Dodane: AT Data: 2011-12-14 10:58:22 (czytane: 17671) 
Zapraszamy na zebranie organizacyjne Oddziałowej Komisji Krajoznawczej i Opieki nad Zabytkami PTTK w Busku-Zdroju.
Miejsce: Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, ul.Kościuszki 2a (za sądem), sala na parterze
Termin: Piątek, 16 grudnia 2011 r., godz. 17.00
Zapraszamy wszystkich krajoznawców.
Policjanci odkryli hodowlę skorpionów. W akcji uczestniczył biegły od zwierząt egzotycznych
Udar cieplny może zagrozić życiu. Jak rozpoznać niebezpieczne objawy i skutecznie się chronić?
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (30) |
-*** (2011-12-20 08:31:29)
Mieszkańcy mają po prostu dość udawania, że "działacze" chcą coś zrobić, bo widzą, że i tak kolejny raz nic z tego nie wyniknie.
-Olo (2011-12-20 00:58:54)
jest wyjście. Wymienić mieszkańców Buska na gatunkowo lepszych. I ci lepsi zainteresuja się własna przyszłością w tym rozwojem miasta i uzdrowiska. Miejscowi takiego wysiłku nie uczynia bo w swej naturze sa plebejscy co wyraża się tym że co za płotem to ich nie obchodzi. Będą jojczyć że pracy nie ma, że młodzi wyjezdżają ,że miasto dziadzieje ale nic wiecej. Nowi gatunkowo mieszkańcy przyjrzą się buskiej władzy. Zapytają tej władzy co knuje nie informując społeczeństwa. Zapytaja dlaczego brak jest podstawowej informacji o dziłaniu magistratu, rady, powiatu o tym co się planuje i dlaczego. Miejscowi tego nie zrobią bo mają lęk przed władzą. Są przekonani że władza pochodzi od Boga więc nie będą Bogu zaglądali do kieszeni. Inni gatunkowo mieszkańcy zapytają kiedy skończy się administrowanie miastem a zacznie zarządzanie? Bo do zarządzania trzeba partnerów w postaci mieszkańców, Do administrowania niekoniecznie. Zatem zastanówmy się jak wymienić obecną społecznośc na bardziej wartościowa
-brejakam wszystkie rule (2011-12-19 23:16:06)
No dobrze, ale z kim mają konsultować. Oprócz ludzi z PTTK (czyt. frajerów którzy robią wszystko za darmo) nikt ale to naprawdę nikt nie jest zainteresowany rozwojem turystyki (oprócz wirtualnego Rejtana - ola). Bez kitu. Ci, którzy tylko udają, że im zależy (tj. gestorzy bazy noclegowej , dyrektorzy uzdrowisk, pensjonatów) to ludzie, którzy najdalej patrzą pojutrze, za 3 dni to dla nich za daleko i liczą tylko, żeby przez te 3 dni zarobić jak najwięcej a później zobaczymy ale tak napradwę mają to gdzieś. Ile tak naprawdę ludzi było na tych pożal się Boże sesjach roboczych w sprawie strategii? 10 osób? jeżeli w Busku nie będzie ludzi, którzy lubią miejsce w którym żyją (a nie chcą zarobić pieniędzy jak ci wdszyscy, którzy rzekomo to rozwojem turystyki są zainteresowani)albo regionalistów z prawdziwego zdarzenia (jak chociażby ci z pttku)to nigdy tu się nic nie uda.
-do poniżej (2011-12-19 23:05:11)
powinno na tym zależeć głównie działaczom, jesli to słowo jeszcze coś znaczy.Ale odnoszę wrażenie że jest stosowane na wyrost. Działacz wbrew przeciwnością dokona swego, przekona innych, zyska wsparcie. Niemota tego nie zrobi a ile się przy okazji ponarzeka. Kiedyś można było narzekać na ,,onych,, Dziś onych już nie ma.
-*** (2011-12-19 18:20:24)
Tworzenie strategii turystyki z nikim nie jest konsultowane. Stworzone zostały tylko takie pozory. Nie ważne czy burmistrzem jest pan Gajewski, czy pan Wąsowicz, czy obecny pan Burmistrz - wokół nich są te same osoby.
Prawdą jest, ze działacze PTTK są w stanie stworzyć doskonałą strategię - tylko komu na tym zależy?
-* (2011-12-18 20:36:42)
wartośc merytoryczna strategii turystyki jaka mogłoby opracować buskie PTTK napewno nie byłaby mniejsza niż zrobili to fachowcy z zewnatrz , którzy byli w Busku po raz pierwszy i ostatniMoże PTTK powinno bardziej się starać, aktywniej pokazywać, uczestniczyć w przetargu na ta strategię Bo chyba nie z wolnej ręki było to zlecenie? Ale buskie PTTK zamiast zarabiać woli spływ kajakowy zorganizować i cieszyć się tym jak dziecko. Dlaczego burmistrz nie zwrócił się do PTTK w tej sprawie? Może są tam małe głowy na takie opracowanie? Może im się nie chciało?Zobaczymy jak ta strategia stanie się dokumentem jawnym
-ciocia dobra rada (2011-12-18 12:03:48)
A może PTTK powinno samo opracować strategię turystyki, tylko, że najpierw muszą przystąpić do jakiegoś projektu, zdobyć fundusze. Co do ich potężnych wiadomości i wiedzy na temat walorów, atrakcji turystycznych i różnych ciekawostek z regionu nie ma żadnych wątpliwości. Sama się o tym przekonałam, jak i o tym, że mają przynajmniej kilkadziesiąt realnych pomysłów na rozwijanie turystyki. Czasami instytucje i władze samorządowe powinny tylko nie przeszkadzać. Jeżeli chodzi jednak o plany długofalowe to nie wyobrażam sobie, żeby z tymi ludźmi nie wspólpracować. Słyszałam, że zabrano im lokal na siedzibę.Nie wierzę, że władze są tak krótkowzroczne. Chyba, że chodzi o syndrom "psa ogrodnika", który był przerabiany za poprzedniego burmistrza albo cała ta strategia turystyki to jedna wielka szopka, wydać szybko pieniądze, ładnie oprawić, postawić na półkę i sprawa załatwiona.
-olo (2011-12-17 15:12:55)
a propos atrategii turystycznej i pomysłów nt popularyzacji Buska. Dwa miesiące temu przebywałem w Szwecji. Chciałem tamtejszym pochwalić się Buskiem, jego walorami nie tylko uzdrowiskowymi. Dla podparcia swoich wywodów postanowiłem znależć w necie fotografie z Buska. Przeleciałem wszystkie dostępne mi adresy internetowe i.... nic. W końcu wpadłem na pomysł że na allegro sprzedają stare widokówki i w ten sposób honor uratowałem
Mam w związku z powyzśzym pytanie: z kim można w Busku realizować jakąkolwiek strategię promująca miasto i okolice? Dlaczego dział promocji, kosztujący podatnika wcale nie małe pieniądze jest tak żałośny i słaby? Gdzie z takim pomyślunkiem do wdrażania strategii? Zaniedbał te sprawy Gajewski, zaniedbał Wąsowicz a obecnie jest tak samo, czyli bez zmian.
-kiki (2011-12-16 16:56:42)
olo czy ty czasem nie jestes czlonkiem pttk?
-olo (2011-12-16 14:32:54)
Jednym z podstawowych punktów strategii rozwoju turystyki to opis walorów danego miejsca czy regionu. Walorów istotnych z punktu widzenia zainteresowania nimi turystów. Któż może te walory znać lepiej niż lokalni turyści w tym członkowie czy działacze PTTK? To oni mają w tej sprawie wiedzę a nie urzędnicy magistraccy. I tą wiedzą, opiniami powinni się dzielić z projektantami strategii rozwoju turystyki. O takie opinie, uwagi powinni być proszeni. Bez ich głosu nie wyobrażam sobie jakiejkolwiek realnej koncepcji rozwoju turystyki. Za udzielanie kompetentnych rad, porad czy uwag powinni otrzymać wynagrodzenie. A płacić powinien ten, kto wystawia burmistrzowi fakturę za opracowanie strategii rozwoju turystyki w mieście i gminie Busko Zdrój
-* (2011-12-16 11:32:38)
strategia to szeroki program wytyczania celów wraz z określeniem zadań w ich realizacji. Czyli co, jak i kiedy robićCzy buskie PTTK ma takie ambicje w odniesieniu do lokalnej turystyki bardzo wątpię. Należy odróżniać osoby uprawiające turystykę / to może każdy / od osób społecznie zaangażowanych w krzewienie turystyki i kultury turystycznej. PTTK to zdaje się pasjonaci i jednegi i drugiego.
-b (2011-12-16 08:42:25)
PTTK właśnie realizuje jakąś strategię turystyki (świadomie czy nie - pewnie nie). Czy jest ona spójna z tą zapisaną przez urząd miasta to inna sprawa. Jeżeli grupa ludzi zainteresowanych turystyką coś robi i to dociera do innych to oni utrwalają wizerunek miejsca, w którym można tą turystykę uprawiać. W przypadku takiej dziury jak Busko na pewno ich to wyróżnia.
-olo do kiki (2011-12-15 23:50:04)
w sprawie walorów turystycznych Buska podzielam Twój pogląd. Wyrażałem go tu na forum W sprawie przyszłości Buska jako liczącej się miejscowości uzdrowiskowej także na tym forum wyrażałem swoje opinie i obawy. Ale jakoś nikt się tym nie zainteresowałW pozostałych sprawach będę dzielił się swoją wiedzą czy też spostrzeżeniami publicznie czyli na tym forum. Może ktoś podejmie taką debatę i uczyni ją stałą? Wladza tego nie zrobi bo władzy nie wypada.
-kiki (2011-12-15 22:56:49)
olo a moze zapiszesz sie do pttk(jesli juz nie jestes czlonkiem) i zrobisz cos pozytecznego dla strategii turystycznej buska, zamiast nas krytykowac? zebrania pttk sa dosyc czesto, przyjdz i podziel sie swoja wiedza osobiscie,chetnie posluchamy. www.pttkbusko.pl a tak wogole wracajac do tematu moze lepiej warto zastanowic sie nad tym co lepiej robic, czy zastanawiac sie nad rozwojem buska jako uzdrowiska czy buska jako miejscowosci turystycznej? w tej pierwszej dziedzinie mamy bardzo duze mozliwosci.a czy mamy az tak duze walory turystyczne? chyba nie, bo blado wypadamy nawet wobec najblizszych miejscowosci jak pinczow czy wislica.
-pik do olo (2011-12-15 21:55:19)
Pytanie tylko skąd wiesz, że się nie zainteresowali. Może się zainteresowali i gdzieś wypowiedzieli, tylko nic o tym nie wiemy. Czy swoją opinię na temat strategii turystyki pttk ma wygłaszać z ambony na niedzielnej sumie albo na jakimś forum. A poza tym skoro strategia jest już klepnięta to w przypadku gdyby mieli jakieś do niej zastrzeżenia to mają rozdzierać szaty, okupować urząd, dokonać samospalenia?
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.