Dodane: AT Data: 2011-11-24 08:45:22 (czytane: 19897) 
Przewodniczący Rady Miejskiej w Busku-Zdroju zwołuje XI Sesję Rady Miejskiej w Busku-Zdroju na dzień 24 listopada 2011 r. o godz. 10:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju, ul. Mickiewicza 10.
Proponowany porządek XI sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju.
Sesja XI - projekty uchwał Rady Miejskiej.
Transmisja audio Sesji Rady Miejskiej w internecie
Posiedzenie Rady Miejskiej transmitowane będzie w naszej Telewizji Internetowej:
Zapraszamy również do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl
Źródło: busko.pl
Policjanci odkryli hodowlę skorpionów. W akcji uczestniczył biegły od zwierząt egzotycznych
Udar cieplny może zagrozić życiu. Jak rozpoznać niebezpieczne objawy i skutecznie się chronić?
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (68) |
-Rambo (2011-11-30 13:34:43)
Polskę przedwojenną stać było na most przez Wisłę w Nowym Korczynie a dziś strategiczny dla rozwoju Świętokrzyskiego i Małopolskiego most jest jedynie obiecywany a to przez Marszałka Małopolskiego a to przez Świętokrzyskiego,również Wojewodów.Biedną drugą Rzeczpospolita było na taki most stać a dziś no co dziś Panowie koalicjanci powiedzcie coś napiszcie obiecajcie czekamy dajcie głos
- (2011-11-29 16:30:11)
czy ktoś mi wytłumaczy po ile w końcu ta woda i ścieki będą????
Rada Miasta nowych stawek nie przyjęła - czyli powinny być stare, ale PAN Prawnik powiedział że nowe wchodzą z automatu to po co to głosowanie było i po co tych (bez)radnych mamy utrzymywać, skoro nic nie mogą dla mieszkańców zrobić i o niczym nie decycują.
Olo ratuj
może ty wiesz o co tu chodzi???
-droga 776 (2011-11-28 10:56:43)
Ruszyła rozbudowa drogi Busko Zdrój – Kazimierza Wielka
Ruszyła rozbudowa drogi Busko Zdrój – Kazimierza Wielka
Symbolicznym wbiciem łopaty rozpoczęła się inwestycja drogowa pn. „„Rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 776 na odcinku od granicy województwa do Buska Zdroju wraz z remontem mostu na rzece Nidzie w Wiślicy”. W uroczystości na rynku (ul. Okrężna) w Kazimierzy wzięli udział marszałek Adam Jarubas oraz członkowie Zarządu Województwa Kazimierz Kotowski i Jan Maćkowiak. Droga wojewódzka Nr 776 Kraków - Busko Zdrój jest ważnym szlakiem komunikacyjnym o znaczeniu ponadregionalnym. Łączy drogę krajową nr 73 Kielce –Tarnów z Krakowem. Droga jest bardzo wyeksploatowana i zniszczona. W lutym 2005 roku powiaty kazimierski, buski oraz gminy Kazimierza Wielka, Czarnocin, Wiślica, Busko Zdrój, Złota Pińczowska i Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich zawarły umowę intencyjną o wspólne zrealizowanie przebudowy drogi 776. Głównym inwestorem został Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich, a wykonawcą firma „BUDOSTAL-5” S.A.
Łączna wartość projektu to prawie 110 mln zł. Środki uzyskane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego wynoszą ponad 91 mln zł, co stanowi 85 % łącznej kwoty projektu. Dzięki pozyskanym funduszom z Unii Europejskiej odcinek drogi 776 zostanie przebudowany do nośności 115 kN/oś i parametrów drogi G tj. droga jednojezdniowa o szerokości 7,0 m. Wykonywana na terenie województwa małopolskiego modernizacja drogi 776 od miasta Krakowa do granicy z województwem świętokrzyskim, w tym wykonanie obwodnicy dla miasta Proszowice o długości 3,181 metrów w połączeniu z wykonaniem naszego odcinka przyczyni się do powstania szlaku komunikacyjnego z Buska - Zdroju do Krakowa. Spełniać on będzie wszelkie standardy europejskie zarówno pod względem komfortu, bezpieczeństwa jazdy oraz ochrony środowiska, wystąpi zmniejszenie emisji spalin, zmniejszenie hałasu i drgań, zmniejszenie zanieczyszczeń komunikacyjnych odprowadzanych wód do gleby.
Przewidywany termin zakończenia robót budowlanych to 30.11.2012 roku.
Fot.1
Fot.2
2011-08-25 11:02:08
-WIEM!!! krzyżówka za szpitalem... (2011-11-28 10:44:20)
...będzie zrobiona razem z drogą wojewódzką Busko- Kraków do granicy województwa. Tam jest projektowane rondo. Prace już się miały rozpocząć 2 lata temu, jednak ktoś odkrył iż w Wiślicy przez drogę przebiegają robaczki czy inne żaby. W związku z tym zieloni musieli zarobić robiąc kolejną ekspertyzę co skutkowało opóźnieniem ok. 1,5 roku. Jak podała prasa 25 sierpnia tego roku rozpoczęły się prace na tej drodze. Na dzień dzisiejszy jadąc do Krakowa jest chyba 5 odcinków zaczętych robót na tej trasie. Jak prace dotrą do Buska to będzie zrobione nie tylko to, lecz następne skrzyżowania tej drogi jako ronda. (będzie ich chyba 4).
To są te dobre informacje. Złe są takie, że podobno firma która wygrała przetarg i rozpoczęła prace zbankrutowała, i chyba postępowanie przetargowe będzie się musiało zacząć od nowa.
Oj, coś nie ma szczęścia ta nasza droga...
-xyz (2011-11-27 23:56:53)
jakie to towarzystwo wymagające. Weż i zrób imdrogę. przebóduj skrzyżowanie przy szpitalu. Ale się państwo wielkie zrobiło. A bajzel na posesjach to wasza tylko sprawa czy także moja lub kuracjusza odwiedzającego miasto?
-do fifi (2011-11-27 22:54:34)
Ale dałeś się nabrać i być może oddałeś swój głos na blefa.!!!
-fifi (2011-11-27 17:46:00)
Może ktoś wie kiedy, i czy w ogóle ktoś zajmie się skrzyżowaniem za szpitalem, bo mnie coś trafi!
obiecanki, obietnice i kiełbasa wyborcza i ponad rok nic!
niech ktoś władny w końcu powie co tam i kiedy zamierza, do diaska!
Ruszyła kolejna inwestycja za Mrówką i dalej nic!
Buduje się ulice, chodniki w pola (ul. Reymonta), a tu tłuką się i zabijają, tracą czas i pieniądze!
-olo do oli (2011-11-27 14:50:51)
nie ma stron urzędowych, nie urzędowych, uzdrowiskowych, bipu, srypu czy umigu. Swiat nie zna takich urzędniczych podziałów, niezrozumiałych skrótów np,, umig,, więc olewa zainteresowanie się Buskiem ZdrojemPowinna być jedna, mądrze pomyślana strona o Busku Zdroju. Łatwa w nawigacji, czytelna, interesująca, estetyczna o dobrej grafice. Taka strona to jeden z elementów realizacji strategii promocyjnej.
Jak ma taka strona powstać skoro nie ma przyzwoitej strategii promocyjnej BZ?Dalej, jak ma poestać strategia promocyjna jak nie ma przyzwoitej strategii społeczno- gospodarczej? Są kwity o takim tytule ale ich wartość jest żadna. Takie strategie wymyślane za biurkiem wają wartość papieru na ktorym zostały napisane
Reasumując: nie ma promocji bo nie wiadomo co promować / nie mylić z reklama uzdrowiskową/Jest jakiś dziwny pomysł aby promować turystykę. Pomysł chory bo celem promocji powinny być kwestie uzdrowiskowe a nie jakaś niejasna , przyszła baza turystyczna której jeszcze nie ma i nie będzie
Pięć lat temu pisałem o tych sprawach. Atakowałem imiennie Gajewskiego, Wąsowicza. Grochem o ścianę. To te dwa nazwiska ponoszą presomalną odpowiedzialnośc za zapóżnienia i niedostatki w obszarze promocji. Teraz też nic nie wskazuje na postęp. Próbuje się przykryć wizją rozwoju turystyki rzeczywiste kwestie rozwojowe Buska Zdroju. Dlaczego tak? Przypuszczam że znalazła się kasa na takie opracowania wiec się kit wciska, Będzie hasło, będzie logo będzie wizja miasta słonecznego czyli jedno wielkie nic. Zobaczymy czy mam rację myslę ,że niebawem
-++ (2011-11-26 14:06:12)
Trzeba zaczynać od siebie od swojej chaty domu daczy,czy wokół niej czysto,schludnie. Nie należy gumą śmigać po chodnikach ,butelki tłuc w parku ,cpać maryśkę a po naćpaniu się zaczepiać ludzi.Pijany buski bonza nie powinien na uzdrowiskowych dyskotekach opowiadać bzdur kuracjuszkom o naszych buskich władzach i sprawach, chodzić z ryłem wykrzywionym w kierunku gdzie wóda stoi.Takiego widziałem ostatnio miałem o nim zdanie dobre ale gdy to zobaczyłem pomyślałem ,że to jakiś zwierzaczek. Pełna kultura panowie, życzliwość wobec kuracjuszy i samych siebie.Czytam te komentarze i martwię się bardzo się martwię. Radni spierają się to dobrze tak powinno być bo w sporach rodzą się dobre pomysły .W czasie wojen najwięcej było udokumentowanych i zrealizowanych odkryć naukowych wynalazków.Nie znaczy,że zachęcam do awantur ale dobry twórczy spór jest bardzo ważnym i twórczym zjawiskiem .
- (2011-11-26 13:57:22)
pan burmistrz w sikora nie przestrzega terminow udzielania odpowiedzi na pisma przekonalem sie o tym osobiscie wystosowalem od wrzesnia 2 pisma i do tej pory nie ma odpowiedzi niech nie mysli ze to pss i z gpory z pozycji sily na czlowieka. a mialo byc z ludzmi dla ludzi wsrod ludzi. panie szydlowski czy przypadkiem wasz burmistrz nie uciekl wam z pod kontroli
-ola do olo (2011-11-26 11:43:12)
W sumie nie do końca się z tobą zgadzam, strona uzdrowiskowa (turystyczna) promująca miasto jest potrzebna, nie mówię tu o stronie urzędowej czy bipie. Wreście ktoś w gminie pomyślał i postanowił to rozdzielić. Bo przecież Internet jest teraz tak popularny, ludzie przyjezdni najpierw tam wszystko sprawdzają dopiero przyjeżdżają. Reklama, dobra prezencja jest najważniejsza.
Co do pytań do burmistrza, z tego co pamiętam za poprzednika były. Co z tego, odpowiedzi były tylko na wybrane pytania, pewnie przez siebie wybrane.
Sama nieraz byłam załatwić jakąś sprawę u obecnego burmistrza, to albo się nie dostałam, albo czekałam na odpowiedz dość długo. Więc nie wierzę, że rozmowa z burmistrzem przez Internet będzie miała sens, bo nie będzie odpowiedzi, albo będzie odpowiadał kto inny. Ktoś do kogo burmistrz ma zaufanie. W sumie kwestia chęci i czasu obecnej władzy .
-parmezan ma racje (2011-11-26 08:56:18)
Opozycja z ZB musi wiedzieć ,że przerznęła wybory i ta Rada i ten Burmistrz będzie wyznaczał kierunki na następne 4 lata czy się to komu podoba czy też nie.
-olo do oli (2011-11-25 23:48:30)
Strona internetowa miasta / nie urzędu / to narzędzie nsłużące jakiemuś celowi anie zabawka czy modny gadgetTym celem jest komunikowanie się z lokalna i dalszą społecznościa. Czy coś przeszkadzało np burmistrzowi prowadzić taki dialog przy pomocy dotychczasoweh strony umig?Czat, rubryka pytania do burmistrza, rubryka burmistrz przedstawia itp to jedne z wielu form komunikowania. Dotychczas nikomu z buskiej władzy począwaszy od powiatu poprzez szefostwo rady, burmistrza i jego zastępców coś takiego do głowy nie wpadało. Po prostu nie było im to potrzebne. Po co tworzyć za spore pieniądze strone z której władza nie będzie korzystac? Strona internetowa to jedno z narządzi marketingowego zarządzania miastem. Do administrowania taka strona potrzebna nie jest
Uzdrowisko buskie nie ma przyzwoitej strony , co jest dla mnie ewenementem na skalę światową. I dobrze zarząd sobie żyje. To ciekawostka prawie zoologiczna
-ola (2011-11-25 18:45:02)
Witam wszystkich, ktoś w komentarzach wspomniał o stronie urzędowej, czemu nie ma zmian, że jest stara, brzydka itd. Z tego co się dowiedziałam, podobno jest tworzona nowa strona, zarówno turystyczna gminy jak i przyjazny dla użytkowników bip, co z tego im wyjdzie ocenimy penie niebawem.
Ktoś też wspomniał o czacie z burmistrzem, możliwość zadawania pytań. Ja jestem ciekawa kiedy burmistrz znajdzie na to czas, i czy w ogóle będzie się wdawał w dyskusję zwłaszcza z ludźmi którzy będą go próbowali oczernić znieważyć, pomówić. O głupich komentarzach nie wspomnę.
Zobaczymy z czasem co nam władza wymyśli.
- a sio a sio!! (2011-11-25 14:52:50)
BZ i Wituś.in do władzy już pną się jak powoje u Maryśki na Pińczowskiej Górce.Wituśkinie wyhamuj pojedź do Zbyszka na kaszankę.Postaw parę pif trębaczom chwalić cię będą dokąd nie wytrąbulujom
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.