Brawo Marcin za finał ! 2011-11-06 18:58:10
Nasz kadet w wadze 52 kg. Marcin Marcinkowski po wyrównanej walce 6 listopada w finale Pucharu Polski w Lesznie przegrał pojedynek z członkiem kadry narodowej kadetów, aktualnym wicemistrzem Polski Łukaszem Niemczykiem 3 : 0 i zajął drugie miejsce w grupie najlepszych bokserów tej kategorii i wagi w Polsce !
Jak relacjonował na żywo telefonicznie przebieg tego finału trener Zdzisław Patalita – Marcin toczył zacięty i wyrównany pojedynek. Pierwsza runda wyrównana, kilka mocnych uderzeń Marcina stopuje ataki Niemczyka ale ten zaczyna atakować z kontry na co nasz zawodnik nie potrafi skutecznie się obronić, druga – nieco lepsza atakuje Marcin zadając kilka mocnych, punktowanych przez sędziów ciosów ale i otrzymuje kilka co powinno być ocenione w tym starciu na remis, trzecia – przepiękna w wykonaniu Marcina, cios za cios i po atakach buszczanina rywal chowa się za podwójną gardą. Bardziej doświadczony przeciwnik (Marcin toczy dopiero dwunastą walkę -Niemczyk stoczył ponad trzydzieści) klei się do naszego pięściarza, klinczuje sam zadając ciosy wychodząc ze zwarcia (to punktuje u sędziów). Marcin stara się w ostatniej minucie wyprowadzać czyste, mocne ciosy dające przewagę, nieco się przez to odkrywa i przyjmuje dwie kontry, które prawdopodobnie przy wyrównanych dwóch poprzednich rundach w ocenie całej walki przez sędziów dały zwycięstwo pięściarzowi z Legnicy.
 Mimo
przegranej nasz zawodnik dał z siebie wszystko na co aktualnie go stać
zbierając za ten pojedynek gratulacje od zawodników i trenerów. Było na
co popatrzeć i była to walka na najwyższym, mistrzowskim poziomie –
komentowali ten finał w wadze 52 kg. organizatorzy i dziennikarze
odsługujący medialnie te zawody. Gratulujemy zawodnikowi i trenerowi.
|
|
|