swietokrzyskie.info

Sobota, 27 czerwca 2026, Do końca roku 187 dni Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Wiadomosci

Gminne inwestycje w 2012 roku.

Dodane: AT Data: 2012-01-02 14:23:38 (czytane: 14766)  Wersja do druku

Znamy już budżet gminy Busko-Zdrój na 2012 rok. Lwią część środków pochłoną w nim inwestycje i remonty. W ubiegłym tygodniu buscy radni uchwalili budżet gminy na 2012 r.

Najwięcej pieniędzy pochłoną w nim inwestycje finansowane zarówno z własnych wkładów, kredytów jak i środków unijnych. Najważniejsze przedsięwzięcia, które będą realizowane w 2012 roku i w latach kolejnych to m.in. dalsza rewitalizacja miasta, uporządkowanie systemu kanalizacji deszczowej, przebudowa dróg w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych oraz instalacja systemów energii odnawialnej na budynkach użyteczności publicznej.

W tegorocznym budżecie przewidziano również zagospodarowanie terenów „Zimnych Wód" z przeznaczeniem na funkcję rekreacyjno-turystyczną, zagospodarowanie terenu wokół „Stawu Niemieckiego", jak i zakończenie budowy ośrodka turystyczno-kulturalnego w Gadawie.

Jest też dobra wiadomość dla kuracjuszy przebywających w buskim uzdrowisku - muszla koncertowa w Parku Zdrojowym również zostanie przebudowana, co uatrakcyjni różnorodność prezentowanych tam propozycji kulturalnych.

sesja_budzetowa.jpg 

Planowana jest także rozbudowa systemu komunikacyjnego w mieście, która obejmie ul. Jabłoniową i ulice przyległe oraz łącznik ulic Grotta i 1 Maja. Sprawniejsza komunikacja będzie również na os. Świerczewskiego, ul. Armii Krajowej i ulicach bezpośrednio przyległych.

Przebudowa kanalizacji deszczowej i sanitarnej nadal będzie kontynuowana. Nie pominięto również w tegorocznym budżecie budowy oświetlenia ulicznego na terenie gminy.

Ponadto zaplanowano liczne remonty dróg gminnych, pomieszczeń szkolnych i wiejskich świetlic. Wiele prac na wsiach wykonanych zostanie w ramach funduszu sołeckiego m.in. zamontowanie wiat przystankowych, ułożenie chodników, ogrodzenie działek, budowa przyłączy sanitarnych i innych niezbędnych instalacji. W Oleszkach przewidziana jest budowa świetlicy wiejskiej, o którą od dawna zabiegali mieszkańcy sołectwa.

Warto również wspomnieć o projektach: „e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JST" oraz „e-świętokrzyskie Budowa Systemu Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego", które mają na celu usprawnić funkcjonowanie administracji publicznej.

W sferze inwestycji to tylko niektóre z założeń tegorocznego budżetu. Ich realizacja przewidziana została zarówno w bieżącym roku, a jeśli chodzi o te wielomilionowe przedsięwzięcia również i w latach kolejnych.

Tekst i fot. EHR
Źródło:busko.pl

 

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (23)
     

-do xyz (2012-01-09 11:44:40)

w Urzędzie Miasta mało masz zajęć? Do roboty, zamiast głupoty tu wypisywać.

-Buskowianka (2012-01-04 19:48:06)

Brawo nasi nowi Włodarze nie zapomnieli o ul. Jabłoniowej. Liczymy że będzie to naprawdę uroczy zakątek.

-xyz (2012-01-04 19:09:50)

jaki jest ten bud zet, to jest. Ważne że zostały tam ujęte cele niedawno przez radę uchwalone tj rozwój turystykiStaw Niemiecki jako produkt turystyczny rozsławiający Busko nie tylko w Polsce. Ponoc strasznie podrożały ceny gruntów w okolicy stawu. No bo będą tam pewnie wznoszone pensjonaty, budowane promenady.Powstanie ponoć cała dzielnica rozrywkowo- rekreacyjna. Ma być ogłoszony konkurs na nazwę. Wreszcie w Busku się zmieni.Turystyka to nowe miejsca pracy.Sam port jachtowy ile osób przyjmie. Super

-wszystko się da zrobić... (2012-01-04 18:01:50)

tylko trzeba chcieć zadowolić swoje potrzeby.
Inni się nie domyślą, o co nam chodzi...

-smerf (2012-01-04 16:33:02)

Skąd macie informację że uporządkowanie terenu wokół stawu Niemieckiego jest równoznaczne z budową skateparku?? Barwy Miasta taka fajna impreza a nie odbyła się w zeszłym roku... Chyba że znowu Grupa Operacyjna przyjedzie dwa razy:) Breakdance Ogólnopolskie zawody reprezentanci Polski PIH Kajman Borixon naprawdę jest to event który na stałe powinien zostać wpisany w kalendarz imprez nie dość że coś w końcu dla młodzieży to jeszcze promocja na cały kraj:D

-smerf (2012-01-04 16:32:59)

Skąd macie informację że uporządkowanie terenu wokół stawu Niemieckiego jest równoznaczne z budową skateparku?? Barwy Miasta taka fajna impreza a nie odbyła się w zeszłym roku... Chyba że znowu Grupa Operacyjna przyjedzie dwa razy:) Breakdance Ogólnopolskie zawody reprezentanci Polski PIH Kajman Borixon naprawdę jest to event który na stałe powinien zostać wpisany w kalendarz imprez nie dość że coś w końcu dla młodzieży to jeszcze promocja na cały kraj:D

- (2012-01-04 12:16:22)

z tych komentarzy wynika rowniez ze wasowiczowie maja traume po oddaniu wadzy ,bo gradzikow juz opuscia trauma przynajmniej narazie,chociaz ty witek sie z nimi nie zadaj,

- (2012-01-03 20:04:35)

Z tych komentarzy ponizej wynika ze ZB nie odpuszcza- ZAL WAM WLADZY !!!

- (2012-01-03 19:33:42)

A czy burmistrz wyraził zgodę na rozjeżdżanie zieleni wzdłuż chodnika od ul, Kusocińskiego do przedszkola ?

-Krucazeks (2012-01-03 11:57:57)

A gdzie moja droga ?
Czekam i się nie moge dopczekać.

-do poniżej (2012-01-03 10:48:27)

Skarpetki będą rozdawać?

-; ) (2012-01-03 10:17:22)

Nareszcie skatepark przy Stawie Niemieckim, super pomysł, super lokalizacja....tak bardzo oczekiwany przez młodzież naszego miasta bo przecież miasta mniejsze od buska mają a podobnej wielkości miasta jak nasze Busko mają nawet po dwa skateparki : )

- (2012-01-03 08:30:12)

Tak Porozumienie Samorządowe to wielbiciele sportu bo widzisz w zdrowym ciele zdrowy duch

- (2012-01-03 07:56:50)

a ile przeznaczono na piłkę nożną NIEPorozumienie Samorządowe to wielbiciele sportu

-obserwator (2012-01-03 07:43:30)

Dziękujemy Panie Burmistrzu w końcu ul. Jabłoniowa będzie wyglądała jak należy za poprzednika nie można się było doprosić choćby o trochę żwiru aby załatać dziury a jak poszła grupka mieszkańców to im odpowiedziano że może jeszcze kostkę im zrobić.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry