swietokrzyskie.info

Sobota, 27 czerwca 2026, Do końca roku 187 dni Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Wiadomosci

Kontrakt na kardiologię dla Pińczowa.

Dodane: MC Data: 2011-12-31 10:24:29 (czytane: 34461)  Wersja do druku

Szpitale w Pińczowie i Busku-Zdroju rywalizowły o kontrakt w Narodowym Funduszu Zdrowia na prowadzenie oddziału kardiologii inwazyjnej.


http://swietokrzyskie.info/wiadomosci/foto/2011_12/hematologia_busko002.jpg


Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, Narodowy Fundusz Zdrowia podpisał kontrakt z działającym w pińczowskim szpitalu oddziałem kardiologii inwazyjnej, prowadzonym przez krakowską spółkę Intercard. Oddział kardiologi działał od 12 września wykonując operacje ratujące życie, które NFZ refunduje bez kontraktu.

Walkę o kontrakt przegrał buski Oddział Kardiologii Inwazyjnej i Angiologii wraz z Pracownią Hemodynamiki, otwarty 12 grudnia 2011 r. dzięki współpracy buskiego szpitala z firmą Cardinox Sp. z o.o., która kilkumilionowym nakładem wyposażyła oddział w najnowocześniejszą aparaturę i sprzęt medyczny.


Na południu regionu tylko jedna lecznica miała szansę zdobyć kontrakt na kardiologię, jednak w przypadku złożenia przez obydwie poradnie identycznych ofert, mogło dojść do podziału kontraktu.

/red/

Zobacz także:
OTWARCIE ODDZIAŁU KARDIOLOGII INWAZYJNEJ I ANGIOLOGII W BUSKU cz. 1

 

 

 

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (42)
     

-xxx (2012-01-01 09:16:03)

Szpital wydal forsę czyli kto wydal - POWIAT. Starosta buduje sobie mauzoleum jak Kim Dzong Kola...rz. Jak sie noga powinie to sie sprywatyzuje i bedzie jak znalazl. OJJJJJ chlopcy PSL-u mam nadzieje ze narod zobaczy wasze przekrety i juz nigdy na was nie zaglosuje.

-?? (2011-12-31 23:05:55)

widzę, że jesteś dobrze poinformowany to powiedz nam przy okazji ile tej forsy wydał szpital na ten remont ?

-Cardinox Sp. z o.o zabierze (2011-12-31 20:56:25)

firmą Cardinox Sp. z o.o zabierze sprzęt tam gdzie ma kontrakt a szpitalowi zostaną ściany.Smieszni politycy zrobili sobie otwarcie z Kolarzem i Sikorą a szpital wydał forse na remont z którego nie będzie żadnych korzyści

-bus (2011-12-31 20:25:07)

Ale dyr szpitala to fajny chlop a najbardziej lubi swojego teścia zobaczycie jak w niedlugim czasie szpital w Busku przestanie funkcjonować tak nam dopomoż PSL

-paw (2011-12-31 14:24:10)

Pan Dyr dr n med - ale nie lekarz ..... pochłonięty dbaniem o swój wizerunek. Nieżelowane włoski, biała koszulka itd. A z kardiologii lipa.

- (2011-12-31 14:16:15)

Grzesiu da rade!!!ma łeb na karku!!
Pinczów to dziura,my mamy uzdrowisko jeszcze...Busko górą!!

--- (2011-12-31 14:06:07)

Normalne. Dyrektor nie ma czasu dla szpitala, to wszystko wyszło.

-Raf (2011-12-31 14:03:57)

Niepotrzebna była rywalizacja z Pińczowem. Trzeba było się skupić nad innymi rzeczami, których nie ma w regionie. Mój kuzyn kikla dni temu miał zawał i zawieźli do Pińczowa. Wyszedł bez szwanku. Moja siostra rodziła miesiąc temu.... w Pińczowie, a mój ojciec pół roku temu był na chirurgii w ... Pińczowie.

- (2011-12-31 11:59:33)

Włóniarz nie 'dostał" kontraktu na rehabilitację, bo mu się nie oplaca NFZ za mało płaci, tak samo jest z leczeniem ambulatoryjnym; najpierw zrób "wywiad środowiskowy" a potem wypowiadaj się w danym temacie

-pikus (2011-12-31 11:56:08)

No i co teraz bedzie z buskim oddzialem kardiologii? Czy ktos mi moze powiedziec czy bedzie dzialal czy tez nie. A jesli nie to co ze sprzetem i co z pomieszczeniami? Czekac beda zamkniete na klucz na przyszly rok?
Czy jest jakis rzecznik prasowy w tym buskim szpitalu?!

-curwa (2011-12-31 11:12:00)

O curwa ale kyrk.Uroczyście z wielgachna pompą otwarto oddział a nie dano pieniędzy na leczenie. Kto w tym NFOZ tak dzieli. Włókniarz najlepsze sanatorium w okolicy z doskonałymi sprawdzonymi kadrami z wielkimi tradycjami i wspaniałym wyposażeniem wspomagane siarką nie dostaje kontraktu na rehabilitacje. Czy mieści się to Nam w głowie co tu jest grane,kto te kontrakty dostał i dla czego?

-- (2011-12-31 10:58:32)

Nie miałem wątpliwości,ze tak się stanie.Skrzypce powinno się wymienić 10 lat wcześniej,struny miały poszarpane były niedostrojone kornik zeżarł drewno,pokrętła do napinania strun wyrobiły się i można było na nich grać tylko melodie pogrzebowe. Posiadacz instrumentu pseudo muzykant zrutyniał a nawet lekko przygłuchł.Przyszła nowa władza ale bez doświadczenia i forsy .Z pustego nie nalejesz. Sąsiedzi są mocną konkurencją pacjent tam ciągnie.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry