swietokrzyskie.info

Sobota, 27 czerwca 2026, Do koñca roku 187 dni Imieniny: Cypriana, Emanueli, W³adys³awa

Wiadomosci

Obchody ¦wiêta Niepodleg³o¶ci w Busku-Zdroju.

Dodane: AT Data: 2011-11-12 10:29:36 (czytane: 18430)  Wersja do druku

Po nabo¿eñstwie uczestnicy uroczysto¶ci wraz z orkiestr± Buskiego Samorz±dowego Centrum Kultury przeszli ulicami miasta na skrzy¿owanie ulicy Ko¶ciuszki i alei Mickiewicza przed budynek Galerii Sztuki Zielona.

Kolumnê otwierali dwaj je¼d¼cy na koniach, za nimi maszerowa³a liczna grupa harcerzy. Przy d¼wiêkach werbli z³o¿ono kwiaty na p³ycie Marsza³ka Józefa Pi³sudskiego, u stóp pomników Mêczeñstwa i ¯o³nierzy Batalionów Ch³opskich, a tak¿e przed pomnikiem Tadeusza Ko¶ciuszki.

11_listopada001.JPG

11_listopada002.JPG

11_listopada003.JPG

11_listopada004.JPG



Okoliczno¶ciowe przemówienie wyg³osi³ burmistrz Waldemar Sikora. Po po³udniu buszczanie i kuracjusze mogli wybraæ siê na darmowy „Koncert muzyki polskiej” w Domu Kultury, z udzia³em Salonowej Orkiestry Zdrojowej. By³y równie¿ imprezy sportowe, z pi³karskim turniejem s³u¿b mundurowych oraz jubileuszowym, dwudziestym meczem futsalu: Przyjaciele Andrzeja Zocha – Ksiê¿a Diecezji Kieleckiej na czele.

¬ród³o: www.tmb.busko.pl


  • Wiadomo¶ci z regionu
  • Aktualno¶ci
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶æ komentarzy.

  Komentarze (41)
     

-kejo (2011-11-14 13:18:49)

DLACZEGO W WAS JEST TYLE JADU?!?

inna sprawa ¿e program obchodów dosc cienki a w zasadze zaden, nie umiemy sie cieszyc z takich chwil, nie umiemy rozmawiac i swietowac, to smutne...

-Janek (2011-11-14 08:16:11)

Nikt mnie nie przekona ,ze nasz Burmistrz popiera Tomkowiczów.Jednak kto¶ t± delegacje tak pokracznie ustawi³ w pierwszym szyku z naszym gospodarzem- du¿y b³±d -chyba tych z D. K.Dlaczego Pan Burmistrz mia³by to robiæ jak to w³a¶nie oni zabrali mu g³osy.Ludzie trzymajta mnie taki g³upi nasz Burmistrz to nie jest.Mowa Pana Burmistrza by³a krótka i doskona³a . Gdyby nie to (niefortunne ustawienie utrwalone nie wiem po co ) niefortunne zdjêcie wszystko inne by³oby na 6

-Dlaczego szpital nie cieszy³ siê z niepodleg³o¶ci? (2011-11-14 01:38:13)

Dzi¶ przyjechali¶my do Buska do szpitala i pierwsze co rzuci³o siê w oczy to: gdzie s± flagi? Kto¶ ukrad³? Nowy nie pomy¶la³, stary nie przypomnia³, a ci co zawsze wieszaj± siedzê cicho i siê ¶miej± maj±c go gdzie¶.

-- gulon - (2011-11-14 00:06:45)

To jest wstyd i hañba ,¿e reprezentuj± nas takie miernoty jak agent Tomek.!!!

-Jola (2011-11-13 20:21:54)

Jak w³adze Buska mog³y dopusciæ,aby ten krn±brny darmozjad i z³odziej naszych podatków agent Tomek sta³ w pierwszym rzêdzie,W ogóle z jakiej okazji dopina siê on do Buska,co on tu szuka!Sk±d tu przyby³ i po co!Wstyd i kompromitacja dla nas!

-Przyjaciele Andrzeja Zocha vs Ksiê¿a (2011-11-13 18:23:22)

Mecz musia³ byæ mocno nie wyrównany 3 kontra 11 Ksiê¿y. To chyba nie fair play....

-* (2011-11-13 16:48:11)

Do fotki Bohatera Narodowego.

.....A Ko¶ciuszko piê¶æ zacisn±³,
wzrok srogi odwróci³,
z dr¿±cej piersi pod niebiosa
s³owa te wykrztusi³...
" ludu mój ludu...có¿em ci uczyni³,
¿e¶ prawdziwych patryjotów
na dwóch b³aznów zmieni³."

-.. (2011-11-13 15:07:37)

bo koniom to trzeba daæ je¶æ ...

- (2011-11-13 13:38:28)

Jaki by³ sk³ad dru¿yny pana Zocha ?

-:) (2011-11-13 09:03:01)

ale mnie redaktor rozbawi³:) Przyjaciele Pana Zocha....haha

-do (2011-11-12 21:33:51)

to jest buska "demokracja" i kultura s³owa i bycia. pluæ na ka¿dego, (wystarczy, ¿e siê go nie lubi czy nie z tej kliki), bo i tak nie bêdzie wiadomo kto to zrobi³, ale jak trzeba skorzystaæ jaki¶ och³ap, to gotowi nawet w d... ca³owaæ

-pamiêæ po betonie (2011-11-12 19:59:56)

Tym razem po betonie posz³y dwa konie-brawo Panie Pu³kowniku Kozio³.Posz³y a pozostali pozostali.Wieczna chwa³a poleg³ym wymordowanym obywatelom powiatu buskiego w latach 1939 -1945.Wieczna chwa³a wszystkim poleg³ym bez wzglêdu na ugrupowanie,

-do tego co do Waldemara (2011-11-12 19:45:03)

Waldek ty we¼ siê w kupê bo b³±dzisz.Klery nie takich jak ty wyprowadzi³y na manowce.

-kamila (2011-11-12 18:28:04)

To skandal, ten agent Tomek sk³ada wieniec. Mia³by facet trochê honoru. Czy miejscowe w³adze nie wstydz± siê staæ obok tego d³ugow³osego dandysa?

-mario (2011-11-12 13:55:24)

Tak Waldku wysferzasz siê pamiêtam jak zak³ada³e¶ ZMW w naszej wsi ale wysferzasz siê ,SMUTA

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Miêdzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorz±dowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Miêdzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbêdzie siê w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyci±ga mi³o¶ników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najwa¿niejszych wydarzeñ kulturalnych w regionie. Sprawd¼cie program tegorocznego festiwalu.



Wróæ do góry