swietokrzyskie.info

Sobota, 27 czerwca 2026, Do końca roku 187 dni Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Wiadomosci

PKS z Buska Zdroju ma poważne kłopoty.

Dodane: AT Data: 2011-11-08 13:27:03 (czytane: 22690)  Wersja do druku

Państwowa Inspekcja Pracy złożyła do sądu wniosek o ukaranie buskiego PKS-u. Stało się to, po przeprowadzonej w firmie kontroli. Inspektorzy stwierdzili wiele nieprawidłowości, głównie związanych z nieterminowym wypłacaniem pensji- poinformowała Barbara Kaszycka, rzecznik Okręgowego Inspektoratu Pracy w Kielcach.

Jak wyjaśniła, taka sytuacja ma miejsce już od kilkunastu miesięcy. Prezes firmy uzasadniania ją problemami finansowymi. Inspektorzy stwierdzili też niewypłacanie odpraw m.in. z tytułu odpraw grupowych i ekwiwalentów za niewykorzystany urlop.

PKS Busko Zdrój jest obecnie stale monitorowany przez inspektorów pracy. Ukaraniem przewoźnika zajmie się sąd.

Jak informowaliśmy, buski PKS jest w trudnej sytuacji finansowej. Firma była przeznaczona do prywatyzacji, ale nie było chętnych na zakup udziałów. Ministerstwo Skarbu analizuje sytuację, ale nie ma jeszcze decyzji czy będzie kolejna próba prywatyzacji buskiego przewoźnika.

Michał Michta

Źródło: Radio Kielce 101.4 MHz - aktualności z regionu świętokrzyskiego i wiadomości sportowe, giełda pracy, radio internetowe

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (43)
     

- (2011-11-08 21:59:44 - IP: ***.116.213.244)

PKS LEPIEJ ŻEBY BYŁ PAŃSTWOWY BO WIADOMO CO ROBIĄ PRYWACIARZE JEŻDŻĄ JAK CHCĄ I ROBIĄ CO CHCĄ ( NIE ZAWSZE WYDAJĄ BILETY) UPYCHAJĄ LUDZI JAK BYDŁO OSZUKUJĄ SKARBÓWKĘ PISZA W PICIE ŻE PRZEWIEŻLI NP; X OSÓB A JECHAŁO 3 RAZY TYLE

-xi (2011-11-08 21:34:37 - IP: ***48.67.64)

z wypowiedzi prezesa Pęcherskiego w radiu wynika że są to kłopoty przejściowe a winne są długie wakacje. Dokąd ten nieudacznik będzie na tym stanowisku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

-ada (2011-11-08 21:28:52 - IP: ***48.67.64)

kolejny raz pytam pracowników jak można dać się tak zastraszyć żeby nie reagować na to co z nimi robią. Przecież to cały czas ze strony Pęcherskiego i Moskwy tylko obłuda. Oni są "niewinni" tej sytuacji to ktoś lub coś. Jeden związkowiec - ino poly i liczy związkowców a drugi Pecherski - materialista kolejny miesiąc i znowu 12tysięcy na rączkę. A i jeszcze radna Justyna N najmądrzejsza wszystko wiedząca "uzdrowiła" PKS a teraz uzdrawia gmine. Jak można tolerować takie rządy. Jakim trzeba być fachowcem żeby zgnoić taką firmę. Oni udają że żądzą a pracownicy że pracują i tak to leci w dół.

- (2011-11-08 20:48:33 - IP: ***.116.213.167)

Przypilnować tylko że by kierowcy nie robili numerów z biletami wymienić autosany na nowe wszystko przekazać w prywatne ręce by ominać rady nadzorcze no i podstawowa rzecz wymienić polewaczy od ropy i bedzie sie oplacało

- (2011-11-08 19:53:31 - IP: ***.190.198.204)

zgnoic takie przedsiebiorstwo to dopiero trzeba miec talent organizacyjny i rozum od wieprzka ale coz co niektorym demokracja pomieszala w glowkach

- (2011-11-08 19:45:43 - IP: ***.181.131.154)

to wszystko przez prezesa całego

- (2011-11-08 18:05:35 - IP: ***.181.131.242)

zdjęcie w czołówce to dworzec miejski nie PKS Busko

-były pracownik (2011-11-08 17:58:16 - IP: ***5.188.68)

kolejny raz pytam, gdzie jest Miodowicz, Zoch i Pani Korubowa ? - to Wy odpowiadacie za nieudacznika Pęcherskiego, który doprowadził buski PKS do ekonomicznego bankruta. Lokalne media "Tygodnik Ponidzia", "Korso", "Echo Dnia" od stycznia ubiegłego roku milczą na to co dzieje się w buskim PKS, jak Moskwa-przewodniczący solidarności, Pani łasak-członek Rady Nadzorczej, oraz Pęcherski-prezes zgnoili pracowników oraz firmę o takich tradycjach.WSTYD.

-xxx (2011-11-08 16:15:47 - IP: ***30.71.126)

Tak rządzi PSL w naszym powiecie i gminie. Pani Przewodnicząca Rady Miejskiej ... niech pani ratuje "swoje" przedsiębiorstwo no chyba że Pani nie zależy.

- (2011-11-08 15:55:22 - IP: ***.116.213.244)

mam nadzieje ze osoba odpowiedzialna za to zaplaci z wlasnej kieszeni a nie firmy dlaczego maja wszyscy placic za jednego glupka ??????

-ech.. (2011-11-08 15:40:41 - IP: ***41.136.96)

Ciekawe kto doprowadził do takiego stanu.
Wyciągnąć konsekwencje.
Dlaczego nie ma obciążeń osób które to spowodowały, a dziś patrzą na to z innego stołka.
Ta i inne sprawa nie będzie funkcjonowała dopóki nie zacznie się zatrudniać fachowców (menadżerów) a nie kolegów i koleżanek z partii!!!

-. (2011-11-08 14:16:29 - IP: ***48.67.223)

..

-.. (2011-11-08 14:15:56 - IP: ***48.67.223)

Nareszcie !!

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry