Dodane: AT Data: 2012-02-10 14:11:34 (czytane: 18683) 
Ruszyła V edycja Plebiscytu „Buskowianin Roku". W buskim ratuszu można już składać wnioski o nadanie tego tytułu swoim faworytom. Do kogo tym razem trafi statuetka „Siewcy"? Przekonamy się o tym już w marcu.
Jaki jest cel nagrody?
Nagroda ustanowiona została po to, by docenić i wyróżnić osoby, których aktywność na rzecz społeczności lokalnej Gminy Busko-Zdrój oraz postawa moralna, służą dobru rodzimego środowiska i przyczyniają się do rozwoju lokalnego patriotyzmu. To także ważny element promowania marki Buska – Zdroju w kraju i nie tylko.
Jakie warunki powinien spełniać kandydat do tytułu?
Tytułem „Buskowianin Roku" wyróżniane są osoby, które pochodzą z terenu Gminy Busko - Zdrój, zamieszkują na tym terenie albo - obecnie bądź w przeszłości, były związane z gminą. Nominowani do nagrody powinni charakteryzować się pozytywnym sposobem życia, aktywnością w pracy społecznej na rzecz środowiska i mieszkańców gminy, a ich postawa moralna winna być nieskazitelna.
Wśród zgłoszonych kandydatów troje zostanie nominowanych do tytułu. Osoby te otrzymają od kapituły dyplomy, a jednej spośród nich przyznany zostanie tytuł „Buskowianin Roku 2011" i statuetka „Siewcy".
Dotychczas w plebiscycie przyznano 4 nagrody – tytułem „Buskowianin Roku 2007" uhonorowany został przedsiębiorca Mieczysław Sas, w roku 2008 nagrodę otrzymała wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba, rok później statuetka „Siewcy" trafiła do siostry Angeli, a w ostatnim plebiscycie otrzymał ją znany fotograf Piotr Kaleta.
Kto może zgłosić kandydata do nagrody?
Wnioskodawcami o nadanie tytułu „Buskowianin Roku" mogą być: burmistrz Miasta i Gminy Busko – Zdrój, instytucje, organizacje społeczne i gospodarcze, stowarzyszenia oraz kościoły i inne związki wyznaniowe działające na terenie Miasta i Gminy Busko – Zdrój. Także mieszkańcy gminy w liczbie nie mniejszej niż 50 osób mogą proponować swoich kandydatów. Każdy wniosek winien zawierać imię i nazwisko oraz adres tylko jednego kandydata do nagrody, jak również każda instytucja lub grupa osób może zgłosić wyłącznie jednego kandydata do tytułu „Buskowianin Roku". Do wniosku winna być dołączona charakterystyka zgłoszonego kandydata oraz uzasadnienie, dlaczego właśnie ta osoba zasługuje na tytuł.
Gdzie należy złożyć wniosek?
Wnioski o nadanie tytułu „Buskowianin Roku 2011" należy składać w formie pisemnej do 28 lutego 2012 roku na adres:
Kapituła Nagrody Miasta i Gminy Busko-Zdrój „Buskowianin Roku"
Urząd Miasta i Gminy Busko-Zdrój
ul. Mickiewicza 10
28-100 Busko-Zdrój
Tekst EHR,
Źródło: busko.pl
Czytaj także: Piotr Kaleta - Buskowianinem Roku 2010. (foto/video)
Policjanci odkryli hodowlę skorpionów. W akcji uczestniczył biegły od zwierząt egzotycznych
Udar cieplny może zagrozić życiu. Jak rozpoznać niebezpieczne objawy i skutecznie się chronić?
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (38) |
-Oj ! olo ! (2012-02-14 21:22:08)
Olo, nie wiem czy się nadajesz na siewcę, ale fajnie się Ciebie czyta. I lżej mi trochę, że nie jestem sam wśród nienadających. Co prawda muszę się pochwalić, że spektakl u Alberta obejrzałem dzielnie i nie przyszło mi nawet do głowy, że nie jest wybitny. Myślałem, że się nie znam.
-staHu PiSuar (2012-02-14 18:01:23)
Tak dokładnie Marek "Colombo" on taki buski:) Na buszczanina tylko on dokonał obalenia kilku winek i poprzedniego burmistrz i medialny taki :D
- (2012-02-13 14:23:41)
proponuje pana kolarza za kardiochirurgie w busku hahahaha
-! (2012-01-30 14:52:03)
Bez dwóch zdań tytuł należy się panu Markowi "Kolombo" Nowakowi !!!
-do poniżej (2012-01-27 18:28:08)
Zrozumiał że z tamtymi dwoma zło czynili.
- (2012-01-26 14:03:37)
proponuję W.Sikorę za niezwykłą przedsiębiorczość w znajdowaniu rynków zbytu dla hurtowni Sawa.
-Młode Busko (2012-01-25 23:00:42)
pan Mieczysław SAS był już Buskowianinem Roku w pierwszej edycji to najbardziej zasłużony mecenas sztuki człowiek bez którego Busko byłoby znacznie uboższe. Jak ktoś raz został zwycięzcą to nie można go ponownie wybrać chyba że w w przypadku tej osobistości zastosować coroczny tytuł czekam na osobę która dorówna pierwszemu zwycięzcy.
- (2012-01-23 21:01:43)
Ja zaczynam zbierać podpisy za kandydaturą Mariana Kopały i Mieczysława Sasa
-filantrop (2012-01-23 19:41:24)
zurka, kolarza i andrzeja gadka to są moje osoby na które bym zagłosował
-do poniżej (2012-01-23 12:00:26)
Proszę napisać kto go nominował.Bo to już są kpiny.
-olo dobrze (2012-01-23 09:15:16)
ciekawe jest dosyć dotychczasowe nadawanie godności siewcy. w roku ubiegłym nominowany był nawet pan Smulczyński - właściwy kandydat na siewcę wielolecia. napisał nawet na tę okoliczność wiersz.nie kojarzę zupełnie OLo, ale kandydatem mógłby być.
-ibu (2012-01-22 20:10:56)
Śledzia do konserwy, a na Siewcę - Mariana Kopałę.!!!
-olo (2012-01-22 18:28:09)
Ktoś tu mnie wypycha przed szereg, niczym zacukanego ucznia. Dajcie sobie spokój z takimi pomysłami. Nie uchodzi. Nie spełniam najważniejszego kryterium czyli nie prezentuję ,, nieskazitelnej postawy moralnej,,. Wiele razy rozmijałem się z tą moralnością. Choć na plus należy mi zaliczyć że mijajać zawsze uchyliłem czapki. Czy mogłby mysleć o takim wyróżnieniu typ co to w niedzielę łazi po chałupie w piżamie zamiast pójśc i słowa objawionego posłuchac? Czy mógłby dotknąć Siewcy ktoś kto za grosz szacunku dla buskiej władzy nie ma? Ktoś , kto twierdzi fałszywie że obecne władze powoli zatapiaja uzdrowisko? Czy Siewcę mogłby wziąć do rak , ktoś kto niedawny spektakl teatralny o bracie Albercie określił jak nudę? Albo wyobrazić sobie można mnie stającego obok takich świetlistych osób jak np Pani Bożentyna?Toż byłaby to zgroza. Zatem nie róbcie sobie żartów z wyróżnienia. Nie może Siewca dostać się w łapy niegodne, w łapy wiecznego malkontenta, prześmiewcy nawet intryganta / ktoś waaażny tak mnie nazwał /.
-Yrma (2012-01-21 13:11:50)
Co byście powiedzieli o poecie ja bym jego parsknął na elekta nagrody. Śmiechu by było co nie miara
-rózy (2012-01-20 17:54:12)
hrabinia.
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.