Sztaby WOŚP liczą pieniądze.
2012-01-09 15:32:50

Trwa liczenie pieniędzy po wczorajszym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Największą sumę w powiecie staszowskim uzbierano w Połańcu- ponad 33 tysiące złotych.

Jak poinformowała szefowa tamtejszego sztabu  Joanna Juszczyńska, to o 3 tysiące więcej niż w ubiegłym roku. Jeden z wolontariuszy  zebrał do puszki  – ponad 2 tysiące złotych.  Na ulicach Połańca kwestowało 50 wolontariuszy.

Także w  Bogorii pobito ubiegłoroczny rekord- zebrano 16 tysięcy 725 złotych, to o prawie 4 tysiące więcej niż przed rokiem - powiedziała  Zofia Ligia Janda, dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury w Bogorii.  Podczas  licytacji 90  przedmiotów  uzyskano ponad 3 tysiące złotych.  W Staszowie zebrano wczoraj około 27 tysięcy złotych a w Osieku  7,5 tysiąca złotych.

Rekordową sumę prawie 34 tysięcy złotych zebrano podczas 20 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sandomierzu.  W ubiegłym roku było ponad 26 tysięcy złotych. Z kolei w Obrazowie wolontariusze zgromadzili   14 tysięcy złotych . Szefowa tamtejszego sztabu Anna Zybała podkreśla, że nie jest to ostateczna kwota, ponieważ konto akcji zasilili jeszcze sponsorzy, wpłacono także datki w obcej walucie, całość podsumowana zostanie  jutro.

Na ulicach Obrazowa, Kleczanowa, Węgrc i Świątnik kwestowało w sumie 20 wolontariuszy. Jedna z wolontariuszek  Jolanta Jóźwiak , nauczycielka ze szkoły podstawowej w Bilczy, która zebrała 1.700 złotych. Większą kwotę w porównaniu do ubiegłorocznej zebrano także w Zawichoście- 6 tysięcy 442 złote- poinformowała Patrycja Sus- Lutyńska, dyrektorka Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury. Podkreśliła także ogromne zaangażowanie wielu ludzi w przygotowane i przebieg 20  finału. W Koprzywnicy zebrano ponad   7 tysięcy złotych.


Grażyna Szlęzak Wójcik
Źródło: Radio Kielce 101.4 MHz - aktualności z regionu świętokrzyskiego i wiadomości sportowe, giełda pracy, radio internetowe

 





https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=11082