swietokrzyskie.info

Sobota, 27 czerwca 2026, Do końca roku 187 dni Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Wiadomosci

Spotkanie Komisji Krajoznawczej PTTK Busko.

Dodane: AT Data: 2011-12-14 10:58:22 (czytane: 17670)  Wersja do druku

Zapraszamy na zebranie organizacyjne Oddziałowej Komisji Krajoznawczej i Opieki nad Zabytkami PTTK w Busku-Zdroju.

Miejsce: Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, ul.Kościuszki 2a (za sądem), sala na parterze

Termin: Piątek, 16 grudnia 2011 r., godz. 17.00


Zapraszamy wszystkich krajoznawców.

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (30)
     

-olo (2011-12-15 20:51:09)

nieporozumienie. Nic mi do działalności buskiego PTTK. Zabrałem głos w dyskusji na pytanie tu zadane: czy buski PTTK
zainteresować się może aktualnie realizowanym projektem rozwoju turystyki w gminie. Otrzymałem odpowiedżże nie powinien. Z taką odpowiedzią polemizuję podajć podstawę prawną zainteresowania się tymi sprawami czyli statut PTTK. No, jest jeszcze zdrowy rozsądek , ale o tym akurat nic nie pisałem. Pozdrawiam

-pik do olo (2011-12-15 20:33:59)

coś ci się pomieszało olo. a niby spływy kajakowe to nie turystyka w regionie? wszedłem na stronę buskiego pttk. Robią spływy, rajdy, wycieczki zagraniczne, zajmują się działaniami ekologicznymi, jakieś konkursy, znakują szlaki turystyczne - przynajmniej tak piszą. Oczekujesz, że będą ludziom szukać pracy albo będą rzecznikiem praw konsumentów bo przecież mają takie cele statutowe no i je olewają. Racja, trzeba ich przynajmniej za to ukamieniować wtedy turystyka w Busku rozkwitnie. Proste

-olo do pik (2011-12-15 19:57:44)

PTTK, wbrew temu co piszesz,jest dotowane. Nie z automatu a musi o dotacje wystapić i z reguły otrzymuje. Pomagają mu w tym min zapisy statutowe. Pttk może wystapić o środki z funduszy unijnych , może także wnioskować o wsparcie działalności statutowej do burmistrza, do starosty, do urzędu marszałkowskiego. A to są min moje podatki. Jeśli PTTK zajmuje się tylko drobną częścią ceków statutowych, olewając pozostałe, nikt mądry dotacji nie przyzna. Zatem organizujcie sobie dalej spływy kajakowe, nie zajmujcie się turystyką w regionie to nadal będziecie bez kata. Proste

-pik (2011-12-15 16:35:47)

nie musisz nic dotować olo, bo pttk nie jest dotowane z twoich podatków tylko jako stowarzyszenie dotuje się samo ze składek swoich członków .zresztą z tego co wiem ledwo dyszy. co do statutu to pttk ma kilkadziesiąt celów statutowych np. w zakresie obronności kraju, ochrony praw konsumentów, aktywizacji bezrobotnych. Trudno by było żeby wypwiadali się w każdej z tych spraw na terenie swojego działania. Tak się pisze statuty ogólnopolskich organizacji,natomiast dużo bardziej istotne jest to jakie ma priorytety każda z jednostek regionalnych stowarzyszenia - w przypadku Buska oddział. Jeżeli więc olo chcesz mieć wpływ na to jakie priorytety będzie miał buski pttk to po prostu się do nich zapisz. Jednak to chyba trochę trudne, bo siedziby nie mają i tak się pałętają.

-olo (2011-12-15 13:34:38)

- do kiki.Otóż ja jedynie zacytowałem wasz statut. I to dlatego, że ktoś wypowiadający się w imieniu waszej organizacji inaczej widzi jej cele. Więc wyjaśniłem / tak sądzę / tej osobie, że PTTKA ma także cele / zatem
i obowiązki / nieco ważniejsze niż organizowanie spływów, które są bardzo fajna forma ale nie jedyna działalności PTTK

-do anonima.Pisząc na tym forum, mam szanse być wysłuchany przez większą grupę osób . Idąc z petycją do urzędnika nie będę wysłuchany przez nikogo / bo urzędnik słucha tylko przełożonych /. Spotkania nt Strategii osłuchałem w necie. Będę wdzięczny jak mi powiesz na czym ta strategia polega, bo ja nie usłyszałem.Dlatego zwróciłem się do PTTK / jako zainteresowanych, ale chyba się mylę /o zainteresowanie się czymś więcej niż biwak czy spływ.Ale widzę ,że sprawa buskiej turystyki to ból głowy burmistrza a nie miejscowego PTTK. Czyli apatia, obojętność, moja chata z kraja. Czy tak?Będę przeciwnikiem dotowania z moich podatków takiej apatii i zobojętnienia

- (2011-12-15 08:40:29)

Olo dużo piszesz, często masz rację, więc dlaczego się nie ujawnisz, nie przyjdziesz na spotkanie i nie przekażesz swoich cennych uwag naszym urzędnikom. Spotkania w sprawie strategii były spotkaniami otwartymi, każdy mógł tam być. prawda jest taka,że nic z nich nie wynikało, bicie piany, ale gdybyś był może byłbyś w stanie coś zmienić.

-kiki (2011-12-15 07:07:15)

moze lepiej pttk do polityki nie mieszac kolego olo, ja dzialam w klubie wodnym nida przy buskim pttk-u i uwazam ze stworzylismy kazdemu mozliwosc uczestniczenia w imprezach( w tym przypadku splywow kajakowych) wystarczy tylko chciec, a nawet sporo osob chcialo w obecnym sezonie

-olo do j (2011-12-15 01:14:19)

kuracjusze też są zaliczani do kategorii turystów

-j (2011-12-14 22:12:38)

olo a gdzie ty masz tych turystów miejscowych i przyjezdnych. normalnie całe tabuny, no chyba, że ci turysći o średniej wieku ok. 85 co to łażą po parku i dziwny zapach mają.

-olo do PTTK (2011-12-14 20:34:02)

Statut PTTK informuje że celem tego stowarzyszenia jest min krzewienie turystyku oraz szerzenie kultury turystyki. W tymże statucie można przeczytać że celem PTTK jest także wspomaganie rozwoju przedsiębiorczości. Wymienione i inne cele PTTK realizuje min poprzez reprezentowanie interesów turystów i krajoznawców wobec organów władzy publicznej. Zapytam więc: jak chcecie reprezentować interesy turystów buskich / miejscowych i przyjezdnych / wobec buskich władz samorządowych, skoro odwracacie się tyłem do inicjatyw tychże władz w projektowaniu strategii turystycznej wieloletniej?Co ma do tego opowiadanie że skupiacie ludzi o różnych światopoglądach czy wieku? Co ma do tego orientacja polityczna? Warto sobie czasami przypomnieć zapisy statutowe.Nie jesteście biurem podróży a stowarzyszeniem , które nie może być obojętne wobec spraw turystyki czy kultury turystyki na terenie waszego działania. Macie za zadanie uprawiać turystykę a także ją krzewić i występować w tych sprawach wobec władz publicznych. I nie ma znaczenia że działacie społecznie.

-BUSZCZ (2011-12-14 20:24:34)

co do Zimnych Wód i PTTK. Jasne że PTTK powinno "cenzorować" co się dzieje z przyrodą, ale Zimne Wody z tego co oglądałem projekt nie niszczy przyrody, tylko ma ją wyeksponować, tak żeby w "normalnych" warunkach dało się ją obserwować, bez brodzenia po kolana w błocie i obawy przed "elementem" z winem czającym się w krzakach:)

-PTTK (2011-12-14 19:00:27)

PTTK nie jest żadnym gremium, które ma patrzeć komukolwiek na ręce albo wchodzić w kompetencje urzędników. Jest to organizacja pozarządowa, opierająca swoją działalność na pracy społecznej swoich członków, którzy zrzeszają się w celu wspólnego uprawiania turystyki i krajoznawstwa. W PTTK skupiają się ludzie o różnych światopoglądach, orientacjach politycznych, młodzi i starzy, których łączy pasja wędrownictwa i chęć wspólnego podróżowania- wspólnego bytowania.

-an do poniżej (2011-12-14 17:13:23)

atykuł w wyborczej z tego co zrozumiałam nie dotyczył nicnierobienia na Zimnych Wodach tylko zagospodarowywania tak aby nie naruszyć znajdującej się tam przyrody. Moim zdaniem słusznie. Musi być jakieś gremium, które będzie czuwało aby jakieś czasami idiotyczne pomysły władz nie były ich wesołą twórczością. Pttk wypowiedziało się o zniszczeniu Byczoka tylko że wszyscy dowiedzxieli się dopiero jak koparki zaczęły go rozwalać a wcześniej wszystko było załatwiane po cichu,żby tylko nikt się nie dowiedział o takich planach . dlatego dobrze, że tacy ludzie patrzą władzy na ręce.

-__** (2011-12-14 13:48:18)

już się wypowiedzieli w sprawie Zimnych Wód w Wyborczej, masakra... Najlepiej nic nie robić, niech dzicz rosnie i chowa pijjaczków wśród sielonych krzaczów

-* (2011-12-14 12:25:54)

Tak przy okazji. Może buski PTTK zainteresuje się relizowanym aktualnie pomysłem dotyczącym strategiiturystyki w mieście i gminie.Warto abyście się w tej sprawie wypowiedzieli jako szczególnie ważny podmiot. Bo w końcu to nie sprawa urzędnika z magistratu wyłącznie

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry