swietokrzyskie.info

Sobota, 27 czerwca 2026, Do końca roku 187 dni Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Wiadomosci

Z ostatniej chwili: Damian Nowak w finale Pucharu Polski w boksie. (video)

Dodane: AT Data: 2011-11-19 11:26:22 (czytane: 20335)  Wersja do druku

Damian Nowak pokonał Dawida Mętela przez RSC w 3 rundzie. Tym samym awansował do finału pucharu Polski w wadze 60kg, który odbędzie się w niedziele (20 listopada).

Od 18 listopada na ringu w Ostrołęce  dwaj pięściarze klubu RING Busko Damian Nowak waga 60 kg. i Damian Kaszuba waga 69 kg stanęli do walki o mistrzowskie pasy w Pucharze Polski Juniorów. Do rozgrywki finałowej stanęło po ośmiu najlepszych bokserów z kraju w każdej kategorii wagowej, którzy wygrali eliminacje strefowe.

Nie ułożyło się szczęśliwie losowanie par dla Damiana Kaszuby, który w pierwszej walce zmierzył się z pięciokrotnym Mistrzem Polski juniorów, czterokrotnym zdobywcą Pucharu Polski, uczestnikiem Mistrzostwa Świata juniorów gdzie uplasował się w grupie 5 – 8 miejsca, aktualnym wicemistrzem Polski seniorów – zawodnikiem klubu TKB Poznań Patrykiem Szymańskim. Nasz pięściarz przegrał ten pojedynek 3 : 0 po wyrównanej walce, gdzie w trzecim starciu przeciwnik przetrwał tylko dzięki dużemu doświadczeniu ringowemu.

Jak relacjonował telefonicznie jej przebieg trener Zdzisław Patalita Damian od pierwszych sekund pojedynku nie dał sobie narzucić stylu przeciwnika odpowiadając szybkimi i skutecznymi atakami na każdą jego akcję. To zastopowało go i do końca rundy zaczął atakować z kontry. Drugie starcie było podobne do pierwszego przy czym Szymański zaczął z większym szacunkiem i ostrożnością podchodzić do rywala otrzymując mocne kontrujące ciosy Damiana. Tu od drugiej minuty tej rundy wzięło górę dużo większe doświadczenie przeciwnika naszego pięściarza, który zaczął zadawać więcej ciosów zza zasłony i wychodząc ze zwarcia co dawało mu przewagę punktową. Dalej jednak nie potrafił obronić się przed szybkimi kontrami naszego zawodnika i seriami ciosów bitymi z obu rąk. W trzecim starciu widać już było, że Szymański zaczął tracić siły i nie miał pomysłu na zaskakujące, nieszablonowe ataki Damiana klejąc się do niego w zwarciu, wypluwając ochronną szczękę co spowodowało gwizdy na trybunach za taki styl walki. Damian do końca nie ustępował odpowiadając ciosem na każdy cios przeciwnika. Przegrał tą walkę minimalnie a obserwujący ją trenerzy kadry narodowej juniorów, trenerzy innych ekip i sam trener Szymańskiego skomentowali ją jako przedwczesny finał w tej wadze gratulując trenerowi  Patalicie i zawodnikowi bardzo dobrego pojedynku.

boks001.jpg
Damian Kaszuba z Józefem Grudniem

boks003.jpg
Twórca sukcesów naszych pięściarzy - trener Zdzisław Patalita

Drugi nasz finalista Damian Nowak jednogłośnie 3 : 0 pokonał bardzo dobrego, szybkiego i mocno uderzającego pięściarza klubu Beniaminek Stargard Gdański Oskara Bielińskiego prowadząc pojedynek od  początku do końca po swojemu – szybko, seriami  silnych ciosów zza zasłony z doskonałym balansem ciała uniemożliwiającym trafienie go przez przeciwnika.

boks002.jpg
Damian Nowak
 

Damian Nowak dziś około południa stął do walki półfinałowej z także bardzo mocnym pięściarzem z klubu Astoria Bydgoszcz Dawidem Mętelem, który wczoraj w walce eliminacyjnej pokazał, że nie będzie łatwym do przejścia. Damian  pokonał  przez AB w 3 rundzie swojego przeciwnika. Tym samym awansował do finału pucharu Polski w wadze 60kg, który odbędzie się w niedziele też około godzin południowych.

Trzymajmy kciuki za Nowaka, a dla Kaszuby – duże słowa szacunku i uznania za to pokazał na arenie ogólnopolskiej w pojedynku z tak uznanym i mocnym przeciwnikiem.

 

/Robert Gwóźdź/




Uwaga:
Zapraszamy na retransmisję z I Otwartych Mistrzostw Polski Klubów Gwardyjskich w Boksie – Busko 2011 w naszej Telewizji Internetowej:

ponidzieTVlogo5_200.png
Kliknij i oglądaj


Godziny emisji:
19.11.2011r. - godz: 13.30 , 16.30,  20.00.



 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (18)
     

-Z ostatniej chwili (2011-11-19 12:59:22)

Mamy już srebro Pucharu Polski Kadetów.W dniu dzisiejszym:zdobył, wywalczył - go -Damian Nowak -Buski junior ( waga 60 kg ) RSC w 3 rundzie.Jutro walka o złoto! Nie będzie łatwo przeciwnik to bardzo dobry pięściarz z Ostrołęki będzie miał za sobą publiczność.

--Karolina (2011-11-19 12:04:18)

Jesteście waleczni i piękni pozdrowienia ze Stalowej Woli.

-- Romer (2011-11-19 12:00:19)

Damianki jesteście wspaniali!.Podziękowanie za walki i postawy. Nie boicie się Tygrysów.Zarówno Szymański jak i Bieliński to górna półka zawodnicza Polskiego Boksu.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry