swietokrzyskie.info

Sobota, 27 czerwca 2026, Do końca roku 187 dni Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Wiadomosci

Brawo Marcin za finał !

Dodane: MC Data: 2011-11-06 18:58:10 (czytane: 14263)  Wersja do druku

Nasz kadet w wadze 52 kg. Marcin Marcinkowski po wyrównanej walce 6 listopada w finale Pucharu Polski w Lesznie przegrał pojedynek z członkiem kadry narodowej kadetów, aktualnym wicemistrzem Polski Łukaszem Niemczykiem 3 : 0 i zajął drugie miejsce w grupie najlepszych bokserów tej kategorii i wagi w Polsce !

Jak relacjonował na żywo telefonicznie przebieg tego finału trener Zdzisław Patalita – Marcin toczył zacięty i wyrównany pojedynek. Pierwsza runda wyrównana, kilka mocnych uderzeń Marcina stopuje ataki Niemczyka ale ten zaczyna atakować z kontry na co nasz zawodnik nie potrafi skutecznie się obronić, druga – nieco lepsza atakuje Marcin zadając kilka mocnych, punktowanych przez sędziów ciosów ale i otrzymuje kilka co powinno być ocenione w tym starciu na remis, trzecia – przepiękna w wykonaniu Marcina, cios za cios i po atakach buszczanina rywal chowa się za podwójną gardą. Bardziej doświadczony przeciwnik (Marcin toczy dopiero dwunastą walkę -Niemczyk stoczył ponad trzydzieści) klei się do naszego pięściarza, klinczuje sam zadając ciosy wychodząc ze zwarcia (to punktuje u sędziów). Marcin stara się w ostatniej minucie wyprowadzać czyste, mocne ciosy dające przewagę, nieco się przez to odkrywa i przyjmuje dwie kontry, które prawdopodobnie przy wyrównanych dwóch poprzednich rundach w ocenie całej walki przez sędziów dały zwycięstwo pięściarzowi z Legnicy.

 boks_Marcin.jpg

Mimo przegranej nasz zawodnik dał z siebie wszystko na co aktualnie go stać zbierając za ten pojedynek gratulacje od zawodników i trenerów. Było na co popatrzeć i była to walka na najwyższym, mistrzowskim poziomie – komentowali ten finał w wadze 52 kg. organizatorzy i dziennikarze odsługujący medialnie te zawody.

Gratulujemy zawodnikowi i trenerowi.

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (27)
     

-Mariusz (2011-11-08 08:23:33)

Dziękujemy Panu Robertowi za zdjęcia i przewspaniałe opisy walk. Pan Robert śmiem to zauważyć to najlepszy dziennikarz sportowy w Świętokrzyskiem i jak dostrzegam fan Klubu RING

-Lucjan (2011-11-08 08:13:42)

Młode orle niech się szkoli i walczy- powodzenia. Taki wspaniały wynik to piękne i mądre zagospodarowanie promocyjnej przestrzeni miasta na obszarach gdzie nigdy nas nie było.Brawo buszczanie ,że to wspieracie

-do Krzysiek (2011-11-08 07:23:03)

Zauważ kolego,że on zajął 2gie miejsce i wywalczył srebro zdobył srebro kadetów na P P K a oni na PPJ wywalczyli brązowe medale i zajęli 3 miejsca a więc jest o oczko wyżej choć nie dokładnie bo i skala zwyciestw nie równa.

-Krzysiek (2011-11-08 07:17:29)

Miałem przyjemność oglądać Marcina w walce o Gwardyjskie Mistrzostwo Polski na ringu w Busku Zdroju był wspaniały.Marcin zdobył złoto i tytuł Gwardyjskiego Mistrza Polski w wadze 52 kg.Sala huczała od braw.Na Pucharze Polski potwierdził swój talent.Wielkie brawo dla Marcina dzielnie zastępujesz Damianów i Marka

-korner (2011-11-08 07:10:33)

W busku nie było i nie ma zbyt duzo na piłkę a gramy bardzo dobrze. Nie ma na boks który po tylu latach rozwinął się pięknie. Nie ma warunków na stworzenie drużyny seniorów to coś chorego.Mnie to nie pasi za jasna Anielkę.

-- (2011-11-07 23:56:43)

BMUKS RING Busko- Zdrój to typowy UKS i szkoli zawodników do 18 roku życia a dokładnie do ukończenia szkoły średniej.Co po tym? otóż idą w dorosłe życie z reguły na studia wyższe,podejmują pracę zawodową. Najlepsi mają możliwość doskonalenia swych umiejętności w miejscu pobytu i w klubach prowadzących sekcie bokserskie seniorów.Nasz Klub aktualnie nie ma możliwości materialnych, organizacyjnych i kadrowych na utrzymanie takiej sekcji.Dla przykładu
zawodnicy : Damian Nowak,Damian Kaszuba i Michał Marek już zostali wypożyczeni do Gwarka Łęczna,gdzie będą mieli stworzone odpowiednie warunki dalszego doskonalenie swych umiejętności.Z chwilą gdyby w naszym mieście powstały warunki do powstania sekcji seniorów zawsze mogą wrócić- a tak to cóż, jest jak jest!

-;) (2011-11-07 17:23:05)

To mi się podoba, brawo młody. A mam takie pytanie, może ktoś w komentarzu udzieli mi odpowiedzi. Co dalej dzieje się z tymi adeptami boksu, bo klub chyba tylko do 18 roku życia ich szkoli, zgadza się? Jeśli nie to mnie poprawcie i odpowiedźcie, pozdrawiam!

-,.,., (2011-11-07 12:19:32)

BRAWOO MAARCINN!!

-Gregu N Huta (2011-11-07 08:15:08)

Gdy macie takich kadetów to będziecie mieć dobrych juniorów.Buscy Adamkowie? Za rok dwa kto wie. Ja wierzę głęboko ,że w nieodległym czasie sięgniecie po złoto Pucharu Polski. Już nie tak wiele brakło. Pozdrowienia i gratulacje dla działaczy Klubu Trenerów i Buskich bokserów.

-Kaśka (2011-11-07 07:03:24)

Wielki sukces i te przepiękne szafirowe oczy które nie okłamią.Braweczko i buziaczek ci się należy.

-Krystian (2011-11-07 00:09:59)

Młodzież Buska jest uzdolniona sportowo.Doskonali pływacy piłkarze karatecy, bokserzy na poziomie krajowym rwą medale,że aż miło.Wydawało mi się ,ze tylko juniorzy ale widzę i kadetów którzy podążają śladami Damianów i Michałów brawo pięściarze RINGU gratulacje dla Marcina.Dziś w boksie należy zaczynać właśnie od kadetów a nawet wcześniej bo konkurencja olbrzymia

-Andrzej z Hetmana Białystok (2011-11-06 23:44:39)

Z dużą uwagą oglądaliśmy walki Marcina.Zupełnie nowy zawodnik. Dosłownie czarny koń Pucharu Polski, koleżeński kulturalny zawsze uśmiechnięty.Walczył z Wicemistrzem Polski Niemczykiem który w kadetach miał 30 walk.Jest to bardzo dużo,Marcin przegrał ale jakaż to była piękna walka. Myślę ,ze wasi nagrali i pokażą ją w internecie.Gratulujemy Klubowi zawodnika

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry