swietokrzyskie.info

Sobota, 27 czerwca 2026, Do koñca roku 187 dni Imieniny: Cypriana, Emanueli, W³adys³awa

Wiadomosci

Darmowe p³ywanie w Busku.

Dodane: AT Data: 2011-10-24 15:31:04 (czytane: 13571)  Wersja do druku

M³odzi mieszkañcy Buska- Zdroju bêd± mogli za darmo korzystaæ z miejskiej p³ywalni. Urz±d Miasta chce w ten sposób zachêciæ do nauki p³ywania dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkó³ podstawowych i gimnazjów.

M³odzi ludzie bêd± wpuszczani na podstawie legitymacji szkolnych, w pi±tki miêdzy godzin± 14, a 17 i w soboty, miêdzy 11 a 14.   Z kolei dzieci w wieku przedszkolnym bêd± mog³y korzystaæ nieodp³atnie z basenu pod opiek± rodziców, na podstawie dowodu osobistego. Akcja potrwa do po³owy grudnia- poinformowa³ Marian Ragan, dyrektor buskiej p³ywalni.

Micha³ Michta
¬ród³o: Radio Kielce 101.4 MHz - aktualno¶ci z regionu ¶wiêtokrzyskiego i wiadomo¶ci sportowe, gie³da pracy, radio internetowe


  • Wiadomo¶ci z regionu
  • Aktualno¶ci
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶æ komentarzy.

  Komentarze (22)
     

-Co z ofert± dla maluchów... (2011-10-27 14:15:42)

Zniknê³a zje¿d¿alnia s³onik z brodzikiem dla maluszków, jacuzz, nazwa na frontowej ¶cianie, o zwierzêtach nie mówiê gdyz na ich temat zdania by³y podzielone mnie sie podoba³y i stanowi³y pozytywnie o "odmienno¶ci i charakterze" naszej P³ywalni. Pamiêtam pofcz±tki jej funkcjonowani - co roku przybywa³y atreakcje, p[oprawiano funkcjonalno¶c, zwiêkszano ofertê, a ceny przez bodaj 7-8 lat nie ulega³y podwy¿szaniu.
W tym roku minêlo 10 lat od oddania P³ywalni do u¿ytku ( wybudowana za nieca³e 6 mln z³. ) nikt o tym naweyt nie pamiêta³, a przes wiele lat w ramach opromocji i przypomnienia odbywa³y siê kilkudniowe imprezy kulturalne, pokazy sportowe. Wydano na remont - jak wynika z informacji na placu parkingowym przy - ponad 2 mln nie zwioêkszajæ i nie uatrakcyjniaj±c oferty, nie próbuj±c zachêciæ w ten sposób nowych potencjalnych klientów. Niestety w takim uk³adzie podwy¿ki cen wydaj± siê najprostszym sposobem pokrycia kosztów funkcjonowania P³ywalni. Obiekty tego typu nie zmieniaj±ce swego wizerunku, nie rozwijakj±cy sie dynamicznie po prostu powszedniej±, trac± dotychcasowych klientów, albo zbyt wolno pozyskuj±c nowych. Likwidacja ju¿ istniejacych atakcji ( w tym przypadku nakierowanych na malutkie dzieci ) nie wró¿y dobrze.

-xvs (2011-10-26 20:59:26)

Najwiêksz± paranoj± na buskim basenie jest pobieranie op³at od rocznych nawet dzieci, a jeszcze wiêksz± dawanie im osobnych kluczyków do szafki w przebieralni. Zastanawiam siê co tam maj± chowaæ, chyba siebie ;)

-. (2011-10-26 17:44:22)

i tak nie umiecie p³ywac wiesnioki hahaha

-ogar (2011-10-26 15:49:03)

Ludzie !!!! woda za zimna? jak raz by³a ciep³a to sie p³ywaæ nie da³o! w brodziku czy jak to sie tam zwie woda jest ciep³± ale w basenie woda jest normalna wiadomo ze wchodz±c do wody jest zimno ale za chwilê sie przyzwyczajamy ja po doslownie minucie moze mniej juz nie czujew tej temperatury nie rozumiem woda jest normalna!!!! wy mowicie ze za drogo ale pomyslcie o tym ile woda kosztuje czy co kolwiek innego, zeby to op³aciæ mo¿e w Piñczowie jest mniejsza powierzchnia basenu nie wiem nie by³am w pinczowie wiec ich nie oceniam w busku jestem na baasenie co tydzien wiec wiem co mowie, nie zgadzam sie z wiekszoscia tych komentarzy

-nicek (2011-10-26 15:09:30)

nie d³ugo to p³ywalnia bêdzie otwarta od 15 godziny kiedy pan dyrektor skoñczy pracê to w ramach obni¿enia wydatków na p³ywalnie radni na pewno zatwierdz±.

-xx (2011-10-26 10:18:34)

W interesie Urzêdu Pracy jest aby bezrobotnych by³o jak najwiêcej gdy¿ jest to gwarancj± i¿ oni (urzêdnicy) bêd± mieli pracê.Panie w tipsach bêd± popija³y kawê i z góry bêd± patrzy³y na tych natrêtnych interesantów. Mo¿e gdybym zna³ tam kogo¶ to dosta³bym pracê z ,,pod lady"

-Xavi (2011-10-26 09:25:44)

Szanowna pani w pokoju nr. 5 mnie rozwala:) jestem swiadkiem, a takze i moi znajomi jak i wiele innych osób. Powiedzcie od czego ona ( oni ) tam s± czy od mówienia ,, niestety na dzieñ dzsiejszy nie mamy ofert pracy w kierunku Pana/Pani kierunkiem musi sobie Pani/Pan na ,,w³asna reke,, znalesc prace. No nic zobaczymy prosze do podpisu ...... takze zobaczymy sie ( za 3 miesiace) :-]
Po co oni tam sa? Biora za to pensje a nic nie dzi±³aja t³umaczac sie sprytnie ze nie ma na rynku ofert pracy. Zniechecaja do dalszych poszukiwañ pracy poprzez buski urzad ( boja sie podnosiæ statystyki )
Szkoda s³ów.

-smerf (2011-10-25 23:24:18)

Smerf p³ywa bo smerfnie jest byæ zdrowym i wysportowanym:) Malkontentem nie jestem tylko uprawiam konstruktywn± krytykê:D Buski Urz±d Pracy to co¶ wspania³ego ostatnio jak tam by³em to pan inspektor musia³ doczytaæ newsa na stronie internetowej zanim mnie obs³u¿y³:D A obs³uga wygl±da tak: Dzieñ dobry by³em dzi¶ z panem umówiony w sprawie poszukiwania pracy-(smerf)- Dzieñ dobry do podpisu pan??? (stra¿ak sam) - Skoro pan tak mówi to tak (smerf) -(CZYTANIE STRONKI I PO 5 MINUTACH wklepanie Peselu)-Brak propozycji Pracy-(stra¿ak sam) Dziêkuje do widzenia zapraszamy w 2012:D

- (2011-10-25 21:22:01)

a woda za mokra a zimno , a za drogo a do Piñczowa
!!!!!!!!!!!!!tam jest po 5 z³ a i tak nikt nie chodzi
a smerf i tak nie przyjdzie nawet jak bilety bêd± po 1 z³

- (2011-10-25 21:16:35)

do roboty nieroby a nie wypisywaæ bzdury w komentarzach

- (2011-10-25 16:41:20)

zapomnia³em, po 15 dla maluchów

- (2011-10-25 16:40:14)

niech zrobi± 20 zl dla doros³ych za godz. i bêdzie komplet na p³ywalni

-Xavi (2011-10-25 09:03:15)

Popieram w 100% wypowied¼ poprzednika - smerfa.
Do³oze swoje 3 grosze. Zobaczcie ilu jest bezrobotnych w naszej gminie nie wposmne w samym Busku borykajacych sie ze znalezieniem pracy i to po studiach! A w Urzedzie pracy panie wolno dopijac kawke daja zlote recpty na znalezienie na W£ASNA reke pracy. Dodatkowo wystawiaja oczy gdy cz³owiek chce sie ponownie wstawiæ i zapytaæ o prace!
Zenada = Busko.

- (2011-10-25 08:54:53)

Wielkie wow woww wszedzie przedszkolaki maja za darmo absen, a tu od takich maluchow pobiera sie oplate jak od dzieci szkolnych - masakra

-smerf (2011-10-24 23:19:11)

Co to za podzia³y na obywateli lepszej i gorszej kategorii??? apeluje do burmistrza i zarz±dców p³ywalni o wprowadzenie ulgi dla mieszkañców gminy bez wzglêdu na wiek 5z³/h a nie pudrowanie noska czemu tacy ludzie bez inwencji i pomys³u zajmuj± dyrektorskie stanowiska:) M³odzie¿ powiatowa m³odzie¿ gmina a studenci to co??? Na obecn± chwilê powinni dostawaæ dop³aty do mieszkania, ¿e st±d jeszcze nie uciekli bo to czyn heroiczny wytrwaæ w takiej beznadziei i marazmie. Co z rynkiem pracy by³ kto¶ z w³adz sprawdziæ jak idzie bratu marsza³ka i obs³udze Urzêdu Pracy zwalczanie bezrobocia??? Jak tam z tym przyspieszeniem bo nawet tym co miasto rozkopali w nic w ogóle siê nie spiesz???

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Miêdzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorz±dowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Miêdzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbêdzie siê w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyci±ga mi³o¶ników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najwa¿niejszych wydarzeñ kulturalnych w regionie. Sprawd¼cie program tegorocznego festiwalu.



Wróæ do góry