Sondażowe wyniki wyborów: PO przed PiS, trzeci Palikot
2011-10-09 21:55:20

Według wyników sondażowych opublikowanych przez TVP i TVN24 tegoroczne wybory parlamentarne wygrała Platforma Obywatelska, drugie miejsce zajęła partia Jarosława Kaczyńskiego, na podium znalazła się jeszcze partia Palikota. Wg. sondażów w Sejmie będzie jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe i SLD. Progu wyborczego nie przekroczył PJN i PPP.


logo_po_wybory_bilgoraj.jpgTegoroczne wybory wygrała - wg. badań TNS OBOP Platforma Obywatelska z wynikiem 39,6% poparcia.

Drugi jest PiS, według sondażu, na partię Jarosława Kaczyńskiego głosowało 30,1% wyborców.

Trzecie miejsce zajął Ruch Palikota z wynikiem 10,1%.

W sejmowych ławach zasiądą jeszcze posłowie z PSL (8,2%) i SLD (7,7%).

Progu 5% nie przekroczyło PJN (2,2%), Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego (1,1%) i Polska Partia Pracy – Sierpień’80 (0,6%)



/red/

 




https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=10503