swietokrzyskie.info

Sobota, 27 czerwca 2026, Do końca roku 187 dni Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Wiadomosci

Sondażowe wyniki wyborów: PO przed PiS, trzeci Palikot

Dodane: MC Data: 2011-10-09 21:55:20 (czytane: 20544)  Wersja do druku

Według wyników sondażowych opublikowanych przez TVP i TVN24 tegoroczne wybory parlamentarne wygrała Platforma Obywatelska, drugie miejsce zajęła partia Jarosława Kaczyńskiego, na podium znalazła się jeszcze partia Palikota. Wg. sondażów w Sejmie będzie jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe i SLD. Progu wyborczego nie przekroczył PJN i PPP.

logo_po_wybory_bilgoraj.jpgTegoroczne wybory wygrała - wg. badań TNS OBOP Platforma Obywatelska z wynikiem 39,6% poparcia.

Drugi jest PiS, według sondażu, na partię Jarosława Kaczyńskiego głosowało 30,1% wyborców.

Trzecie miejsce zajął Ruch Palikota z wynikiem 10,1%.

W sejmowych ławach zasiądą jeszcze posłowie z PSL (8,2%) i SLD (7,7%).

Progu 5% nie przekroczyło PJN (2,2%), Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego (1,1%) i Polska Partia Pracy – Sierpień’80 (0,6%)

/red/

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (16)
     

-CzaCha PiStoilet (2011-10-11 21:51:42 - IP: ***110.206.9)

O muszę się podłączyć do "trafnych wypowiedz" MATOŁY BEZ WYKSZTAŁCENIA WEŹCIE SIĘ DO ROBOTY - MOŻE ŁOPATA, MOŻE ŁATA ALE WOŹCIE SIĘ DO ROBOTY NIE KAŻDEMU KACZOR DA JAK DAŁ CUDNEMU TOMECZKOWI NAJMŁODSZEMU W RZECZPOSPOLITEJ EMERYTOWI, IDIOCI PIS DAJE TYLKO SWOIM CZYLI CZARNYM (CHODZI O KELR OCZYWIŚCIE NAJWIĘKSZĄ MAFIE W POLSCE) I APARATCZYKOM RZECZ JASNA. Już widać że Jareczkowi piguł nie podają jak by tak trochę bardzie te pozostałości po zębach szczerzył, a BUSKA ciemnota dała się nabrać na te hasła post komunistyczne co ciemnogród to ciemnogród. Do łopaty matoły!!!!!

-ciekawy (2011-10-11 10:08:54 - IP: ***.33.191.93)

czy kolarz został posłem??

-nie było na kogo głosować (2011-10-10 17:04:57 - IP: ***48.67.124)

taka jest prawda! mniejsze zło/większe zło - nawet się zbadać nie da...

-kkol (2011-10-10 16:07:17 - IP: ***63.155.26)

a grecja będzie już niedługo trzeba będzie na to czekać

ryży obiecał wsystko co tylko mógł a nie zrobi nic tak jak przez ostatnie 4 lata

- (2011-10-10 14:10:03 - IP: ***15.62.149)

W zeszłym roku na wiosnę kupiłem auto z gazem.Litr kosztował wtedy 2,12-2,16zł...Wczorj jechałem-2,84zł...Ceny etyliny i ON też szkoda gadać...Pamiętam jak zaczynałem pracę wchodząc w dorosłe życie w 2000 roku.Etylina kosztowała ok.2,60-2,70zł.Papierosy średniej klasy(Caro,Sobieski itp.)ok.4-4,5zł.Nie pamiętam pozostałych cen typu gaz,prąd,czynsze.Podejrzewam,że do dziś też poszły o co najmniej 200 procent.Zarabiałem wtedy ok.1000-1100zł.Dziś ok.1300-1400zł...Taką to mamy Irlandię...Z roku na rok coraz gorzej...Za cztery lata rządów PO gaz,prąd,woda wzrosły o około 50 procent, jak nie więcej.Do tego wzrost vat-u,cen żywności, paliw itd,itp.Zobaczymy co będzie za 4 lata...(dla jasności-nie jestem zwolennikiem ani PIS ani PO)

-Mmmmmm (2011-10-10 10:43:19 - IP: ***.47.97.65)

PO i PiS to jest jeden h..j tylko inaczej pisany haha :) prawda jest taka czy wygra ten czy ten, to i tak będzie w Polsce wojna i tak wszystko będzie jeszcze droższe . A dlaczego ??? Bo to tylko Polska ludzie dużo mówiący mało robiący w stronę aby było lepiej . Darmozjady za***e tylko patrzą na swoje dupy i do koryta się pchają !!!!!!!!!!!!

-senatorowie Gil , Słoń Gosiewska (2011-10-10 10:40:16 - IP: ***190.37.43)

senatorowie Gil , Słoń Gosiewska

-a (2011-10-10 10:28:04 - IP: ***150.220.240)

zwycięstwo pis wskazuje jedynie na ciemnotę, zacofanie i głupotę regionu

-Ralf (2011-10-10 08:53:45 - IP: ***115.27.118)

We wszystkich gminach powiatu buskiego są wyniki na PKW a Gmina Busko w lesie. Oto chodziło z tym przyspieszeniem obiecywanym w zeszłym roku

-Ralf (2011-10-10 07:56:11 - IP: ***115.27.118)

Już rok temu miało być "Z ludźmi wśród ludzi dla ludzi" a jest "dziadostwo dziadostwo dziadostwo" nawet wyborów nie umieją przygotować

- (2011-10-10 03:28:31 - IP: ***.243.44.45)

Teraz po wyborach dopiero odczujemy paliwo, VAT i ceny żywności.
Zamykamy księgę obietnic i czas wam przedstawic prawde nieroby.
Lepiej nie będzie !!!

-Żałoba (2011-10-09 23:24:59 - IP: ***191.219.124)

Ciemnota :/ A w Busku jak wygral PiS to sie nabrał na obłude kurdupla kaczora :/ wybór miedzy PO i PiS to jak wybor miedzy cieplym gównem i zimnym gównem.

-HUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUURAA ALE W BUSKIEM WYGRAL PIS (2011-10-09 23:13:12 - IP: ***.116.213.244)

W BUSKIEM WYGRAL PIS BUSZCZANIE SIE NIE NABRALI NA OBŁUDE RYŻEGO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

- (2011-10-09 22:26:21 - IP: ***63.140.228)

PSL to jak to gówno nie utonie a wypłynie zawsze tam gdzie trzeba

-joiashfoi (2011-10-09 22:12:21 - IP: ***51.36.202)

Już popołudniu było mówione, że PO wyprzedza PiS o 9%, ciekawe... W tym kraju nic się nie zmieni, teraz to juz bieda z nędzą, tylko bogaci maja dobrze...

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry