swietokrzyskie.info

Sobota, 27 czerwca 2026, Do końca roku 187 dni Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Wiadomosci

CIĄG DALSZY AFERY OGÓRKOWEJ - pikieta pod Urzędem Marszałkowskim!

Dodane: AT Data: 2011-11-11 15:01:12 (czytane: 43764)  Wersja do druku

W dniu 14.11.2011 r. w godzinach od 11.00 do 12.00 pod Urzędem Marszałkowskim w Kielcach odbędzie się pikieta rolników – producentów ogórków gruntowych z województwa świętokrzyskiego.

Z kilku miejscowości województwa świętokrzyskiego przygotowane są wyjazdy zbiorowe rolników. Uprzejmie proszę osoby chcące wziąć udział w pikiecie i organizowanie się w grupy w swoich miejscowościach oraz szybką informację w tej sprawie celem rezerwacji autokaru.


Pikieta ta jest m.in. odpowiedzią na dokument, jaki otrzymali rolnicy z Agencji Rynku Rolnego w Kielcach, który jest odpowiedzią na pismo złożone w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie w dniu 4.10.2011r. (a nie jak podano w piśmie 04.09.2011 r.)

Pismo złożone w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi

arrr_pismo_do_ministerstwa.jpg
Kliknij na zdjęcie aby otworzyć całe pismo w wersji pdf

 

Odpowiedź Ministerstwa na powyższe pismo:

pismo_agencja_rynku_rolnego.jpg

Kliknij na zdjęcie aby otworzyć całe pismo w wersji pdf


Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 601- 463 - 077

/Irena Romanowska/



  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (49)
     

- (2011-10-30 18:28:02)

głupia zosia a jeszcze głupszy wpis

-zosia (2011-10-30 12:34:15)

haha ja się nie boję. Ja was ostrzegam. Nie maja takiej kasy na odszkodowania dla was. Agencja dobrze poinformowała. Dziwne że jedni wiedzieli a drudzy NIE wiedzieli. Co innego jak by nikt nie złożył, wtedy można by się było o co dochodzić. A za te 40 tyś kupie sobie nowy samochód hihihi!!!

-pani Romanaowska prosze o wyjasnienie (2011-10-29 21:23:29)

pani Romanaowska prosze o wyjasnienie Sprawy Skarg złożonych do brukseli , jak czytałem że zostało złożonych skarg 2000 zrobił to Sławomir Kopyciński dnia 03.10.2011r ale wyczytałem też że tego dnia były zbierane skargi jeszcze w Kikowie . Później się okazuje że zasługe skarg przysługuje sobie Adam Jarubas że to on wysłał skargi i też od pani się dowiedziałem że były zbierane skargi w gminnie Pińczów których Pani nie otrzymała bo różne ugrupowania chciały przechwycić sprawe rolników przed wyborami w czasie kampani . Teraz dowiedziałem się że złożono jednak 3500 skarg , Jarubas na spotkaniu w Wiślicy powiedział że nie ma szans na odszkodowania . prosze o wyjaśnienie tych kwesti i prosze opublikować jaki pani wysłała list do arr lub poinformować rolników co dalej ze sprawa

- (2011-10-29 20:44:16)

chłopy razem pokażmy sile polskiego rolnika

- (2011-10-29 18:04:19)

Do Jarubasa!!!!!!

- (2011-10-29 17:50:18)

To nas poprowadź GURU. Człowieku nie siej fermentu bo ludzie są zdesperowani i winni powinni ponieś konsekwencje!!!!!

--- (2011-10-29 17:42:44)

Bzdury wipisujecie i nic nie rozumiecie. Walczcie o normalne ceny na swoje produkty, a nie o dopłaty. Jak będziecie mieć godziwą zapłatę to i straty w uprawach nie będą katastrofą. Jakaś Romanowska wam ma pomóc?? Bzdura. Na waszych plecach buduje kapitał polityczny. Co ona ma wspólnego z rolnictwem, poza tym, że zasiada w radzie banku spółdzielczegoi w Busku i bierze sporą kasę. Ile ta pani ma hektarów. Bracia rolnicy. Nie dajcie się zmanipulować. To nie są wasi i moi przedstawiciele. To obłudnicy i nieroby. Zastanówcie się.

-do Zosi (2011-10-29 17:02:40)

Zosiu chyba się boisz ,powiem ci tak szczerze jeżeli my nic nie wywalczymy to nie chciałbym być na twoim miejscu

-do zosi (2011-10-29 16:58:03)

a ile dostałaś?

-p (2011-10-29 16:49:52)

zosiu a nie boisz sie cyganow jak zapuka ktos do drzwi bo sie boisz . nie rozumie twego rozumowania bo jak ktos faktycznie mial 5 h X 32000zł= przepadlo a co z tymi co mieli ponizej 1 h w koncu sie uzbieralo 3500 skarg i to jest szkoda

-zosia (2011-10-29 16:15:01)

Ja bym wam kochani rolnicy raczej odradziła Pikietę na ARR. Tak wam kiedyś dopalą przy następnej klęsce że Wam się odechce, nie dostaniecie żadnego grosza!!! Nie ma co z nimi wojować. Trudno, przepadło. Skąd wam wezmą dodatkowe pieniądze na wypłatę odszkodowań?? Polecam na drugi raz być bardziej czujnym.....

- (2011-10-29 16:07:19)

Jestem za.

-rolnik (2011-10-29 15:06:19)

jak teraz nie pokażemy ze jesteśmy mocni to zawsze będziemy przegrywać,pora się zebrać i pokazać że rolnicy potrafią walczyć o swoje ,oni nas straszą bo wiedzą co im grozi za ten przekręt.

-kropek (2011-10-29 14:01:28)

psl traktuje wszystko jak swoj prywatny folwark ..a my jego parobki z wyboru ..bo laske robia jak sie idzie cos zaltatwic ,,to tak jak bys na zlosc szedl ,,,najlepiej to siedziec w domu i tylka im nie zawracac ...

-xxx (2011-10-29 08:43:35)

to jeszcze jeden dowód na to, że rozdawnictwo sieje tylko ferment.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry