swietokrzyskie.info


Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Buskowianin Roku 2011.

Dodane: AT Data: 2012-02-10 14:11:34 (czytane: 18682)  Wersja do druku

Ruszyła V edycja Plebiscytu „Buskowianin Roku". W buskim ratuszu można już składać wnioski o nadanie tego tytułu swoim faworytom. Do kogo tym razem trafi statuetka „Siewcy"? Przekonamy się o tym już w marcu.

Jaki jest cel nagrody?

Nagroda ustanowiona została po to, by docenić i wyróżnić osoby, których aktywność na rzecz społeczności lokalnej Gminy Busko-Zdrój oraz postawa moralna, służą dobru rodzimego środowiska i przyczyniają się do rozwoju lokalnego patriotyzmu. To także ważny element promowania marki Buska – Zdroju w kraju i nie tylko.

Jakie warunki powinien spełniać kandydat do tytułu?

Tytułem „Buskowianin Roku" wyróżniane są osoby, które pochodzą z terenu Gminy Busko - Zdrój, zamieszkują na tym terenie albo - obecnie bądź w przeszłości, były związane z gminą. Nominowani do nagrody powinni charakteryzować się pozytywnym sposobem życia, aktywnością w pracy społecznej na rzecz środowiska i mieszkańców gminy, a ich postawa moralna winna być nieskazitelna.

Wśród zgłoszonych kandydatów troje zostanie nominowanych do tytułu. Osoby te otrzymają od kapituły dyplomy, a jednej spośród nich przyznany zostanie tytuł „Buskowianin Roku 2011" i statuetka „Siewcy".

Dotychczas w plebiscycie przyznano 4 nagrody – tytułem „Buskowianin Roku 2007" uhonorowany został przedsiębiorca Mieczysław Sas, w roku 2008 nagrodę otrzymała wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba, rok później statuetka „Siewcy" trafiła do siostry Angeli, a w ostatnim plebiscycie otrzymał ją znany fotograf Piotr Kaleta.

Kto może zgłosić kandydata do nagrody?

Wnioskodawcami o nadanie tytułu „Buskowianin Roku" mogą być: burmistrz Miasta i Gminy Busko – Zdrój, instytucje, organizacje społeczne i gospodarcze, stowarzyszenia oraz kościoły i inne związki wyznaniowe działające na terenie Miasta i Gminy Busko – Zdrój. Także mieszkańcy gminy w liczbie nie mniejszej niż 50 osób mogą proponować swoich kandydatów. Każdy wniosek winien zawierać imię i nazwisko oraz adres tylko jednego kandydata do nagrody, jak również każda instytucja lub grupa osób może zgłosić wyłącznie jednego kandydata do tytułu „Buskowianin Roku". Do wniosku winna być dołączona charakterystyka zgłoszonego kandydata oraz uzasadnienie, dlaczego właśnie ta osoba zasługuje na tytuł.

Gdzie należy złożyć wniosek?

Wnioski o nadanie tytułu „Buskowianin Roku 2011" należy składać w formie pisemnej do 28 lutego 2012 roku na adres:

Kapituła Nagrody Miasta i Gminy Busko-Zdrój „Buskowianin Roku"
Urząd Miasta i Gminy Busko-Zdrój
ul. Mickiewicza 10
28-100 Busko-Zdrój

Tekst EHR,
Źródło: busko.pl

Czytaj także:  Piotr Kaleta - Buskowianinem Roku 2010. (foto/video)

 



  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (38)
     

- (2012-01-20 15:10:16)

a moze jarubasa bo on sie wszedzie pcha a nic nie zrobil dla buska zapytajcie jak sie udzielal chodzac do lo - kombinator chyba ze jego barta z urzedu pracy

-dan (2012-01-20 13:43:27)

Tylko ŻUREK!!!

-_ (2012-01-20 12:39:27)

Ja bym dał OLA.

-Grzegorz (2012-01-20 12:11:18)

Pan Sas ..tylko on tak naprawdę zasłużył na Buskowianina Roku, pozostali wykonywali swoje obowiązki zawodowe.Tak naprawdę powinno się zaniechać tych wyborów , albo obniżyć poprzeczkę, albo wybory ustawić co 4 lata - może w tym czasie ktoś zaistnieje. W naszym grajdołku nie ma ludzie pasjonatów.Może Pani Basia Wachowicz, ona tak to Busko promowała . Buski PTTK zaczyna też robić dobre rzeczy, trzymam kciuki, pokazujecie się częściej.

-do poniżej (2012-01-20 11:53:47)

Czy naprawdę musimy wybierać?Komu to i po co?

-- (2012-01-07 13:19:51)

tylko W. Śledź.

-do poniżej (2012-01-07 10:07:48)

Posłuchajcie Rodowitego ,on ma racje.

- (2012-01-05 21:08:31)

nie usuwajcie komentarzy boli prawda a moze by zurka i kolarza nominowac

-do Domo (2012-01-05 19:01:59)

Chyba ure mawashi

-do poniżej (2012-01-05 09:55:10)

Niektórzy sobie jaja z nas robią tymi propozycjami.Wszystkimi.

-Rodowity (2012-01-05 09:29:18)

Proponowałem aby na 2011r zakończyć te wygłupy.Przecież to już schodzi na psy.

-krzsztof (2012-01-05 05:59:20)

a ja proponuje burmistrza pana Sikorę,wreszcie w busku zaczęlo sie coś dziac ,a marnota wąsowicz doprowadził busko do zapasci

- (2012-01-04 17:28:58)

a może Matka Ibiza?

-Rewiry Ciemnej Strony Miasta (2012-01-04 16:27:27)

KOLOMBO Marek Nowak:) Za obalenie poprzedniego burmistrza:)

-Domo (2012-01-04 07:48:11)

a co byście powiedzieli na Ure

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry