swietokrzyskie.info


Sobota, 27 czerwca 2026, Do końca roku 187 dni Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Wiadomosci

PKS z Buska Zdroju ma poważne kłopoty.

Dodane: AT Data: 2011-11-08 13:27:03 (czytane: 22689)  Wersja do druku

Państwowa Inspekcja Pracy złożyła do sądu wniosek o ukaranie buskiego PKS-u. Stało się to, po przeprowadzonej w firmie kontroli. Inspektorzy stwierdzili wiele nieprawidłowości, głównie związanych z nieterminowym wypłacaniem pensji- poinformowała Barbara Kaszycka, rzecznik Okręgowego Inspektoratu Pracy w Kielcach.

Jak wyjaśniła, taka sytuacja ma miejsce już od kilkunastu miesięcy. Prezes firmy uzasadniania ją problemami finansowymi. Inspektorzy stwierdzili też niewypłacanie odpraw m.in. z tytułu odpraw grupowych i ekwiwalentów za niewykorzystany urlop.

PKS Busko Zdrój jest obecnie stale monitorowany przez inspektorów pracy. Ukaraniem przewoźnika zajmie się sąd.

Jak informowaliśmy, buski PKS jest w trudnej sytuacji finansowej. Firma była przeznaczona do prywatyzacji, ale nie było chętnych na zakup udziałów. Ministerstwo Skarbu analizuje sytuację, ale nie ma jeszcze decyzji czy będzie kolejna próba prywatyzacji buskiego przewoźnika.

Michał Michta

Źródło: Radio Kielce 101.4 MHz - aktualności z regionu świętokrzyskiego i wiadomości sportowe, giełda pracy, radio internetowe

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (43)
     

-byly pekaesiak (2011-11-09 20:31:16 - IP: ***7.136.45)

ciekawe kiedy itd zajmie się wycieczkami w trakcie dni wolnych lewymi kartami urlopowymi

- (2011-11-09 17:53:49 - IP: ***7.136.45)

ha ha ha

- (2011-11-09 17:33:33 - IP: ***163.246.185)

jak by w PKS-sie był Sikora to by świetnie prosperował,tyle w temacie.

- (2011-11-09 15:32:14 - IP: ***.59.177.169)

A propos naszych lokalnych mediów: Tygodnika Ponidzia,Korso-bez komentarza. Brak krytycyzmu i dziwna przychylność wobec PKSu, burmistrza Sikory itd. Szanowny Tygodniku Ponidzia-na Wąsowicza nadawaliście bez przerwy,krytyka,krytyka i krytyka. Czemu według tej samej miarki nie oceniacie Sikory??? PKSu??? Z przykrością stwierdzam, że i na tym portalu cenzura nie śpi. Broń Boże coś złego na Sikorę napisać. Myk,cyk i już nie ma komentarza.Wstd...Miejcie honor i odwagę...Z prądem tylko śmieci płyną...

-Pracownik (2011-11-09 15:08:32 - IP: ***.59.177.169)

To co się od lat dzieje w PKSie woła o pomstę do nieba.Tak prowadzona firma musi upaść.Takie błędy w zarzadzaniu jak tam się odbywały i odbywają dziecko by zauważyło,nie trzeba ekonomisty.To aż w oczy szczypie.Moiom zdaniem wygląda to tak jak by ktoś celowo tak robił...Przykładów mozna by mnożyć bez liku.Mobbbing i szykanowanie ludzi to normalka i codzienność.Stan techniczny autobusów-bez komentarza.Tyle długów-do ZUSu,za paliwo no i wobec pracowników a tu ma się kupować nowe autobusy.Dla ludzi nie ma pieniędzy a na zakup aut są??? Czyż nie jest to szykowanie pod przejęcie przez kogoś prywatnego??? Zadłużyć,dokupic autobusów a potem przejąć za grosze???

-dot (2011-11-09 15:01:15 - IP: ***29.202.198)

ludzie, co wy pleciecie, że jak PKS będzie prywatny, to prywaciarz będzie okradał. jeszcze jak dzieckiem byłam, to wiele razy kierowca wziął pieniądze a biletu nie dał, dziecku!!! ale innym też, bo w komunie takie numery były normą. i dlatego nadal jest tak dobrze w PKS-ie. to rzeczywiście cud, że jeszcze istnieje, choć tylu ludzi się stara go zniszczyć

-P (2011-11-09 13:07:17 - IP: ***.116.213.149)

może ma koś pomysł na uzdrowienie PKS-u

-''PO CO MASZ JECHAĆ DO BUSKA, ZRÓB ZAKUPY W KIELCACH!'' (2011-11-09 11:59:36 - IP: ***115.225.112)

Admin proszę cie nie wywalaj moich komentarzy
A ja mam pytanie kiedy do pss społem wejdzie PIP??

-no, no... (2011-11-09 11:00:11 - IP: ***.47.78.238)

POM - nie ma,
BPB - nie ma,
Melioracja - nie ma,
TRANSBUD - nie ma,
Jajczarnia - nie ma,
PAGIET - nie ma,
Składnica Maszyn - nie ma,
itp , itd...

a PKS jeszcze jest?
dziwne...

-do poprzednika (2011-11-09 10:08:37 - IP: ***187.233.250)

BO PRYWACIARZ SAM KRADNIE A INNYM NIE DA

-p (2011-11-09 09:36:52 - IP: ***94.5.85)

ja jestem za prywatyzacja bo wikszy zysk do panstwa przyniesie podatek niz utrzymanie firmy, panstwowe ludzie rozkradaja a zaczyna sie od zapalki konczy na budynkach , a u prywaciarza nie ma mowy o zlodziejstwie

-sos (2011-11-09 08:39:46 - IP: ***29.203.208)

KOŚCIÓŁ ZIELONOŚWIĄTKOWY ZDOMINOWAŁ ZAKŁAD PRACY JAKIM JEST PKS.

-XYZ (2011-11-08 23:18:04 - IP: ***5.152.81)

Jest takie powiedzenie: :"Kto pracuje w PeKaeSie na lewo zawsze coś przyniesie" - i to nie wymaga szerszego komentarza.....

-wxy (2011-11-08 22:47:29 - IP: ***68.130.225)

słuchaliście tego radyjka? od 48 sekundy mówią o pks busko www.redaktor.polskieradio.pl/100/1483/Artykul/474845,7-listopada-godz-1355

- (2011-11-08 22:30:44 - IP: ***6.137.3)

PREZES PO CO SIE MA PRZEJMOWAC ON TAM PENSJE BIERZE CO MIESIAC I TO KONKRETNA,A PRACOWNIK 1100 I TO DWA MIESIACE Z OPÓZNIENIEM,A PRZECIEZ WSZYSCY ŻOŁADKI MAJA JEDNAKOWE.CO ZA PRAWO.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry