swietokrzyskie.info

Sobota, 27 czerwca 2026, Do końca roku 187 dni Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Wiadomosci

Z ostatniej chwili: Damian Nowak w finale Pucharu Polski w boksie. (video)

Dodane: AT Data: 2011-11-19 11:26:22 (czytane: 20337)  Wersja do druku

Damian Nowak pokonał Dawida Mętela przez RSC w 3 rundzie. Tym samym awansował do finału pucharu Polski w wadze 60kg, który odbędzie się w niedziele (20 listopada).

Od 18 listopada na ringu w Ostrołęce  dwaj pięściarze klubu RING Busko Damian Nowak waga 60 kg. i Damian Kaszuba waga 69 kg stanęli do walki o mistrzowskie pasy w Pucharze Polski Juniorów. Do rozgrywki finałowej stanęło po ośmiu najlepszych bokserów z kraju w każdej kategorii wagowej, którzy wygrali eliminacje strefowe.

Nie ułożyło się szczęśliwie losowanie par dla Damiana Kaszuby, który w pierwszej walce zmierzył się z pięciokrotnym Mistrzem Polski juniorów, czterokrotnym zdobywcą Pucharu Polski, uczestnikiem Mistrzostwa Świata juniorów gdzie uplasował się w grupie 5 – 8 miejsca, aktualnym wicemistrzem Polski seniorów – zawodnikiem klubu TKB Poznań Patrykiem Szymańskim. Nasz pięściarz przegrał ten pojedynek 3 : 0 po wyrównanej walce, gdzie w trzecim starciu przeciwnik przetrwał tylko dzięki dużemu doświadczeniu ringowemu.

Jak relacjonował telefonicznie jej przebieg trener Zdzisław Patalita Damian od pierwszych sekund pojedynku nie dał sobie narzucić stylu przeciwnika odpowiadając szybkimi i skutecznymi atakami na każdą jego akcję. To zastopowało go i do końca rundy zaczął atakować z kontry. Drugie starcie było podobne do pierwszego przy czym Szymański zaczął z większym szacunkiem i ostrożnością podchodzić do rywala otrzymując mocne kontrujące ciosy Damiana. Tu od drugiej minuty tej rundy wzięło górę dużo większe doświadczenie przeciwnika naszego pięściarza, który zaczął zadawać więcej ciosów zza zasłony i wychodząc ze zwarcia co dawało mu przewagę punktową. Dalej jednak nie potrafił obronić się przed szybkimi kontrami naszego zawodnika i seriami ciosów bitymi z obu rąk. W trzecim starciu widać już było, że Szymański zaczął tracić siły i nie miał pomysłu na zaskakujące, nieszablonowe ataki Damiana klejąc się do niego w zwarciu, wypluwając ochronną szczękę co spowodowało gwizdy na trybunach za taki styl walki. Damian do końca nie ustępował odpowiadając ciosem na każdy cios przeciwnika. Przegrał tą walkę minimalnie a obserwujący ją trenerzy kadry narodowej juniorów, trenerzy innych ekip i sam trener Szymańskiego skomentowali ją jako przedwczesny finał w tej wadze gratulując trenerowi  Patalicie i zawodnikowi bardzo dobrego pojedynku.

boks001.jpg
Damian Kaszuba z Józefem Grudniem

boks003.jpg
Twórca sukcesów naszych pięściarzy - trener Zdzisław Patalita

Drugi nasz finalista Damian Nowak jednogłośnie 3 : 0 pokonał bardzo dobrego, szybkiego i mocno uderzającego pięściarza klubu Beniaminek Stargard Gdański Oskara Bielińskiego prowadząc pojedynek od  początku do końca po swojemu – szybko, seriami  silnych ciosów zza zasłony z doskonałym balansem ciała uniemożliwiającym trafienie go przez przeciwnika.

boks002.jpg
Damian Nowak
 

Damian Nowak dziś około południa stął do walki półfinałowej z także bardzo mocnym pięściarzem z klubu Astoria Bydgoszcz Dawidem Mętelem, który wczoraj w walce eliminacyjnej pokazał, że nie będzie łatwym do przejścia. Damian  pokonał  przez AB w 3 rundzie swojego przeciwnika. Tym samym awansował do finału pucharu Polski w wadze 60kg, który odbędzie się w niedziele też około godzin południowych.

Trzymajmy kciuki za Nowaka, a dla Kaszuby – duże słowa szacunku i uznania za to pokazał na arenie ogólnopolskiej w pojedynku z tak uznanym i mocnym przeciwnikiem.

 

/Robert Gwóźdź/




Uwaga:
Zapraszamy na retransmisję z I Otwartych Mistrzostw Polski Klubów Gwardyjskich w Boksie – Busko 2011 w naszej Telewizji Internetowej:

ponidzieTVlogo5_200.png
Kliknij i oglądaj


Godziny emisji:
19.11.2011r. - godz: 13.30 , 16.30,  20.00.



 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (18)
     

-do @ (2011-11-21 16:58:38)

Ty małpko czy też małpo nie psuj eteru swoim gęganiem.Patalita nie pyta co ma robić on wie co ma robić,to doświadczony z pełnią wielkich sukcesów zawodnik.Ja wiem ,ze wszystkie dzieci są jego i każde dziecko traktuje jak swoje pozostali trenerzy również.. Kto przyjdzie na trening jest traktowany kulturalnie i przyzwoicie. Kwestia Nogasia jest taka ,że miał chłopak kontuzje i nie mógł przygotować się jest to naprawdę dobry pięściarz i .Kaszubę i Nowaka -obydwu wysoko ceni i różnic miedzy nimi nie robi.

-@ (2011-11-21 10:08:53)

gratulacje dla Nowaka za srebro w Pucharze Polski.Jednak to Kaszuba jako ulubieniec i pupil trenera Patality jest kreowany na megagwiazdę.Nasz utalentowany pięściarz dotychczas na mistrzostwach Polski odpadał po pierwszej walce, w zeszłym roku nie zdołał się nawet zakwalifikować w eliminacjach pucharu Polski, być może z tego właśnie powodu nie zabrał na Puchar Polski Kadetów Nogasia, któremu nie daj Boże by się poszczęściło i mielibyśmy medalistę z Buska , a nie z Dobrowody. Żeby nie było, że się czepiam - uważam Kaszubę za bardzo dobrego zawodnika, który jak na razie jeszcze nic nie pokazał i możliwe , że nigdy nie pokaże (pisanie, że Gwardyjski Mstrz Polski jest sukcesem to poprostu jakaś kpina)

-- (2011-11-20 18:03:57)

Ale nasi bokserzy prą ciągle do przodu, były brązowe medale, teraz podwyższyli na srebrne.Szczere gratulacje.

-Jer (2011-11-20 12:15:26)

Damian Nowak przegrał walkę o złoto nie wiele brakowało ale srebro ma nie wyjęte i jest drugi w Polsce.Gratuluje i dziekujemy

--Gregu Nowa Huta (2011-11-20 10:50:38)

Jestem właśnie na Pucharze Polski -moim zdaniem Kaszuba walkę wygrał,gdyby była taka możliwość dałbym remis bo Szymański to pięciokrotny Mistrz Polski i tylko dla tego.gdyby walka trwała 1 minutę dłużej to Patryk zaliczyłby dechy.Widać było rutynę to wypluwanie szczęki klinczowanie Damiana.Szymański ma na swoim koncie około 200 walk a Kaszuba przypuszczam ,że ze 40.Jak w Busku zadbacie - ale tak z sercem o waszych zawodników to macie najlepszą promocje boksu i miasta na pół wieku. Tylko czy będzie się wam chcieć.Starzy wyjadacze boksu patrzą na waszych chłopców z niedowierzaniem i podziwem.Przecież od nie pamiętnych czasów nikt nie słyszał o boksie w Busku.Owszem Błękitni teraz RUSCH ,KSZO,Starachowice miały sukcesy i są znaczone na bokserskiej mapie polski.Co wy z nim zrobicie jak pokończą szkoły średnie czy macie na to jakieś pomysły być może macie.Wiem ,że Wisła była nimi zainteresowana ale to dla miasta strata bo wiąże się ze zmianą barw .

-do wesoły romek (2011-11-20 08:52:43)

się nie martw - wesoły romku .Nasi trenerzy Panowie Patalita,Dziura,Karolczak są bardzo lubiani i doceniani przez sportowców ,pracują za darmo a komu by się tak chciało?.Zapotrzebowanie na sporty walki w Busku duże salka boksu nie zawsze mieści wszystkich ćwiczących.Warunki trudne,nie ma się gdzie umyć ,ciasnota

-Magda (2011-11-20 08:30:44)

Bardzo się denerwujemy dziewczyny z naszego średniaka kibicują za Damianem.Przekażcie mu to przed walką.

-wesoły romek (2011-11-20 07:10:42)

Nikt nie wspomniał o trenerze Karolczaku. serdeczne pozdrowienia dla niego !

- (2011-11-19 22:30:02)

To wina PiSu

-do z ostatniej chwili (2011-11-19 21:43:28)

Srebro w kadetach zdobył Marcin Marcinkowski a dziś w juniorach Damian Nowak, który jutro będzie bił się o złoto.Gratulacje dla Klubu i zawodnika

-Niewiadomski (2011-11-19 21:37:16)

Na pierwszym zdjęciu od góry, Mistrz Olimpijski, nasz wielki rodak -pochodzący z Piasku Wielkiego' Józef Grudzień i Damian Kaszuba ostatni-Gwardyjski Mistrz Polski juniorów na 2011r.( waga 69 kg )
Na zdjęciu drugim trener szkoleniowiec Zdzisław Patalita z pucharem zwycięskiej drużyny RING BUSKO-ZDRÓJ.
Na zdjęciu trzecim Damian Nowak już srebrny medalista Pucharu Polski Juniorów w boksie na 2011 r.Damian Nowak jutro walczy o złoto .Kibicujmy za Damianem i jedynym od 50 lat Buskim bokserem co ośmielił się sięgnąć po złoto Pucharu Polski juniorów w boksie

-laik (2011-11-19 21:26:21)

znowu oszukali Damiana ??? klub powinien złożyć protest !!! wszyscy wiemy, że Damian jest najlepszy i zawsze będzie najlepszy. On jest po prostu skazany na sukces- to przyszły mistrz Europy a może nawet i świata

-uuu (2011-11-19 21:17:29)

Z opisu wygląda na to, że Damian Kaszuba wygrał walkę. Wydaje mi się, że tak nie było.Pozdrawiam

-Hihi ;d (2011-11-19 14:49:13)

Gratulacje dla obu Damianów :))

-Buszczanka (2011-11-19 14:35:38)

Trzymamy kciuki i bardzo, bardzo jesteśmy dumni. Gratulacje !

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry