swietokrzyskie.info

Sobota, 27 czerwca 2026, Do koñca roku 187 dni Imieniny: Cypriana, Emanueli, W³adys³awa

Wiadomosci

Obchody ¦wiêta Niepodleg³o¶ci w Busku-Zdroju.

Dodane: AT Data: 2011-11-12 10:29:36 (czytane: 18432)  Wersja do druku

Po nabo¿eñstwie uczestnicy uroczysto¶ci wraz z orkiestr± Buskiego Samorz±dowego Centrum Kultury przeszli ulicami miasta na skrzy¿owanie ulicy Ko¶ciuszki i alei Mickiewicza przed budynek Galerii Sztuki Zielona.

Kolumnê otwierali dwaj je¼d¼cy na koniach, za nimi maszerowa³a liczna grupa harcerzy. Przy d¼wiêkach werbli z³o¿ono kwiaty na p³ycie Marsza³ka Józefa Pi³sudskiego, u stóp pomników Mêczeñstwa i ¯o³nierzy Batalionów Ch³opskich, a tak¿e przed pomnikiem Tadeusza Ko¶ciuszki.

11_listopada001.JPG

11_listopada002.JPG

11_listopada003.JPG

11_listopada004.JPG



Okoliczno¶ciowe przemówienie wyg³osi³ burmistrz Waldemar Sikora. Po po³udniu buszczanie i kuracjusze mogli wybraæ siê na darmowy „Koncert muzyki polskiej” w Domu Kultury, z udzia³em Salonowej Orkiestry Zdrojowej. By³y równie¿ imprezy sportowe, z pi³karskim turniejem s³u¿b mundurowych oraz jubileuszowym, dwudziestym meczem futsalu: Przyjaciele Andrzeja Zocha – Ksiê¿a Diecezji Kieleckiej na czele.

¬ród³o: www.tmb.busko.pl


  • Wiadomo¶ci z regionu
  • Aktualno¶ci
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶æ komentarzy.

  Komentarze (41)
     

-zwiastun (2011-11-22 01:39:14)

A ja gratuluje pani Bo¿entynie Pa³ka-Korubowej teki wiceministra zdrowia.
Równiez gratulacje dla pana Andrzeja Zocha Wojewody ¦wiêtokrzyskiego.

- (2011-11-21 11:34:25)

ale sie wysililes miernoto

- (2011-11-20 18:36:43)

a ty baranie uwa¿aj do kogo piszesz baranie bo nie ka¿dy beczy tak jak tobie pasuje

- (2011-11-20 17:01:40)

co ty baranie mozesz wiedziec niech was tacy jak kolarz sikora i inni leja po ***ch

- (2011-11-20 11:26:58)

Kompromitacja i tyle, gdyz burmistrz reprezentuje obywateli, mieszkañców oraz urz±d który piastuje. Oczywi¶cie jego wspólpracownicy równie¿ wiêc maja prawo staæ w pierwszym szeregu. Ale co robi tam Jankowski i ten dupcyngier Tomek to zupe³nie nie rozumiem. A Jankowski niech siedzi w domu i pobiera te kilka tysiêcy emerytury na miesi±c, co jeszcze mu ma³o? Niektórzy maj± nieca³y 1000 PLN emeryturki to nie maj± ochoty ani si³y pchaæ siê do kamer, a ten czterdziesto kilku latek ma ju¿ z bani dop³yw sporej gotówki do koñca ¿ycia, teraz my go utrzymujemy ale jemu ma³o, jeszcze w³adzy by siê przyda³o trochê .....

-waldi (2011-11-19 20:02:14)

gdyby ¿y³ ¶p prawdziwek gosiewski to jankowski by³by burmistrzem i dlatego zabiega o mizerote agencine tomka

- (2011-11-17 13:17:51)

A ja uwa¿am ,¿e Burmistrz to bardzo m±dry cz³owiek,ze wszystkimi ¿yje w zgodzie i robi to co do niego nale¿y,jest Burmistrzem wszystkich mieszkañców miasta i gminy Busko - Zdrój bez wzglêdu na ich pogl±dy,przynale¿no¶ci itp.

-towarzystwo burmistrza (2011-11-16 19:31:52)

Jedni warci drugich. Ten Waldemar to Waldu¶ Kiepski, oceniaj±c go po decyzjach.

- (2011-11-15 18:32:50)

TO JANKOWSKI CAY CZAS DOMAGA SIE WADZY I ON CHCIAL ZDENERWOWAC BURMIRTRZW USTAWIAJAC SIE OBOK NICH I TO JEST CAA PRAWDA, NIE PISZCIE GUPOT

-Franek (2011-11-15 11:22:43)

I mi siê podoba.

-Ganalf (2011-11-15 10:29:25)

Drogie Panie, nie podniecajcie siê zbytnio bo Was do paki wsadzi ten Wasz lovelas. Nierobów tam w sejmie wielu ale akurat on to prac± sobie nie splami³ paluszków (chyba ¿e rwanie to robota taka ciê¿ka)

-Jerzy P (2011-11-14 19:46:48)

Rysiu masz racjê ,mojej te¿ siê podoba.

-Ryszard N (2011-11-14 19:44:52)

Tomek jest super, nawet mojej ¿onie sie podoba.

-basia (2011-11-14 16:14:29)

Agent Tomek - super facet. mam nadzieje, ze pogoni troche tych nierobow w parlamencie. Panie Tomku bedzie dobrze!

-* (2011-11-14 13:21:54)

Nie widzê aby w³odarze naszego miasta czuli siê zniesmaczeni lub niezadowoleni z takiego ustawienia pierwszego szeregu "zas³u¿onych" i wystêpowania w tak doborowym towarzystwie.
Panowie burmistrzowie ! Godniejszych partnerów ju¿ nie by³o?
Aby siê nie spe³ni³o wedle powiedzenia : " z kim siê zadajesz.....takim siê stajesz".

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Miêdzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorz±dowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Miêdzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbêdzie siê w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyci±ga mi³o¶ników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najwa¿niejszych wydarzeñ kulturalnych w regionie. Sprawd¼cie program tegorocznego festiwalu.



Wróæ do góry