swietokrzyskie.info

Sobota, 27 czerwca 2026, Do końca roku 187 dni Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Wiadomosci

Frekwencja wyborcza na godz. 9:00, 14:00, 18:00- Powiat Buski

Dodane: MC Data: 2011-10-09 13:04:42 (czytane: 15978)  Wersja do druku

Dzisiaj, 9 października udamy się do lokali wyborczych, by zagłosować na swych reprezentantów w Sejmie i Senacie. Głosować będzie można od godziny 7.00 do 21.00. W naszym powiecie uprawnionych do głosowania jest 61 612 osób. O frekwencji będziemy informować na busko.com.pl.

W całym Powiecie buskim w 71 komisjach obwodowych zagłosowało 21 955 osób, tj. 35,04% z 61 612 uprawnionych.

Na godzinę 9:00:


W gminie gm. Busko-Zdrój w 34 komisjach obwodowych zagłosowało 854 osób z 27 655 uprawnionych, frekwencja wyniosła 3,09%.

W gm. Gnojno w 5 komisjach obwodowych z 3 741 osób uprawnionych swój głos oddało 78 osób, co daje frekwencję na poziomie 2,09%.

W gm. Nowy Korczyn, gdzie z 5 353 uprawnionych oddać swój głos zdecydowało się 108 osób, co daje frekwencję na poziomie 2,02%.

Gmina Pacanów, tu frekwencja wyniosła 2,63%, co znaczy, że z 6 425 osób do urn poszło 159 wyborców.

W 7 obwodowych komisjach wyborczych w gminie Solec-Zdrój, zagłosowało 124 osoby z 4 103, co daje frekwencję na poziomie 3,02%.

W gminie Stopnica frekwencja wyniosła 2,93%. Z 6 478 uprawnionych 190 udało się do jednej z 4 komisji wyborczych by oddać głos.

W gminie Tuczępy, uprawnionych do głosowania jest 3 053 obywateli, swój obowiązek spełniło już 69 z nich (frekwencja 1,26%).

W gminie Wiślica,  4 828 osoby może wrzucić kartkę wyborczą do jednej z 5 komisji wyborczych. Zdecydowało się na to 59 osób, tj. 1,22%.


Jeśli chodzi o frekwencję w zależności od siedziby komisji obwodowej to w gminach wiejskich jest 37 komisji obwodowych, w których głos oddać może 33 981 wyborców, zdecydowało się na to 797 osoby, czyli 2,35% uprawnionych.

W gminach miejsko - wiejskich działa 34 komisje, na których listach znajduje się 27 655 osób. Swój głos oddało już 854 tj. 3,09% uprawnionych.

Najwyższą frekwencję odnotowano w gm. Busko-Zdrój,  3,09% uprawnionych już zagłosowało - tj. 854 osoby, najniższa frekwencja jest w gm. Wiślica, 1,22% tj. 59 osób oddało swój głos.



GODZINA 14:00
Liczba osób, które wzięły udział w głosowaniu do godz. 14:00 w powiecie buskim.


gm. Busko-Zdrój - 21.58 %
gm. Gnojno - 16.03 % - najniższa frekwencja
gm. Nowy Korczyn - 22.19 %
gm. Pacanów - 17.54 %    
gm. Solec-Zdrój - 23.82 % - najwyższa frekwencja
gm. Stopnica - 20.78 %    
gm. Tuczępy - 19.12 %    
gm. Wiślica - 18.55 %

Frekwencja w powiecie buskim - 20.59%



GODZINA 18:00
Liczba osób, które wzięły udział w głosowaniu do godz. 18:00 w powiecie buskim.


gm. Busko-Zdrój - 37,66%
gm. Gnojno - 29,44% - najniższa frekwencja
gm. Nowy Korczyn - 34,86%
gm. Pacanów - 30,89%   
gm. Solec-Zdrój - 38,89% - najwyższa frekwencja
gm. Stopnica - 33,26%   
gm. Tuczępy - 32,56%   
gm. Wiślica - 30,26%

Frekwencja w powiecie buskim - 35,04%

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (4)
     

- (2011-10-09 14:46:29)

bo widzisz Posłowie i Senatorowie mają ponad 10 tysiaków na łapkę bez podatków i nie dziw się jak im się wydaje dziwne:
że dziecko może chodzić do szkoły bez książek, w tych samych ubraniach lub głodne.

- (2011-10-09 14:18:17)

będzie godzina 21:05 i oni juz podadza wyniki niby nie oficjalne ale w porownaniu do oficjalnych one się zmienią o 0.001% więc po co ta zabawa za taką kasę?? po co?? skoro i tak wiadomo jaki będzie wynik. po to zeby tyle darmozjadów jeszcze w komisjach zarobiło??? druga białoruś

jakby tą kasę przeznaczyć na szkoły, ile dzieci chodzi brudnych w podartych ubraniach, ile głodnych bez książek bo nie mają za co kupić, szkoła nie ma papieru nawet do ksero ale na "zabawe wyborczą" jest kasa.

-do nizej (2011-10-09 14:05:19)

nic się nie zmieni bo rządzić będzie ta sama banda czworga...

- (2011-10-09 13:42:35)

Kolejne wybory niczego nie zmienią
Kolejna władza oleje ten lud
Kolejna rewolucja okażę się fiaskiem
Kolejne świnie stworzą nowy rząd
Więc gdy wyruszysz głosować
Zastanów się dwa razy
Czy warto się poświęcać
By popierać s...w

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry