Dodane: MC Data: 2011-12-31 10:24:29 (czytane: 34460) 
Szpitale w Pińczowie i Busku-Zdroju rywalizowły o kontrakt w Narodowym Funduszu Zdrowia na prowadzenie oddziału kardiologii inwazyjnej.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, Narodowy Fundusz Zdrowia podpisał kontrakt z działającym w pińczowskim szpitalu oddziałem kardiologii inwazyjnej, prowadzonym przez krakowską spółkę Intercard. Oddział kardiologi działał od 12 września wykonując operacje ratujące życie, które NFZ refunduje bez kontraktu.
Walkę o kontrakt przegrał buski Oddział Kardiologii Inwazyjnej i Angiologii wraz z Pracownią Hemodynamiki, otwarty 12 grudnia 2011 r. dzięki współpracy buskiego szpitala z firmą Cardinox Sp. z o.o., która kilkumilionowym nakładem wyposażyła oddział w najnowocześniejszą aparaturę i sprzęt medyczny.
Na południu regionu tylko jedna lecznica miała szansę zdobyć kontrakt na kardiologię, jednak w przypadku złożenia przez obydwie poradnie identycznych ofert, mogło dojść do podziału kontraktu.
/red/
Zobacz także:
OTWARCIE ODDZIAŁU KARDIOLOGII INWAZYJNEJ I ANGIOLOGII W BUSKU cz. 1
Policjanci odkryli hodowlę skorpionów. W akcji uczestniczył biegły od zwierząt egzotycznych
Udar cieplny może zagrozić życiu. Jak rozpoznać niebezpieczne objawy i skutecznie się chronić?
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (42) |
-misia (2012-01-02 19:18:10)
Dajcie spokój dyrektorowi, nie można być skutecznym i fajnym.On jest fajny i wystarczy, ludzie od razu chcieliby żeby niedoświadczony młody człowiek odnosił sukcesy, na to trzeba czasu, poczekajcie parę lat -Grzesiu Wam jeszcze pokaże :-)))
-I CO DALEJ ? (2012-01-02 16:56:27)
Włodarze powiatu i dyrektor zapewniali, że podpisanie kontraktu przez buski ZOZ to tylko formalność. Tymczasem sprawdziło się przysłowie, że krowa która ryczy mało mleka daje. Niechciany w Busku dyrektor pińczowskiego szpitala okazał się skuteczniejszy, mimo iż nie należy do jedynej "słusznej" w świętokrzyskim opcji politycznej. Zainwestowano w buskim szpitalu duże pieniądze; ico dalej panie starosto ? Co dalej panie dyrektorze ? Kto zawalił ? NFZ ?
-buba (2012-01-01 22:24:39)
Kiedyś w Busku był najnowocześniejszy i najlepszy szpital na południu świętikrzyskiego.
- (2012-01-01 20:51:18)
Taki wielki wizjoner takie plany i takie g...o!!!!!!!!!!!!Pomyśl dyrektorku o ludziach którzy ten szpital stworzyli i stanowili jego wizerunek ,dla których to było istotą pracy a nie sprowadzaj pseudofachowców dla których to tylko kolejny przystanek. Wracajcie skąd przyszliście czyli do diabła a może zabierzecie ze sobą jeszcze kogoś {będzie biegać po colę i papierosy}
- (2012-01-01 20:09:39)
Zapraszamy pana dyrektora szpitala oczywiście z zoną, pana starostę oraz wszystkich którzy brali udział w uroczystym otwarciu pracowni hemodynamiki na uroczysty koncert który odbędzie się w restauracji parkowa wystąpi zespół uuuuuuuuuwaga "ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY"
-a była dobra urologia... (2012-01-01 18:58:34)
A był w Busku dobry urolog, reprezentujący poziom nie gminny ale europejski, to się go pozbyli na amen. Chyba dlatego że gość nie z buskiej bajki to został załatwiony na cacy. Dziś zamiast porządnej urologii mamy wirtualną jak się okazuje kardiologię... A za wszystko płacą pacjenci.
-jerzyk (2012-01-01 16:58:45)
Oj panie Dyrektorze czas szukać nowej posady bo ładny usmiech i kpienie z konkurencji to jedyne co pan potrafi, a przygotować się do walki o kontrakt to juz za trudne
- (2012-01-01 16:27:36)
szpital nie wydał na remont, ale może teraz zapłacić kary umowne dla Cardinoxu. Sprzęt cardinox zabierze, zostaną ściany. I nowe pomysły dyrekcji, np transplantologia. już chcą zatrudniać koordynatora ds transplantologii. Lądowiska szpital nie ma.Ale plany są. I wciąż tylko plany- nie nawojuje dyrektor.
-paw (2012-01-01 15:38:47)
remont pracowni hemodynamiki to koszt przynajmniej pół milona zł. ściany muszą być obłożone ołowiem lub innym sposobe zabezpieczone przezd promieniowaniem. Angiograf ze sterowanią - koszt pewnie ok 1,5 mnl zł.Kardiomonitor od 15 do 45 tyś za sztukę. Tania impreza to nie jest...
-nigdzie nie zarządzał (2012-01-01 15:35:08)
Dla pana dyrektora szpital to pierwsza placówka którą zarządzał. Facet bez doświadczenia został dyrektorem szpitala. Kpina
-art (2012-01-01 15:23:41)
I bardzo dobrze trzeba było się zastanowić czy jest sens robić dwa takie oddziały obok siebie.Przecież z Buskiego szpitala się nie korzysta chirurgia Chmielnik Pińczów Kielce ginekologia.Chyba że Cię nieprzytomnego wiozą to wyjścia nie ma.Jest tyle innych potrzeb na które można było wydać pieniądzę.Myślę że sprzęt jest nie naszego szpitala tylko jakiejś firmy tylko ciekawe kto wyło9żył pieniądze na remont.
-- (2012-01-01 14:08:50)
"Tyle pieniędzy szpital wydal na remont oddzialu"... napiszcie ile? bo jestem ciekawy ??
-lucky (2012-01-01 13:45:55)
Oj straszne to wszystko. kto podejmuje takie decyzje. Tyle pieniędzy szpital wydal na remont oddziału, którego działanie i kontrakt były niepewne. Oddział urologii przeniesiono wyżej i wydzielono dwie nędzne salki. Czy te pieniądze nie lepiej było przeznaczyć na remont oddziału dziecięcego, który zawsze jest pełny małych pacjentów. Wyposażenie i wygląd tego oddziału wręcz odstrasza. Łózka, wanny itp. pamiętają lata 80. Uważam, ze własnie tam powinno się inwestować. Pobyt w szpitalu dla dziecka jest ogromnym stresem wiec chociaż przyjaznym otoczeniem można by jakoś go umilić.
-Pan L mało winien (2012-01-01 10:43:27)
Tu Jarubas pociąga za sznuryal do NFZ okazał się za krótki.On nam mianował brata na z-ce dyr Biura Oracy on za poparcie w wyborach Sikory wymusił wybór swego kolegi Żórka w PSS on mianował dyrektra Szpitala a mieszkńców pow Busko PSL traktuje jak ciemnogród
- (2012-01-01 10:22:21)
fakt faktem jak się spadło ze stołka to się szuka następnego tak też czyni dyr. szpitala pan L.przecież z gaży radnego żony nie utrzyma, a pacjent może umrzeć, ważne żeby błyszczeć w środkach masowego przekazu i mieć dobrą pensję a ludzie to tylko dodatek , a tak w ogóle to szpital buski istnieje tylko z nazwy bo leżeć tam to największa tragedia!!!!!!!!!
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.