swietokrzyskie.info

Sobota, 27 czerwca 2026, Do końca roku 187 dni Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Wiadomosci

Gminne inwestycje w 2012 roku.

Dodane: AT Data: 2012-01-02 14:23:38 (czytane: 14765)  Wersja do druku

Znamy już budżet gminy Busko-Zdrój na 2012 rok. Lwią część środków pochłoną w nim inwestycje i remonty. W ubiegłym tygodniu buscy radni uchwalili budżet gminy na 2012 r.

Najwięcej pieniędzy pochłoną w nim inwestycje finansowane zarówno z własnych wkładów, kredytów jak i środków unijnych. Najważniejsze przedsięwzięcia, które będą realizowane w 2012 roku i w latach kolejnych to m.in. dalsza rewitalizacja miasta, uporządkowanie systemu kanalizacji deszczowej, przebudowa dróg w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych oraz instalacja systemów energii odnawialnej na budynkach użyteczności publicznej.

W tegorocznym budżecie przewidziano również zagospodarowanie terenów „Zimnych Wód" z przeznaczeniem na funkcję rekreacyjno-turystyczną, zagospodarowanie terenu wokół „Stawu Niemieckiego", jak i zakończenie budowy ośrodka turystyczno-kulturalnego w Gadawie.

Jest też dobra wiadomość dla kuracjuszy przebywających w buskim uzdrowisku - muszla koncertowa w Parku Zdrojowym również zostanie przebudowana, co uatrakcyjni różnorodność prezentowanych tam propozycji kulturalnych.

sesja_budzetowa.jpg 

Planowana jest także rozbudowa systemu komunikacyjnego w mieście, która obejmie ul. Jabłoniową i ulice przyległe oraz łącznik ulic Grotta i 1 Maja. Sprawniejsza komunikacja będzie również na os. Świerczewskiego, ul. Armii Krajowej i ulicach bezpośrednio przyległych.

Przebudowa kanalizacji deszczowej i sanitarnej nadal będzie kontynuowana. Nie pominięto również w tegorocznym budżecie budowy oświetlenia ulicznego na terenie gminy.

Ponadto zaplanowano liczne remonty dróg gminnych, pomieszczeń szkolnych i wiejskich świetlic. Wiele prac na wsiach wykonanych zostanie w ramach funduszu sołeckiego m.in. zamontowanie wiat przystankowych, ułożenie chodników, ogrodzenie działek, budowa przyłączy sanitarnych i innych niezbędnych instalacji. W Oleszkach przewidziana jest budowa świetlicy wiejskiej, o którą od dawna zabiegali mieszkańcy sołectwa.

Warto również wspomnieć o projektach: „e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JST" oraz „e-świętokrzyskie Budowa Systemu Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego", które mają na celu usprawnić funkcjonowanie administracji publicznej.

W sferze inwestycji to tylko niektóre z założeń tegorocznego budżetu. Ich realizacja przewidziana została zarówno w bieżącym roku, a jeśli chodzi o te wielomilionowe przedsięwzięcia również i w latach kolejnych.

Tekst i fot. EHR
Źródło:busko.pl

 

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (23)
     

-nic nowego (2012-01-03 07:12:26)

To wszystko zaczął Wąsowicz. Ty burmistrzu Sikora nic jeszcze swojego nie zrobiłeś.

-ciekawy kiedy (2012-01-02 22:29:28)

a miała byc robiona ul Armii Ludowej,czy ona jest ujeta w tym planie"Planowana jest także rozbudowa systemu komunikacyjnego w mieście, która obejmie ul. Jabłoniową i ulice przyległe"

- (2012-01-02 19:49:07)

i jeszcze jedno...
Nie mieszaj się chociaż w sprawy turystyki naszego miasta!!! Po Twoich decyzjach widać że nie masz ani pojęcia ani pomysłu... i oczywiście odpowiednich wykształconych doradców... Rodzina poobsadzana na stanowiskach nie nadaje się do tego...
Ludzie prowadzący w Busku pensjonaty i sanatoria bez Ciebie robią to 100 razy lepiej i mądrzej!!

- (2012-01-02 19:45:37)

Oj Burmistrzu... Nie nadajesz się na to stanowisko!!! Co z Ciebie za Gospodarz??
Możesz co najwyżej porządzić sobie u siebie w Widuchowie!!... i tak nie dałbyś rady...
Jak masz godność człowieka to złóż rezygnację i odejdź póki nie jest za późno by jeszcze to miasto przywrócić do normalnego stanu...

-xxx (2012-01-02 19:15:39)

Burmistrzuniu czyli nic nowego... a co ze szkołami ??

- (2012-01-02 18:35:57)

burmistrzu preroslo cie wszystko wracaj do spoldzielni

-000 (2012-01-02 18:17:46)

a rondo koło szpitala miejskiego kiedy powstanie?

-xyz (2012-01-02 16:39:16)

a więc jednak burmistrz stawia na rozwój turystyki. Brawo. Tak trzymać Panie burmistrzu. Widzę te foldery o Stawie neimieckim. Jeśli p Kaleta dobrze ten staw sfotografuje np o 5 rano, kiedy się ngły podnoszą nie wykluczone że będzie to oryginalny buski produkt turystyczny. Proponuję pomyśleć o jakichś tarasach widokowych.A może ten zapowiadany witacz u bram miasta przepracować na wizerunek stawu niemieckiego?

Niewątpliwie radość wywoła u kuracjuszy zapowiedż remintu muszli parkowej, To rzeczywiście dobra wiadomość. Moze biuro promocji zakupi w znanych tytułach stosowne miejsca na ogłoszenia o tym wydarzeniu?

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry