swietokrzyskie.info

Sobota, 27 czerwca 2026, Do końca roku 187 dni Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Wiadomosci

Rekordowa kwesta w Busku-Zdroju.

Dodane: AT Data: 2011-11-03 09:51:47 (czytane: 15585)  Wersja do druku

17 tysięcy 362 złotych i 89 groszy - to wynik kwesty zaduszkowej w Busku-Zdroju w roku 2011. Tegoroczna, trzynasta edycja kwesty zaduszkowej, organizowanej przez Towarzystwo Miłośników Buska-Zdroju, trwała trzy dni. W niedzielę, poniedziałek i wtorek zbieraliśmy pieniądze na renowację zabytkowych nagrobków na cmentarzu przy ulicy Langiewicza.

Pieniądze do puszek zbierali harcerze, członkowie Towarzystwa Miłośników Buska-Zdroju, członkowie Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, liderzy samorządów, wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba, poseł Konstanty Miodowicz, znane postacie buskiego życia publicznego.

W środę 2 listopada 2011r. komisyjnie otwarto puszki i przeliczono ich zawartość. Wynik finansowy kwesty przerósł oczekiwania organizatorów. Zebrano 17 tysięcy 362 złotych i 89 groszy. A ponadto różne monety wycofane z obiegu.


kwesta001.JPG

kwesta002.JPG

kwesta003.JPG

kwesta004.JPG


- Co rok biliśmy rekord finansowy kwesty. Kiedy przed rokiem uzbieraliśmy 14 tysięcy 560 złotych 90 groszy liczyliśmy, że teraz uda nam się zebrać troszkę więcej. Ale tak znakomitego rekordu naprawdę nie spodziewaliśmy się.

- Buszczanie bardzo sympatycznie reagowali na kwestarzy, przez 12 lat akcja utrwaliła się w ich pamięci, ludzie już ją dobrze znają i pokazują, że jest potrzebna. Choć zdarzyło nam się otrzymać kilka większych nominałów, to jednak bardzo wiele osób wrzucało chętnie, ale drobne pieniądze, podkreślając, iż to prawdziwy "wdowi grosz".

Dodajmy też, że zakończenie kwesty nie oznacza zakończenia całej zbiórki. Do końca roku otwarte pozostaje konto akcji "Ratujmy Buskie Cmentarze", na które prosimy wpłacać datki od osób prywatnych i dużych sponsorów.

Jest, więc pewne, że zebrana kwota powiększy się. Może się wówczas okazać, że stać nas na renowację jeszcze jednego zabytkowego pomnika.

Można wpłacać na konto akcji "Ratujmy Buskie Cmentarze" – Towarzystwo Miłośników Buska, 28-100 Busko-Zdrój, Ul. Waryńskiego 38, Bank Spółdzielczy w Busku-Zdroju;

nr konta; 58 - 8480 0004 – 2001 0006 8882 0001


~ed~

Źródło:  www.tmb.busko.pl




  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (13)
     

-- (2011-11-04 10:03:15)

JOT pewnie jestes jeszcze niedojrzalym smarkaczem,ale kiedys bedziesz mial swoje dzieci i czego nauczysz ich TY? Tego braku szacunku do ludzi, ktory sam teraz prezentujesz?

-puuch (2011-11-04 09:22:10)

Girl guide, ales zablyszczala!! Wroc do lekcji miast pisac zalosne komentarze! Z klechy faktycznie wyszlo zwierze na cmentarzu...blee

-Harcerz (2011-11-04 08:40:14)

Gratulacje dla druhny i druha za organizacje. Widac nadal harcerstwo znaczy b.duzo skoro tyle dzieci chetnie "wstepuje" i uczestniczy w chociazby takich akcjach.

-milka (2011-11-04 07:32:49)

jot, a widziales moze jak ta PANI OD HARCERZY poswieca tym dzieciakom siebie i swoj czas, ile dla nich robi, jak organizuje im czas, ferie, wakacje?? Dzis juz nic nie jest takie jak kiedys i dzis miec ego wieksze niz wlasny tylek to tylko zaleta!

-noooo (2011-11-04 07:11:17)

w Solcu zebrali 30 tys.

-jot (2011-11-04 07:01:06)

Pani od harcerzy powiedziała,że ego mają większe niż własne dupy.To na tym polega teraz harcerstwo?Jak ktoś taki może nauczać tych młodych ludzi.Harcerz,to kiedyś znaczyło b.dużo.

-- girl guide (2011-11-03 19:21:52)

"Brawo pan Adam G." - teraz, to to tylko etat buskiego grabarza!!! Hi, Hi, Hi...

-zuch (2011-11-03 14:00:49)

Jestem za-buski hufiec trzeba finansować.

- (2011-11-03 12:33:50)

Należałoby skrupulatnie rozliczyć się z poprzednich zbiórek publicznie.
Konkretnie napisać który grobowiec wyremontowano i za ile,napewno byłoby to bardziej wiarygodne a w przyszłym roku społeczeństwo da jeszcze wiecej na datki.

- (2011-11-03 11:25:20)

proboszczowi to chyba ten wielki brzuch pękł z zazdrości że na tace nie dali tyle
tak darł morde na cmentarzu że ludzie za dużo świeczek kupili i kwiatów co go to obchodzi

-xyz (2011-11-03 11:04:16)

Pani wojewoda, jak zwyle bardzo gustownie

- (2011-11-03 10:48:48)

i co to jest w busku trzeba za 1 mk dac 4,000zł a taki grób zajmuje jakies 2,5x1,5m

-oo7 (2011-11-03 10:33:28)

To moze teraz TMB poprawi fuszerke jaka byla zrobiona przy grobowcu bylego burmistrza Gałdzinskiego? Chwalą sie że odnowili a grobowiec jest w ruinie.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry