Dodane: AT Data: 2011-11-04 15:03:08 (czytane: 18794) 
Kolejnym etapem realizacji projektu 'Opracowanie Strategi Rozwoju Turystyki dla Miasta i Gminy Busko-Zdrój na lata 2011-2020' było przeprowadzenie II Sesji Strategicznej z udziałem interesariuszy projektu – liderów lokalnej społeczności. Tematem spotkania była: Prezentacja wyników badań potencjału turystycznego miasta i gminy Busko-Zdrój.
Spotkanie, którego organizatorem jest firma Smit i Smit Consulting odbyło się 4 listopada 2011 w auli Buskiego Samorządowego Centrum Kultury, w Busku-Zdroju, przy ul. Mickiewicza 22.
W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele władz: miasta i gminy, powiatu, przedstawiciele; sołectw, podmiotów uzdrowiskowych, placówek oświatowych, organizacji pozarządowych; przedsiębiorców i lokalne media.
Na sesji podsumowano również wyniki spotkania warsztatowego, poświęconego zagadnieniom wizerunku i tożsamości Buska-Zdroju i okolic.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania z II Sesji Strategicznej, która odbyła się 4 listopada 2011r..
Część 1. Kliknij i słuchaj (mp3):
Część 2. Kliknij i słuchaj (mp3):
Zapraszamy również do wysłuchania nagrania ze spotkania warsztatowego poświęconego zagadnieniom wizerunku i tożsamości Buska-Zdroju i okolic, które odbyło się w ramach projektu "Opracowanie Strategi Rozwoju Turystyki dla Miasta i Gminy Busko-Zdrój na lata 2011-2020"
Część 1. Kliknij i słuchaj (mp3):
Część 2. Kliknij i słuchaj (mp3):
Czym jest wspólnota mieszkaniowa i jak działa?
Policjanci odkryli hodowlę skorpionów. W akcji uczestniczył biegły od zwierząt egzotycznych
Udar cieplny może zagrozić życiu. Jak rozpoznać niebezpieczne objawy i skutecznie się chronić?
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (46) |
-olo do ok (2011-10-22 12:17:13)
- nie mylmy promocji z reklamą. Promocja
wymaga całościowego i przemyślanego
projektu. Reklama dotyczy spraw jedno
stkowych, jest ograniczona czasowo i
można ją zlecić do wykonania samemu
leżąc gwizdkiem do góry. Zwracam na
to uwagę, boważne dla dalszych
to ważne dla dalszych konkluzji
- Jest w Busku od lat dział promocji.
Byli tam zatrudnieni, tak
przypuszczam, znajomi króliczka.
Osoby niekompetentne, nie rozumiejące
zagadnienia. Dlatego ,że podobnie
sprawy nie rozumieli ich szefowie w
tym ostatni burmistrzowie. Mało tego,
i Gajewski i Wąsowicz byli na te
sprawy nieomal zaimpregnowani. Teraz
nastapiła zmiana. Przyszła osoba,
nigdy wcześnie z tematem nie mająca
do czynienia. Więc skąd ma się tam
urodzić projekt, pomysł, idea?
- wymyślono więc żeby zlecić projekt
jakiejś aktywności promocyjnej. Znale
ziono sponsora czyli ROT i wymy slono
rozwój turystyki. Po co, niewiadomo
bo słusznie ok zauważasz że
uzdrowisko jest tu najważniejsze
Zeby uruchomić tu turystykę trzeba
kasy, kasy i czasu. I może uda się
odwrócić uwagę tych co o promocję miasta pytają. Za taki pomysł jedno
osobowo odpowiada obecny burmistrz
- promocja miasta a promocja uzdrowiska to tematy które się miesza. Ważna jest
promocja miasta uzdrowiskowego. Ale
kto się tym zajmie? Kto zorganizuje
pomysły, znajdzie wsparcie, sponsorów?
Wygodniej zamówić ,,program rozwoju turystyki,, i bujać się z tym do następnych wyborów. Promocji w sensie pomysłu nie uruchomił Komenda, Gajewski
Wąsowicz więc można bez tego żyć, myślą
obecne władze Zresztą brak promocji nie
skutkuje negatywnie natychmiast, lecz
stopniowo. Wtedy się będzie narzekało na
kryzys, dekoniunkturę i zjawiska nadprzyrodzone
-czytm że za kilka dni ma ktoś przedstawić wyniki badań potencjału
turystycznego Buska. Ten ktoś to firma która / był przetarg? / taki papier za potężne pieniądze sprzeda burmistrzowi
Z tą firmą podpisano umowę bodajże
miesiąc lub półtora temu. Pytałem znajomych na Uniwersytecie Łódzkim / oni specjalizują się w marketingu turystycznym/ czy mozliwe w tak krótkim czasie taka analiza. Odpowiedż: rzetelnej analizy w tak krótkim czasie nie da się zrobić
- Busko w ciągu wielu lat zatracało walory miasta uzdrowwskowego. Sprawcami byli różnej maści urzędnicy. Oni mieli wyłączność na to co ładne, estetyczme,
funkcjonalne itp. odpowiadali przed
nikim. I ufundowali dobudówkę do Marconiego,baraki w parku / dyrekcja, sklep/ i dziesiątki innych gniotów
To urzędnik / niech imię jego będzie zapomniane / zdecydował by w kamienna rzeżbę- totem z herbem miasta wbić
metalowy znak drogowy. Teraz ten sam
gatunek nisczyciela czy szkodnika
walorów uzdrowiskowych majstruje przy
wprowadzenie w alejki buskiego parku
turystów. Majstruje , bo odpowiada tylko przed Bogiem i historią.
-ok (2011-10-22 10:46:28)
W generaliach wszyscy mają racje, osobiście nie mam zamiaru analizować punkt po punkcie każdej waszej wypowiedzi, gdyż zagmatwałoby to i tak już poplątaną dyskusję. Skupię się jedynie na problemie promocji. A więc, dobra, przechodzę do rzeczy. Od kilku lat mieszkam w Warszawie i z tej pespektywy obserwuje rozwój naszego Buska. Co mogę zauważyć? W stolicy brak jest jakiekolwiek promocji naszego regionu i miasta. ZERO kompletne. Nie wiem, kto odpowiada za politykę promocji w naszym mieście, ale jak najszybciej powinien on wziąć się do roboty. Podaje przykład. W Warszawie przy każdym większym szpitalu mocno reklamują się takie uzdrowiska jak Krynica, Rabka, Cieplice, Zakopane, Ciechocinek i związek uzdrowisk z rejonu Beskidów. To samo jest w mazowieckiej telewizji regionalnej i prasie. Z przykrością stwierdzam, że w gąszczu reklam turystki regionalnej Busko nie istnieje. Jestem pewien, ze uzdrowiska te reklamują się też w innych wielkich polskich miastach. Jedynym reprezentantem województwa świętokrzyskiego, który poszedł tym tropem promocji jest jura park w Bałtowie. A tak, jeśli idzie o świętokrzyską ziemię, która od stolicy jest w odległości 150 km ( 3 h jazdy samochodem), to tak jakby jej na mapie polski nie było. A reklamują się wszyscy Warmia i mazury, samo miasto Olsztyn, Toruń, poszczególne miasta posiadające krzyżackie zamki…, wszystko to jest podane mieszkańcom stolicy ładnie i schludnie. A o Busku nic. Kiedy rozmawiam z ludźmi i wspominam im, że jestem z Buska-Zdroju, rzadko, który wie, co to za miejsce i gdzie to miejsce jest? Niestety trzeba zjeść na ziemie, zrobić rachunek sumienia i powiedzieć sobie, wprost, że Busko jest w drugiej dziesiątce polskich miast uzdrowiskowych. Stwierdzam, że ostatnie 10 lat rozwoju naszego miast pod tym względem zostało zmarnowane. Wiem, że Busko się modernizuje i że za kilka lat będzie wyglądało ładnie, trzeba jednak zadbać o to by do Busko nie przyjeżdżali tylko ludzie biedni ze skierowaniem od lekarza w jednej ręce i z reklamówką konserw w drugiej, ale też ludzie, którzy szukają przede wszystkim w turystyce wrażeń, przygody, ciekawych miejsc i aktywnego wypoczynku. Mam nadzieje, że tka się kiedyś stanie.
Pozdrawiam wszystkich
ok
-olo (2011-10-21 01:11:18)
Takie oto dwa teksty znalezione w necie pisane przez fachowców zacytuje we fragmentach
1,, zanieczyszczenie środowiska zagraża również obszarom udzrowiskowym. Współcześnie 23 uzdrowiska mogą z tego powodu utracić walory lecznicze. Stwierdzono silne zanieczyszczenie złóż wó mineralnych w /../ Busku Zdroju. We wszystkich polskich uzdrowiskach odnotowano znaczne i szkodliwe przekroczenie dopuszczalnych noem zapylenia /.../. Ponadto funkcje uzdrowiskowe miejscowości kłócą się z coraz szybciej wzbierającą na sile funkcją turystyczna.,,
2,, Miejscowości uzdrowiskowe w Polsce stają się coraz częściej miejscami koncentracji różnych form ruchu turystycznego co pogłębia i nasila procesy degradacji walorów uzdrowiskowych.,,
Teksty te pochodza z publikacji ,, turystyka uzdrowiskowa zdrowotna,,oraz ,,walory uzdrowisk polskich,,
Przy okazji zapoznałem się z zamieszczonymi w necie strategiami rozwoju turystyki dla róznych miejscowości. Wynika z tych materiałów że dla oceny potencjału turystycznego miasta wielkości BZ trzeba dośc specjalistycznych i czasochłonnych badań
Pytałem znajimych czy ktoś zetknał się z takimi. Niestety nie uzyskałem pozytywnej odpowiedzi. A jakie to badania powinny być przynajmniej:
1 badania ocen i oczekiwań turystów
2 badania mieszkańców nt ich gotowości
ich do udziału w szeroko pojetej
turystyce
3 dokładna analiza obecnej
infrastruktury turystycznej w mieście
i gminie
Takie badania to zajęcie kilkunastu osób przez conajmniej trzy- cztery miesiące w tym badania ankietowe.
Czytam,że będzie prezentacja takich badań. A może żle czytam?
-smerf (2011-10-20 22:13:42)
Grupy docelowe działań promujących turystykę w Busku wcale nie muszą przeszkadzać kuracjuszom mogą wzbogacić ofertę turystyczną i uatrakcyjnić właściwości uzdrowiskowe miasta. Proszę nie zwracać uwagi na malkontentów i robić swoje panie Grzegorzu:) Ja osobiście 3-mam za pana kciuki więcej takich ludzi jak pan a Busko przestanie być zaściankową prowincją wzbudzająca w mieszkańcach poczucie beznadziei i braku perspektyw.
-olo (2011-10-20 11:40:33)
Ja biję na alarm i ostrzegam przed nieodpowiedzialnymi decyzjami, których skutki moga być dla Buska opłakane. Oto
w punktach konkluzja mojego w tej sprawie poglądu
1. Uzdrowisko buskie nie jest w stanie byc turystyczne w rozumieniu turystyki masowej. A to dlatego ,ze taka turystyka kłóci się z funkcją lecznictwa uzdrowiskowego. To co dla takiego uzdrowiska jest walorem / cisz, spokój, brak zmotoryzowanych itp / dla turystyki wystarczającym walorem nie jest
2. wprowadzając do utrwalonego dziesiątkami lat waloru uzdrowiskowego nową formę, zdegraduje się niezwykle cenny walor uzdrowiskowy i nie zbuduje się w to miejsce innego. Odbudowa zdegradowanego waloru uzdrowiskowego nie będzie możliwa
3.Gdyby nawet okazało się, że miasto i gmina mają wyjątkowe walory turystyczne / co nie jest prawdą / to powinny one służyć funkcji uzdrowiskowej
Wzmacniać tą funkcję, uatrakcyjniać a nie tworzyć nową funkcję konkurencyjna do uzdrowiska
4. Dla kogo ewentualnie mogłaby być oferta masowej turystyki w Buski i gminie? Dla kielczan za daleko. Mają w pobliżu wielokroć ciekawsze tereny. Do Tarnowa podobnie. Od strony zachodniej
turystę masowego zagospodaruje Pińczów jako stolica Ponidzia. Dla miejscowych
te wielkie nakłady inwestycyjne?
5.W Polsce odkrywa się coraz więcej potencjalnych miejsc dla uzdrowisk czyli nowe żródła wód mineralnych, nowe złoża borowinowe. Np w ostatnich latach odkryto i udokumentowano przeszło 20 złóż borowinowych w różnych województwach. To potencjalnie konkurencja dla Buska. Udawać że się jej nie widzi? Bawić się w rozwój turystyki w gminie?
6. Buskie uzdrowisko ma inne zagrożenia. Są tu przekroczone normy zapylenia, zanieczyszczone są wody mineralne. To kolejny obszar który wymaga mądrej działalności. I co? Będziemy powiększać to zanieczyszczenie masową turystyką. Przecież to prosta droga do degradacji walorów uzdrowiskowych
7 Busko jeśli ma być uzdrowiskiem / bo może jest inny pomysł / musi dbać o lecznictwo sanatoryjne. Czynić je nowocześniejszym , wprowadzać nowe profile tego lecznictwa. Tego nie wolno dewastować poprzez wprowadzanie w ten obszar zupełnie obcych form pobytu i aktywności turystycznej
8 Busko już wystarczająco zniszczono poprzez niewłaściwe zagospodarowanie przestrzenne, niekontrolowane zanieczyszczenie, nieład wizualny, zły stan sanitarno higieniczny, ograniczenie komunikacji itp. Teraz
dołożą się do tego szalone pomysły , tak sądzę kilku osób które wymyśliły sobie turystykę tam gdzie powinna być zakazana!
-_ (2011-10-20 11:09:41)
Pytasz o walory turystyczne. W jednym przyznam Ci rację Olo, rzeczywiście w gminie za dużo do zobaczenia nie ma. Ale wystarczy ruszyć się 15-20 min samochodem bądź autobusem i już jest co oglądać. Ponidzie samo w sobie jest urokliwe. Unikatowe w skali świata zabytki (Wiślica), rewelacyjne kościoły gotyckie (Chotel Czerwony, Dobrowoda, Stopnica), Pińczów jako mekka rzeźbiarzy (Gucci!), Szydłów jako polskie Carcassonne. Nie zapominajmy o walorach przyrodniczych - Skorocice (unikat w skali Polski), krzew mojżeszowy, pola lawendowe. Mało? Może chcesz w inny sposób spędzić czas? Może na rybki w Nidzie albo na sieci podwiślickich stawów (zwanych Morzem Wiślickim)? A może na rowerze pojeździć? Proszę bardzo.
Podsumowując, Busko może i powinno stać się bazą wypadową na szeroko rozumiane Ponidzie. A przecież to jest właśnie ta "turystyka". Wydawanie pieniędzy.
-xyz (2011-10-20 10:10:50)
To jakie my te walory turystyczne mamy, bo ja w niedzielę to nie mam gdzie wyjść z dzieckiem. Chętnie się dowiem- to może zamiast gdzieś dalej jeździć to będę mieć na miejscu atrakcje.
Tylko nie piszcie o kinie, parku-bo ileż można. Pozdrawiam
- (2011-10-20 07:54:10)
Opracowanie strategii to kwota 120 000!
-olo (2011-10-19 23:17:16)
Pisałem już o tym. Busko i okolica czyli gmina nie sa przygotowane do masowego, niezorganizowanego ruchu turystycznego. Nie było dotychczas takiej potrzeby organizacyjnej. Teraz ktoś sobie obmyślił, niczym lotniko w Kielcach, turystykę w gminie Busko. A skąd, zapytam, na to będą pieniądze? I to wcale nie małe?
No bo potrzeba będzie:tanich hoteli kilka, parkingów, taniej gastronomii, łatwego dojazdu, zorganizowania czasu przyjezdnych bo tu nie ma plazy ani gór
I to wszystko trzeba budować szybko bo ludzie pojadą gdzie indziej z myślą,że będzie to służyło dwa miesiące w roku
No i jak się zbuduje to zdziała to wszystko na jakieś pięć lat, nie wcześniej. A czy zadziała też gwarancji nie ma
Busko powinno dbać szczególnie o całoroczne uzdrowisko które już istnije ma swoją markę i klientów. Zamiast pakować pieniądze w niewiadome czyli turystykę w Młynach czy Dobrowodzie
te pieniądze nalezy wydać w uzdrowisko i jego najbliższe otoczenie
Jaka jest róznica między pakowaniem kasy w turystykę miejsko- gminna a w uzdrowisko?
-po pierwsze: uzdrowisko już jest a turystykę gminna trzeba budować
- po drugie:łatwiej znależć inwestora do budowy sanatoriun w Busku niż budowy sracza w Dobrowodzie
- po trzecie: do zarządzania uzdrowiskeim jest juz przygotowana kadra
Do zarządzania turystyką gminna kadr nie ma
- po czwarte: turystyka w gminie będzie w sezonie wakacyjnym czyli maks 3 miesiące w roku. Sanatoria działają cały rok
- po piąte: na promocję uzdrowiska nie trzeba wielkich pieniędzy. Na skuteczną promocję turystyki w gminie trzeba dużej kasy
Ale oczywiście chciałoby się Riviery w Pacanowie. Tylko mnikt jej tam nie wybuduje. Jeśli już jest taki ciąg na turystykę w gminie to zaprosić potencjalnych inwestorów, niech obejrza teren. Oni sobie najlepsze strategie dla własnej kasy przygotują. A takie gadki amatorów gawędziarzy o strategii
/ kiedy sami nie będą inwestować, bo nie mają kasy / to mydlenie oczu.
Jak się nie ma dużej kasy to trzeba starannie projektować gdzie wydana przyniesie szybkie zyski. W uzdrowisku
można szybko zwiększyć ilość i jakośc usług. Turystyki w gminie nie uda się zrobić a już napewno nie dwa grzybki w barszczu czyli i turyści i kuracjusze
-smerf (2011-10-19 22:18:39)
Busko i Ponidzie jako region jest świetnym miejscem do wypoczynku dla rodzin z dziećmi i turystów weekendowych. Jest olbrzymi potencjał i koniunktura na tego rodzaju wypoczynek to co mówi OLO to tylko po części prawda. Uzdrowisko ma pewne granice rozwojowe a miasto Busko to nie Solec, że ludzie mogą w nim utrzymać się z garstki kuracjuszy. Popieram działania wizerunkowe a jak ktoś nie wie co to City Design czyli system wizualnego prezentowania się miasta na który właśnie składa się rewitalizacja po przebudowie aleja właśnie nabierze wymiaru deptaka podobnego do Krupówek. Nie będzie łatwo ale należy rozwijać bazę sportową i rekreacyjną a także wzmocnić siłę ogólnopolskich eventów. Olo zawsze marudzi:) Rozwijać miasto i turystykę to słuszny kierunek a marketing terytorialnym i budowanie wizerunku w sposób przemyślany i długofalowy to inwestycja, która zwróci się z nawiązką:) Powodzenia!!
-olo (2011-10-19 20:33:07)
ale o konkret poproszę. O ten niespotykany gdzie indziej walor turystyczny. Góra, woda, plaża, zabytek,
znana impreza, słynne miejsce cokolwiek
co skłoni do przyjazdu.Busko jesst znanym uzdrowiskiem. Trzeba jeszcze w turystykę tu pieniądze pakować? A dlaczego nie wybrać jednej opcji rozwojowej? Przeciez na wszystko pieniędzy nie będzie. Rewitalizacja czyli poprawienie nawierzchni ulic i chodników to zbyt mało aby stała się magnesem przyciągającym najpierw inwestorów a potem turystów. I jeszcze jedno: jest uchwała rady że będzie się pakować turystykę do uzdrowiska także?
-DO OLO (2011-10-19 20:07:12)
Kolega Olo pisze dużo treści i nic wiecej...potencjał w Busku jest i to bardzo duży, potrzebna jest promocja i jeszcze raz promocja...Brawo dla rewitalizacji miasta to bedzie owocowało w przyszłości. Nie trzeba Zakopanego czy wspomnianej Krynicy w Busku dzisiaj jest pęd do odpoczynku w miejscowościach i okolicach takich jak jak nasza. Rozwój turystyki w gminie to jest to czego nasza okolica potrzebuje...Olo najchętniej by wybudował w Busku fabrykę opon samochodowych-taka była planowana w latach 70 i zamknął Busko dla kuracjuszy i turystów. W Busku i gminie należy stawiać na turystykę i lecznictwo sanatoryjne a kuracjusza czy turystę nie zawsze przyciagają-miejsca typu Krupówki...chyba, że szpanerów i snobów...
-olo (2011-10-19 19:52:12)
Bądz kolego łaskaw wymienić mi takie walory gminy i miasta które bezdyskusyjnie sa uznane i znane. Do czego tu turysta przyjedzie, czego gdzie indziej nie uświadczy? Zasoby turystyczne to nie to samo co walory turystyczne. Słowo walor coś tu znaczy
Są walory wypoczynkowe a nie zasoby wypoczynkowe
-do olo (2011-10-19 18:37:55)
O czym tym Kolego mówisz? Zasoby turystyczne = walory turystyczne regionu są potężne! Jedyne co szwankuje to infrastruktura i promocja ale to się błyskawicznie zmienia.
Przyjdź 4-go na spotkanie, posłuchaj, wypowiedz się. Samo gdakanie na forum niczego nie zmieni.
-olo (2011-10-19 17:51:23)
Potencjał turystyczny to złożone zagadnienie . Opisuje ono:
- zasoby turystyczne regionu lub
miejsca, czyli takie cechy które
moga zainteresować turystę, Mamy
takie bezdyskusyjnie?
- walory turystyczne czyli konkrety
np przyrodnicze, wypoczynkowe, krajo-
znawcze. Sa w gminie? Można tu
przyjechać zimą na narty? A może
latem aby plażować, wspinać się,
zwiedzać wartościowe zabytki itp?
- potencjał turystyczny czyli zagospo
darowanie turystyczne, dostępność
komunikacyjna, infrastruktura komuna
lna
-mamy z Busku odpowiednią chłonność
turystyczna tzn można tu jeszcze
dopakować np latem kilka tysięcy osób
Będzie ich gdzie przenocować, wyżywić
będą mieli gdzie pójśc za potrzebą?
Czy jeśli w tych podstawowych dla turystyki sprawach są braki to trzeba
pakować dużp pieniędzy w budowę bazy,
dojazdów, promocji całego przedsięwzięcia które nie wiadomo czy
wypali bo atrakcji tu brak? A może wybić sobie z głowy takie inwestowanie
i skierować środki na unowocześnienie
tego co jest czyli funkcji uzdrowiskowej? Bo obydwu się tych funkcji nie pomieści w Busku i gminie
bo to ani Krynica ani Zakopane przyciągające walorami turystycznymi
Komu do głowy wpadł pomysł rozbudowy turustyki w gminie? Są kadry do tego, są inwestorzy prywatni, są cudowne miejsca przyciągające ludzi?
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.