Frekwencja wyborcza na godz. 9:00, 14:00, 18:00- Powiat Buski 2011-10-09 13:04:42
Dzisiaj, 9 października udamy się do lokali wyborczych, by zagłosować na swych reprezentantów w Sejmie i Senacie. Głosować będzie można od godziny 7.00 do 21.00. W naszym powiecie uprawnionych do głosowania jest 61 612 osób. O frekwencji będziemy informować na busko.com.pl.
W całym Powiecie buskim w 71 komisjach obwodowych zagłosowało 21 955 osób, tj. 35,04% z 61 612 uprawnionych.
Na godzinę 9:00:
W gminie gm. Busko-Zdrój w 34 komisjach obwodowych zagłosowało 854 osób z 27 655 uprawnionych, frekwencja wyniosła 3,09%.
W gm. Gnojno w 5 komisjach obwodowych z 3 741 osób uprawnionych swój głos oddało 78 osób, co daje frekwencję na poziomie 2,09%.
W gm. Nowy Korczyn, gdzie z 5 353 uprawnionych oddać swój głos zdecydowało się 108 osób, co daje frekwencję na poziomie 2,02%.
Gmina Pacanów, tu frekwencja wyniosła 2,63%, co znaczy, że z 6 425 osób do urn poszło 159 wyborców.
W 7 obwodowych komisjach wyborczych w gminie Solec-Zdrój, zagłosowało 124 osoby z 4 103, co daje frekwencję na poziomie 3,02%.
W gminie Stopnica frekwencja wyniosła 2,93%. Z 6 478 uprawnionych 190 udało się do jednej z 4 komisji wyborczych by oddać głos.
W gminie Tuczępy, uprawnionych do głosowania jest 3 053 obywateli, swój obowiązek spełniło już 69 z nich (frekwencja 1,26%).
W gminie Wiślica, 4 828 osoby może wrzucić kartkę wyborczą do jednej z 5 komisji wyborczych. Zdecydowało się na to 59 osób, tj. 1,22%.
Jeśli chodzi o frekwencję w zależności od siedziby komisji obwodowej to w gminach wiejskich jest 37 komisji obwodowych, w których głos oddać może 33 981 wyborców, zdecydowało się na to 797 osoby, czyli 2,35% uprawnionych.
W gminach miejsko - wiejskich działa 34 komisje, na których listach znajduje się 27 655 osób. Swój głos oddało już 854 tj. 3,09% uprawnionych.
Najwyższą frekwencję odnotowano w gm. Busko-Zdrój, 3,09% uprawnionych już zagłosowało - tj. 854 osoby, najniższa frekwencja jest w gm. Wiślica, 1,22% tj. 59 osób oddało swój głos.
GODZINA 14:00 Liczba osób, które wzięły udział w głosowaniu do godz. 14:00 w powiecie buskim.
gm. Busko-Zdrój - 21.58 % gm. Gnojno - 16.03 % - najniższa frekwencja gm. Nowy Korczyn - 22.19 % gm. Pacanów - 17.54 % gm. Solec-Zdrój - 23.82 % - najwyższa frekwencja gm. Stopnica - 20.78 % gm. Tuczępy - 19.12 % gm. Wiślica - 18.55 %
Frekwencja w powiecie buskim - 20.59%
GODZINA 18:00 Liczba osób, które wzięły udział w głosowaniu do godz. 18:00 w powiecie buskim.
gm. Busko-Zdrój - 37,66% gm. Gnojno - 29,44% - najniższa frekwencja gm. Nowy Korczyn - 34,86% gm. Pacanów - 30,89% gm. Solec-Zdrój - 38,89% - najwyższa frekwencja gm. Stopnica - 33,26% gm. Tuczępy - 32,56% gm. Wiślica - 30,26%
Frekwencja w powiecie buskim - 35,04%
|
|
|