swietokrzyskie.info

Sobota, 27 czerwca 2026, Do końca roku 187 dni Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Wiadomosci

Kontrakt na kardiologię dla Pińczowa.

Dodane: MC Data: 2011-12-31 10:24:29 (czytane: 34460)  Wersja do druku

Szpitale w Pińczowie i Busku-Zdroju rywalizowły o kontrakt w Narodowym Funduszu Zdrowia na prowadzenie oddziału kardiologii inwazyjnej.


http://swietokrzyskie.info/wiadomosci/foto/2011_12/hematologia_busko002.jpg


Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, Narodowy Fundusz Zdrowia podpisał kontrakt z działającym w pińczowskim szpitalu oddziałem kardiologii inwazyjnej, prowadzonym przez krakowską spółkę Intercard. Oddział kardiologi działał od 12 września wykonując operacje ratujące życie, które NFZ refunduje bez kontraktu.

Walkę o kontrakt przegrał buski Oddział Kardiologii Inwazyjnej i Angiologii wraz z Pracownią Hemodynamiki, otwarty 12 grudnia 2011 r. dzięki współpracy buskiego szpitala z firmą Cardinox Sp. z o.o., która kilkumilionowym nakładem wyposażyła oddział w najnowocześniejszą aparaturę i sprzęt medyczny.


Na południu regionu tylko jedna lecznica miała szansę zdobyć kontrakt na kardiologię, jednak w przypadku złożenia przez obydwie poradnie identycznych ofert, mogło dojść do podziału kontraktu.

/red/

Zobacz także:
OTWARCIE ODDZIAŁU KARDIOLOGII INWAZYJNEJ I ANGIOLOGII W BUSKU cz. 1

 

 

 

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (42)
     

-misia (2012-01-02 19:18:10)

Dajcie spokój dyrektorowi, nie można być skutecznym i fajnym.On jest fajny i wystarczy, ludzie od razu chcieliby żeby niedoświadczony młody człowiek odnosił sukcesy, na to trzeba czasu, poczekajcie parę lat -Grzesiu Wam jeszcze pokaże :-)))

-I CO DALEJ ? (2012-01-02 16:56:27)

Włodarze powiatu i dyrektor zapewniali, że podpisanie kontraktu przez buski ZOZ to tylko formalność. Tymczasem sprawdziło się przysłowie, że krowa która ryczy mało mleka daje. Niechciany w Busku dyrektor pińczowskiego szpitala okazał się skuteczniejszy, mimo iż nie należy do jedynej "słusznej" w świętokrzyskim opcji politycznej. Zainwestowano w buskim szpitalu duże pieniądze; ico dalej panie starosto ? Co dalej panie dyrektorze ? Kto zawalił ? NFZ ?

-buba (2012-01-01 22:24:39)

Kiedyś w Busku był najnowocześniejszy i najlepszy szpital na południu świętikrzyskiego.

- (2012-01-01 20:51:18)

Taki wielki wizjoner takie plany i takie g...o!!!!!!!!!!!!Pomyśl dyrektorku o ludziach którzy ten szpital stworzyli i stanowili jego wizerunek ,dla których to było istotą pracy a nie sprowadzaj pseudofachowców dla których to tylko kolejny przystanek. Wracajcie skąd przyszliście czyli do diabła a może zabierzecie ze sobą jeszcze kogoś {będzie biegać po colę i papierosy}

- (2012-01-01 20:09:39)

Zapraszamy pana dyrektora szpitala oczywiście z zoną, pana starostę oraz wszystkich którzy brali udział w uroczystym otwarciu pracowni hemodynamiki na uroczysty koncert który odbędzie się w restauracji parkowa wystąpi zespół uuuuuuuuuwaga "ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY"

-a była dobra urologia... (2012-01-01 18:58:34)

A był w Busku dobry urolog, reprezentujący poziom nie gminny ale europejski, to się go pozbyli na amen. Chyba dlatego że gość nie z buskiej bajki to został załatwiony na cacy. Dziś zamiast porządnej urologii mamy wirtualną jak się okazuje kardiologię... A za wszystko płacą pacjenci.

-jerzyk (2012-01-01 16:58:45)

Oj panie Dyrektorze czas szukać nowej posady bo ładny usmiech i kpienie z konkurencji to jedyne co pan potrafi, a przygotować się do walki o kontrakt to juz za trudne

- (2012-01-01 16:27:36)

szpital nie wydał na remont, ale może teraz zapłacić kary umowne dla Cardinoxu. Sprzęt cardinox zabierze, zostaną ściany. I nowe pomysły dyrekcji, np transplantologia. już chcą zatrudniać koordynatora ds transplantologii. Lądowiska szpital nie ma.Ale plany są. I wciąż tylko plany- nie nawojuje dyrektor.

-paw (2012-01-01 15:38:47)

remont pracowni hemodynamiki to koszt przynajmniej pół milona zł. ściany muszą być obłożone ołowiem lub innym sposobe zabezpieczone przezd promieniowaniem. Angiograf ze sterowanią - koszt pewnie ok 1,5 mnl zł.Kardiomonitor od 15 do 45 tyś za sztukę. Tania impreza to nie jest...

-nigdzie nie zarządzał (2012-01-01 15:35:08)

Dla pana dyrektora szpital to pierwsza placówka którą zarządzał. Facet bez doświadczenia został dyrektorem szpitala. Kpina

-art (2012-01-01 15:23:41)

I bardzo dobrze trzeba było się zastanowić czy jest sens robić dwa takie oddziały obok siebie.Przecież z Buskiego szpitala się nie korzysta chirurgia Chmielnik Pińczów Kielce ginekologia.Chyba że Cię nieprzytomnego wiozą to wyjścia nie ma.Jest tyle innych potrzeb na które można było wydać pieniądzę.Myślę że sprzęt jest nie naszego szpitala tylko jakiejś firmy tylko ciekawe kto wyło9żył pieniądze na remont.

-- (2012-01-01 14:08:50)

"Tyle pieniędzy szpital wydal na remont oddzialu"... napiszcie ile? bo jestem ciekawy ??

-lucky (2012-01-01 13:45:55)

Oj straszne to wszystko. kto podejmuje takie decyzje. Tyle pieniędzy szpital wydal na remont oddziału, którego działanie i kontrakt były niepewne. Oddział urologii przeniesiono wyżej i wydzielono dwie nędzne salki. Czy te pieniądze nie lepiej było przeznaczyć na remont oddziału dziecięcego, który zawsze jest pełny małych pacjentów. Wyposażenie i wygląd tego oddziału wręcz odstrasza. Łózka, wanny itp. pamiętają lata 80. Uważam, ze własnie tam powinno się inwestować. Pobyt w szpitalu dla dziecka jest ogromnym stresem wiec chociaż przyjaznym otoczeniem można by jakoś go umilić.

-Pan L mało winien (2012-01-01 10:43:27)

Tu Jarubas pociąga za sznuryal do NFZ okazał się za krótki.On nam mianował brata na z-ce dyr Biura Oracy on za poparcie w wyborach Sikory wymusił wybór swego kolegi Żórka w PSS on mianował dyrektra Szpitala a mieszkńców pow Busko PSL traktuje jak ciemnogród

- (2012-01-01 10:22:21)

fakt faktem jak się spadło ze stołka to się szuka następnego tak też czyni dyr. szpitala pan L.przecież z gaży radnego żony nie utrzyma, a pacjent może umrzeć, ważne żeby błyszczeć w środkach masowego przekazu i mieć dobrą pensję a ludzie to tylko dodatek , a tak w ogóle to szpital buski istnieje tylko z nazwy bo leżeć tam to największa tragedia!!!!!!!!!

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry