swietokrzyskie.info

Sobota, 27 czerwca 2026, Do końca roku 187 dni Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Wiadomosci

CIĄG DALSZY AFERY OGÓRKOWEJ - pikieta pod Urzędem Marszałkowskim!

Dodane: AT Data: 2011-11-11 15:01:12 (czytane: 43763)  Wersja do druku

W dniu 14.11.2011 r. w godzinach od 11.00 do 12.00 pod Urzędem Marszałkowskim w Kielcach odbędzie się pikieta rolników – producentów ogórków gruntowych z województwa świętokrzyskiego.

Z kilku miejscowości województwa świętokrzyskiego przygotowane są wyjazdy zbiorowe rolników. Uprzejmie proszę osoby chcące wziąć udział w pikiecie i organizowanie się w grupy w swoich miejscowościach oraz szybką informację w tej sprawie celem rezerwacji autokaru.


Pikieta ta jest m.in. odpowiedzią na dokument, jaki otrzymali rolnicy z Agencji Rynku Rolnego w Kielcach, który jest odpowiedzią na pismo złożone w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie w dniu 4.10.2011r. (a nie jak podano w piśmie 04.09.2011 r.)

Pismo złożone w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi

arrr_pismo_do_ministerstwa.jpg
Kliknij na zdjęcie aby otworzyć całe pismo w wersji pdf

 

Odpowiedź Ministerstwa na powyższe pismo:

pismo_agencja_rynku_rolnego.jpg

Kliknij na zdjęcie aby otworzyć całe pismo w wersji pdf


Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 601- 463 - 077

/Irena Romanowska/



  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (49)
     

-pitu (2011-11-05 08:54:26)

Jaka kampania głupia babo, przecież wybory dawno się skończyły(nie zauważyłaś)
Ja na miejscu Pani Romanowskiej już nic bym dla rolników nie zrobił, bo zamiast zagłosować na osobę która podjęła się tego zagadnienia to głosowaliście jak BARANY na psl i palikota. I co, Kopyciński po przejściu do palikota kiwnął palcem w naszej sprawie? Nie On zajęty jest zajęty jest zdejmowaniem krzyża. A Pan Marszałek Jarubas poucza rolników mówiąc że składając skargę do UE to wstyd. Panie Marszałku wstyd to kraść i z dupy spaść. Wstyd to sposób w jaki postąpiono z rolnikami, wstyd że broni Pan uparcie swoich (Prezesa ARR).
Przedmiotową akcję było przeprowadzić poprzez Urzędy Gminy i sołtysów a nie internet i artykuły prasowe. Panie Marszałku Pan chyba dawno nie był na wsi i nie wie o której rolnik wstaje do zbioru ogórka i o której się kładzie i czy po pracy ma ochotę na przeglądanie internetu.
Ja nie przeczę że jakaś informacja była, w moim przypadku otrzymałem wiadomość przez telefon że można składać wnioski na tunele foliowe i szklarnie, a wystarczyło żeby sołtys przejechał przez wieś i poinformował nas że składać wnioski mogą wszyscy.
Według mnie ktoś tu zawinił (albo ARR, albo Urzędy Gmin), teraz jedni zganiają na drugich.Dlatego też skarga złożona do UE jest tutaj zasadna, bowiem należy wiedzieć że skarży się Państwo Polskie, a w tym przypadku za ww. bałagan ponosi Państwo Polskie - bo Prezes ARR jest organem Państwa, Jednostka Samorządowa też jest organem państwa.I jeszcze jedno:osobiście uważam,że było wielkim błędem wskazanie ARR jako płatnika. Dlaczegóż to, nie ARIMR która po pierwsze ma większe doświadczenie w wypłatach i kontrolach, po wtóre ma wszelkie dane odnośnie wielkości upraw.Osobiście czekam na odpowiedź z UE i wtedy pomyśle co dalej.
W sprawiedliwe rozwiązanie sprawy
w naszym kraju nie wierze, ale pod Urząd Pana Marszałka proponuje jechać
i pokazać że nie odpuszczamy.
Co do tych, którzy wzięli owe dopłaty:
nie ma co ich straszyć (choć prowokacje pisane przez niejaką zosię mogą skłonić tych bardziej nerwowych do wizyty w prokuraturze, CBA itp.). Osobą które wzięły pieniądze w brew pozorom bardzo łatwo udowodnić przestępstwo (wystarczy przesłuchać w charakterze świadka sąsiadów którzy nie wzięli dopłat oraz pośredników skupujących ogórki. Wierzcie mi, że w prokuraturze taka "zosia" wsypałaby wszystkich byle tylko dostać jak najmniejszą karę.
Mam rację, czy nie?

-zosiu (2011-11-05 08:26:26)

zosiu twoj znajomy wstydz sie ze takie info od nieo jeszcze wyciagasz bo jak bys byla prawdziwa znajoma to bys powiedziala o dotacji a nie czym mniej wnioskow tym wieksza kasa

--- (2011-11-04 21:44:08)

to co wypisuje ,,ZOIA,, to świadczy tylko o strachu jaki panuje wśród NICH

-zosia (2011-11-04 21:10:06)

I co wy na to kochani?? Mój znajomy złożył pismo że niby nie wiedział i co?? dziś dostał decyzje odmowną. Mówiłam że to kampania wyborcza i chcą Wasze głosy. Przykre ale prawdziwe. Na drugi raz miejcie oczy szeroko otwarte na www.arr.gov.pl i odwiedzajcie tę oto stronę.

- (2011-11-03 19:13:13)

Email

UWAGA !!!

Informacja o realizacji mechanizmu wsparcia producentów warzyw, w tym o działaniach informacyjnych.

W dniu 21 czerwca 2011 roku Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie w sprawie realizacji przez Agencję Rynku Rolnego zadań związanych z ustanowieniem tymczasowych nadzwyczajnych środków wspierania rynków owoców i warzyw. Rozporządzenie zostało opublikowane w dniu 22 czerwca w Dz. U Nr 130 poz. 750.

Agencja natychmiast opublikowała na swojej stronie internetowej warunki uczestnictwa w mechanizmie „Wsparcie w sektorze owoców i warzyw z tytułu kryzysu spowodowanego szczepem bakterii EHEC”, w tym wzór wniosku o udzielenie wsparcia .

Aby otrzymać wsparcie należało w okresie od 26 maja do 30 czerwca 2011 r. przeprowadzić działania:

wycofania produktów z rynku

niezbierania plonów,

zbierania zielonych plonów.

i w terminie do 11 lipca 2011 r. należało w Oddziale Terenowym Agencji złożyć wniosek u udzielenie wsparcia. Rekompensaty przysługiwały w przypadku fizycznego dokonania powyższych działań, potwierdzonych kontrolą na miejscu i dotyczyły upraw polowych i szklarniowych. W warunkach polskich nieliczne uprawy polowe spełniały wymogi kwalifikowalności do wsparcia np. w przypadku działania niezbierania warzywa musiały być gotowe do zbioru i spełniać warunki jakości handlowej, z tego powodu z północnej części kraju nie było praktycznie wniosków dot. upraw polowych. Stanowczo należy podkreślić, iż w ramach mechanizmu nie podlegały rekompensatom – szkody ekonomiczne tj. straty ekonomiczne wynikające z różnicy pomiędzy cenami osiąganymi przed i po kryzysie spowodowanym EHEC.

Zasady i realizacja tego mechanizmu wynikały z przepisów unijnych i krajowych. Niezwłocznie po ukazaniu się rozporządzenia RK(UE) 585/2011 opublikowanego 18.06 2011r., a przed ukazaniem się przepisów krajowych, w dniu 20 czerwca 2011r. ARR zamieściła na swojej stronie internetowej informację o możliwościach skorzystania z tej pomocy oraz wysłała pisma do ponad 40 grup i organizacji producenckich owoców i warzyw, będących w ewidencji ARR, z prośbą o przedstawienie szacunkowych wielkości strat, w związku z planowanym mechanizmem pomocy .

Realizując politykę informacyjną, ARR na bieżąco informowała potencjalnych beneficjentów, poprzez wszystkie dostępne kanały informacyjne tj. prasę, radio, internet i telewizję, zarówno centralne jak też regionalne i lokalne
o możliwościach wsparcia i warunkach koniecznych do spełnienia.

Informacje na ten temat przekazywały także Sekcje Informacji i Promocji w 16 Oddziałach Terenowych ARR do mediów oraz instytucji pracujących na rzecz rolników i producentów ( Urzędów Gmin, Urzędów Miast i Gmin, Starostw Powiatowych, ARiMR, Izb Rolniczych, ŚODR, itp.). Tak też uczynił OT Kielce.

Poniżej przedstawione jest zestawienie informacji o wsparciu kryzysowym na rynkach owoców i warzyw, które pojawiły się mediach w okresie od 1 maja 2011 r. do 11 lipca 2011r.:

1. Ilość wydanych komunikatów do PAP- 7 ( w tym pierwszy 24 czerwca )

2. Ilość artykułów prasowych - 92

3. Internet - informacje - 148

4. Ilość emisji telewizyjnych- 73 ( w tym dyżur eksperta ARR w TVP INFO 27 czerwca )

5. Ilość audycji radiowych – 147

Główną informacją przekazów było odesłanie zainteresowanych wsparciem na stronę internetową ARR, na której znajdowały się pełne i szczegółowe informacje.

Akcję informacyjną prowadziło także Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, podkreślając iż obsługę mechanizmu w Polsce realizuje ARR. W rezultacie do Agencji wpłynęło około 4800 wniosków producentów warzyw z całego kraju.

Szeroko zakrojone działania informacyjne spowodowały, iż staliśmy się jednym z największych ( obok Hiszpanii ) beneficjentów środków w UE.

W skali UE wysokość pomocy to 227 mln euro, w tym dla naszych producentów 46,4 mln euro.

Stan wypłat dla polskich producentów warzyw przedstawia się następująco:

do 22.09 – wypłacono 65, 3 mln PLN

do 29.09 – 110 mln PLN

razem 175,3 mln PLN, co stanowi ok. 97% wypłat wszystkich środków przyznanych polskim producentom.

-zosia do tego co KRETYNKO pisze (2011-11-03 18:48:22)

hihi na fakture nikomu nie sprzedawałam.haha. A kompostowane miały być w dniach do 26 czerwca. A potem RÓBTA CO CHCETA!!! hihihihi KRETYNIE!

-zosia (2011-11-03 18:44:10)

hihihihi hahahahaha śmieszni jesteście w du... byliście i gu.... wiecie. RÓBTA CO CHCETA! hhahahaha. Szkoda wam tłumaczyć.

-do zosia (2011-11-03 08:11:51)

Nie buntuj ludzi bo nie jesteś żadnym rolnikiem i nie dostałaś kasy a jak coś to i tak prokurator znajdzie Cię bo jeżeli oszukałaś to zasługujesz na karę, ale najprawdopodobniej podejrzewam że po prostu chcesz zdenerwować pozostałych uczestników forum

-zosiu (2011-11-02 22:12:10)

hi hi zosiu jak czytalas co podpisywalas to bylo tam napisane wyraznie zbior zeilony poczymm zabronowanie kultywatorowanie hi hi a ty oberwalas do kwiatu i sprzedalas na 3 klasy III -0,05zł.II-0,40zł.I-1,20ł,.skupy maja faktury ktore prokuratura posiada osobiscie dostarczylem faktury . powodzenia hi hi , a na kompost tez trzabylo zaprzestac sprzedazy hi hi kretynko

-zosia (2011-11-02 20:32:43)

hihihi. zbierałam na zielone hihi. ale i tak nie wiecie co to znaczy hihi.

-asiu (2011-11-02 19:01:31)

zapomnialas o 11% odsetek

-Asia (2011-11-02 17:41:40)

Zosiu, zapuka do Ciebie prokuratura to porozmawiamy. Ogórków nie zbierałaś, bo w maju ogórki gruntowe nie rosną na polu.Dopiero je siałaś- a sąsiedzi, którzy tej kasy nie dostali TO POTWIERDZĄ! Nie kupuj jeszcze tego samochodu, bo kasa sie przyda- na adwokata!!! HI hi hi

- (2011-11-02 16:42:08)

nie mam nikogo w rodzinie z PSL i dlatego nie złożyłem

-do - (2011-11-01 10:29:07)

Sam jesteś głupi hihihi bo nie zlozyles hihihi

-marcin (2011-10-31 11:52:31)

ja dostałem 84 tys zł pozdrawiam

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry