swietokrzyskie.info

Sobota, 27 czerwca 2026, Do końca roku 187 dni Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Wiadomosci

Turniej Kung-Fu Dzieci.

Dodane: AT Data: 2011-10-29 08:32:18 (czytane: 15114)  Wersja do druku

26 października 2011 roku w Buskim Samorządowym Gimnazjum na ul. Grotta, odbył się turniej dzieci w tradycyjnym Kung-Fu, którego organizatorem był Buski Klub Kung-Fu Yantai.

Honorowy patronat nad imprezą objął Starosta Powiatu Buskiego- Jerzy Kolarz oraz Burmistrz Miasta i Gminy Busko – Zdrój - Waldemar Sikora.

Zawody zostały zorganizowane w pięciu konkurencjach, w kategoriach wiekowych od 5 lat do 14 lat.

W konkurencji form ręcznych od 7 do 10 lat bezkonkurencyjnie wygrał Bartosz Dybała, drugie miejsce zajął Piotr Bezak, natomiast trzecie przypadło dla Franka Stefańskiego. Na wyróżnienie zasługuje udany debiut Jana Kurka oraz Kingi Woźniak.

tuniej_kung_fu.jpg 

W konkurencji form ręcznych 6-8 lat znakomicie wypadli najmłodsi zawodnicy i tak na dobrą sprawę prezentowali najbardziej wyrównany poziom, na szczególne wyróżnienie zasłużyli tu 7-latkowie, Wiktor Papier, Kacper Lenartowicz, Jakub Kazimierczyk oraz 8-letni Julian Bugdalski.

W konkurencji walk Qingda 6-8 lat triumfował Kacper Zych, drugie miejsce zajął Franek Stefański, a trzecie miejsce zdobył Aleksander Skowron.

W Qingda 10-12 lat zwycięstwo odniósł Jan Kurek. Bardzo dobry start zaliczył również Julian Bugdalski.

Natomiast największe ożywienie i duże oklaski publiczności zdobyły najmłodsze dziewczynki, a zarazem uczestniczki turnieju 5 letnie Julia Bugdalski oraz Amelia Woźniczka.

Turniej odbył się dzięki pomocy Dyrektora Oddziału ZDZ w Busku-Zdroju - Grzegorza Solarza oraz rodziców, którym organizator składa podziękowania.

„Cel jaki przyświecał organizacji zawodów - mianowicie promocja Kung-Fu, a przy tym niwelowanie agresji wśród najmłodszych - został osiągnięty, mimo niefortunnego terminu rozegrania zawodów z racji napiętego ogólnopolskiego kalendarza imprez Kung-Fu Wushu. Ale i tak było naprawdę dużo śmiechu i dobrej zabawy.” Tak skomentował turniej główny inicjator Shifu, a zarazem Prezes Buskiego Klubu Kung-Fu Yantai.



  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (3)
     

-buba (2011-11-01 00:28:54)

...i się chłopu chce, a za to WIELKI SZACUN!!!!

- (2011-10-30 17:34:35)

Gratulacje dla Pana Cupryjaka, który zajął się całą organizacją zawodów.
Jak widać na zdjęciach dzieciaki są bardzo szczęśliwe ,a jakie piękne puchary dzierżą w dłoniach.

-Bruce Lee (2011-10-29 19:35:29)

No i ci że się odbył???
Kogo to interesuje człowieku.
Śmiechu warte,i tyle.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry