swietokrzyskie.info

Sobota, 27 czerwca 2026, Do końca roku 187 dni Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Wiadomosci

Prezentacja wyników badań potencjału turystycznego miasta i gminy Busko-Zdrój. (audio)

Dodane: AT Data: 2011-11-04 15:03:08 (czytane: 18791)  Wersja do druku

Kolejnym etapem realizacji projektu 'Opracowanie Strategi Rozwoju Turystyki dla Miasta i Gminy Busko-Zdrój na lata 2011-2020' było przeprowadzenie II Sesji Strategicznej z udziałem interesariuszy projektu – liderów lokalnej społeczności. Tematem spotkania była: Prezentacja wyników badań potencjału turystycznego miasta i gminy Busko-Zdrój.

Spotkanie, którego organizatorem jest firma Smit i Smit Consulting odbyło się 4 listopada 2011 w auli Buskiego Samorządowego Centrum Kultury, w Busku-Zdroju, przy ul. Mickiewicza 22.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele władz: miasta i gminy, powiatu, przedstawiciele; sołectw, podmiotów uzdrowiskowych, placówek oświatowych, organizacji pozarządowych; przedsiębiorców i lokalne media.

Na sesji podsumowano również wyniki spotkania warsztatowego, poświęconego zagadnieniom wizerunku i tożsamości Buska-Zdroju i okolic.


strategia_uzdrowiska.jpg


 

Zapraszamy do wysłuchania nagrania z II Sesji Strategicznej, która odbyła się 4 listopada 2011r..

Część 1. Kliknij i słuchaj (mp3): 



Część 2. Kliknij i słuchaj (mp3): 





 

Zapraszamy również do wysłuchania nagrania ze spotkania warsztatowego poświęconego zagadnieniom wizerunku i tożsamości Buska-Zdroju i okolic, które odbyło się w ramach projektu "Opracowanie Strategi Rozwoju Turystyki dla Miasta i Gminy Busko-Zdrój na lata 2011-2020"

Część 1. Kliknij i słuchaj (mp3): 



Część 2. Kliknij i słuchaj (mp3): 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (46)
     

-do smerf (2011-11-09 11:59:52)

Cały pomysł jest tak chytrze pomyślany, że autoryzujesz go swoim nazwiskiem. Biorać udział w tym gadulstwie jestes udziałowcem tego co będzie. Skoro uwag nie zgłaszasz / bo nie ma do czego zgłaszać / firmujesz przedsięwzięcie
I żebyś więcej nie opowiadał że żłe, niedobre

-xyz (2011-11-08 17:31:30)

wystarczy wpisać w google hasło ,, badanie potencjału turystycznego miasta,, aby otrzymać dośtęp do profesjonalnie opracowanych raportów na ten temat. To co zaprezentowano w Busku nie ma nic wspólnego z badaniami ani profesjonalizmem. Gdyby Burmistrz nie wiedział co firmuje może sobie zobaczyć
opracowania. Jeśli wie ,że firmuje coś dziwenego czyli ogólne gadulstwo zamiast wyników badań można zapytać: w jakim celu to robi? Udać że nie wiedział, że słuchał głosu profesjonalistów już nie może. Więc dlaczego i w jakim celu robi się takie szopki dla publiczności?

-smerf (2011-11-08 11:07:11)

Słuchając tych relacji stwierdzić można, że firma Smith&Smith jaja sobie robi. Zero profesjonalizmu tylko mydlenie oczu, przypomina to wieczorek poetycki marnego pismaka jadą 2 godziny z Krakowa i po drodze wymyślają scenariusz:) Piękne pieniądze za lanie wody...120 tysięcy

- (2011-11-08 09:19:10)

Chodzę na te spotkania i tak naprawdę nie wiem o co chodzi, co z tego wyniknie. Informacje, które są przekazywane to wiedza, która jest dostępna w internecie(za darmo).Czeski film! Bicie piany?

-Zacny Buszczanin przeciw modnisiom i fircyką (2011-11-07 23:14:45)

Ja tam przywiązany jestem do orła w koronie i ani w głowie zamiana go na wizerunek chama z Biłgoraja dzierżącego lateksową pałę.

-do zacny busczanin (2011-11-07 22:11:02)

masz pomysły? Podaj, podyskutujemy.Bo ukrywanie pomysłów, udawanie ,że mnie to nie obchodzi powoduję wielką smiałość urzędników do urządzania życia nam wszystkim. Już urządzili targowisko marne w części uzdrowiskowej, dobudówkę do Marconiego i pewnie parę innych paskudztw z największym czyli wbiciem znaku drogowego w rzeżbę- totem z herbem miasta. Teraz będą logo sobie zamawiać. No bo wypada mieć. Czekam aż kraj nasz sobie logo wymysli bo ten orzeł taki jakiś już opatrzony się staje

-Zacny Buszczanin (2011-11-07 22:02:23)

Perły przed wieprze
Ludzie czy wy macie jeszcze jakieś złudzenia, kolejna impreza markująca działanie, czy nie lepiej by było nie bić bezmyślnie pianę zamiast to sfinansować wystawę stała przedstawiającą walory Ponidzie jaka od wielu lat jest wystawiana jest w Domu Kultury w Pińczowie. To są elementarne rzeczy i od takich inicjatyw trzeba rozpocząć, przecież to takie trudne czy kosztowne. Busko na dzień dzisiejszy posiada znikome walory turystyczne. W sumie można by wypromować nawet zniszczenie Bycoka na atrakcje turystyczna jako symbol debilizmu miejscowej władzy przebijający poronione inwestycje z epoki Edwarda Gierka, ale tu trzeba mieć jaja a tego miejscowej władzy od dziesięcioleci brakuje. Mam parę pomysłów ale po co o nich pisać, przecież ci cynicy dzierżący władze i biurokraci mają to głęboko w dupie chodzi im tylko o tani poklask, mydlenie oczu i marnotrawienie naszych pieniędzy na bezproduktywne imprezy.

-do ej no (2011-11-07 17:32:26)

Piszesz jakby tylko Busko było a wokół pustynia. W każdym miasteczku coś się robi w sferze kultury. W Busku powinno sie robić znacznie więcej bo miasto uzdrowiskowe dzieki temu może się rozwijać.To znaczy oprócz obsługi sanatoryjnej oferta kulturalna należy
interesować otoczenie dalsze i bliższe
A jak jest? Festiwale Jamroz czy Belona to nazwy na wyrost. Nie są to żadne festiwale. Pierwsze ciągle na garnuszku, bez jakiejś naczelnej idei, po prostu bardziej inicjatywa rodziny i znajomych. Muzycznie nic istotnego. Festiwal Belona to przegląd i przypomnienie jego piosenek. Ani się to rozwija ani rozbudowuje. I pewnie padnie w nieodległym czasie. Narazie to taka imprezka dla miejscowych

Kuchnia regionalna nie istnieje. To znaczy nikt się za to nie zabrał. Trudno do kuchni regionalnej zaliczać śliwki czy truskawki. W żadnym z buskich lokali gastronomicznych potraw regionalnych nie uświadczysz. Nie wiem za co brali pieniądze nauczyciele kształcący gastronomików czy kolejni dyrektorzy BSCK skoro nawet tak prostej sprawy nie potrafili zorganizować

Galeria Zielona to nazwa na wyrost. Ta chałupa nie nadaje się na cele wystawiennicze. Oferta tej galerii marniutka jest niesłychanie. Nic poza średnimi ekspozycjami galeria nie proponuje. A mogłaby organizować plenery
konkursy, wymiany z zagranicą. Mogłaby wyjsć poza budynek np na buskie ulice. Ale do tego trzeba wyobrażni

Kowalstwo artystyczne, malarstwo nieprofesjonalne, jakieś inne twórczości lokalne nie istnieją. Nikt o czymś takim w Busku nie słyszał. Bo trzeba było latami nad tym pracować, animować. BSCK jakoś dorobku żadnego wyrazistego w tych sprawach nie ma.

Gospodarstw agroturystycznych jak na lekarstwo. Bo oprócz wynajęcia pokoju potrzeba także ciekawego i zorganizowanego pod potrzeby turysty otoczenia takich gospodarstw, Od ścieżek rowerowych, wypożyczalni rowerów, po letni basen czy większy brodzik, regionalne kuchnie, ryby i grzyby a nie tylko śliwki i truskawki
Również place zabaw dla dzieci,możliwośc pójścia wieczorem na tańce i parę jeszcze podobnych. Nikt się tym w sensie pomysłu i wykonania nie zajmuje. No to są efekty a raczej ich nie ma

-ej no (2011-11-07 13:55:13)

chyba za mało szukacie...artystów jest dużo (malarzy, rzeźbiarzy itp) i to cenionych nie tylko w Polsce.i to właśnie o takie rzemiosło mi chodzi: kowalstwo, malarstwo,rzeźba, plecionkarstwo których wielu ludzi chce popróbować albo uczestniczyć w warsztatach. a festiwale Jamroz czy Belona???wystawy obrazów, rzeźb i fotografii w galerii zielona. stadnina koni, szlaki turystyczne, gospodarstwa agroturystyczne czy ekologiczne i nie mówie że są to super piękne obiekty ale właśnie chyba po to ta strategia żeby to polepszyć. regionalna kuchnia: gęsina, anyżówka, śliwki,truskawki, wina ale chyba można by jeszcze coś stworzyć tylko trzeba dać szansę mieszkańcom bo czasami ciężko coś załatwić w tej gminie

-olo (2011-11-06 19:25:33)

zadałem sobie trud odsłuchania jednego z nagrań z tej / tu brak mi słowa / narady, pogadanki, luznej gadki. Słuchałem częśći drugiej spotakania z dn 4 listopada i nie wiem już nic. Zapowiedż sygnalizowała ,że będzie prezentacja wyników badań. Niestety nie doszukałem się takiej prezentacji. O co tu chodzi? Były badania czy nikt niczego nie badał a dla picu wprowadza się takie określenia? Tylko kogo oszukujemy? Siebie samych?

Wysłuchałem monologu na dwa głosy: mędki i żeński. Obydwie wypowiedzi o niczym konkretnym nie informowały. Lużne jakieś opowiastki jak to w Krakowie, bez odniesienia do warunków Buska, bez konkretu. Obydwie wypowiedzi
były zbiorem lużnych myśli przygotowywanych prawdopodobnie w drodze do Buska

Dowiedziałem się że będzie logo. Po co logo? Jest herb miasta, herb powiatu, logo uzdrowiska i pewnie jeszcze jakies
I co dokładamy piąty znak graficzny?
Słaba jakośc nagrania nie pozwala się odnieśc do wypowiedzi dotyczącej tego logo. Dziwi ,że raz się mówi o logo innym razem o logotypie jakby to było to samo. Wypowiadający się używa też określenia symbol ale chyba nie wie jaka jest różnica między logo, logotypem a symbolem.

Dowiedziałem się że jest przygotowywana księga tożsamości. Co to takiego? Tożsamość Buska trzeba opisać ale żeby księgę jakąś tworzyć, to pierwsze słyszę
Może chodzi o księgę znaków? Taką księgę trzeba opracowywać w konsultacji z zamawiającym czyli miastem. Więc powinny być prezentowane projekty wstępne, następnie projekty robocze, potem projekty ostateczne. I to nie na kartce papieru a na konkretnych nośnikach w terenie jako makiety przyszłego oznakowania. Coś takiego będzie czy wciśnie się gotowca z którym nie wiadomo co robić?

Gdzieś w tym nieuporządkowanym i przypadkowym wystąpieniu usłyszałem pomysł nowego wizerunku Buska jako miasta artystów. No dobrze, ale skąd tych artystów wziąć i jak ich do Buska przez lata przyzwyczajać by taki wizerunek powstał? Co Busko ma wspólnego z artystami? Są tu znane i głośne plenery? Są może uznane konkursy np młodych talentów. Jest może sanatorium związku twórczego? Łatwo sobie takie hasełko wypuścić.

-do poniżej (2011-11-06 17:15:59)

wielu to znaczy ilu ludzi szuka wczasów
w Polsce w miejscach bez walorów turystycznych? Co to konkretnie znaczy ,, popróbować lokalnego rzemiosła
Jakie jest to lokalne rzemiosło? Gdzie
można spróbować regionalnej kuchni?
Co za bzdury opowiadasz

-:) (2011-11-06 13:39:06)

wiadomo wakacje w Egipcie czy na Majorce to bajera ale...
wielu ludzi w ostatnich latach wcale nie szuka takich przygód i wielu docenia polskie walory, czasami wolą posiedzieć w gospodarstwie agroturystycznym, pojeździć po ogrodach, popróbować lokalnego rzemiosła czy przysmaków, spłynąć kajakiem Nidą, pozwiedzać zabytkowe kościoły czy budowle, pójść do rezerwatu. Nie na darmo busko jest w parku krajobrazowym a obok są jeszcze dwa no to chyba nie jest mało???chyba wielu wybrałoby takie warunki niż np. odpoczynek w zagłębiu węglowym albo w warszafce:)wielu potrzebuje teraz ciszy, relaksu i czystego środowiska na czas urlopu i niekoniecznie szalonych wakacji w Maroko

-Polszewika gon gon (2011-11-06 10:40:34)

Przegnać Polszewików partie żuli, złodziei i nierozgarniętych licealistów na pohybel psubratom.

- (2011-11-06 08:02:26)

W srakę POlszewików

- (2011-11-05 23:57:10)

zaorac busko z moherami razem

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry