swietokrzyskie.info

Niedziela, 28 czerwca 2026, Do końca roku 186 dni Imieniny: Florentyny, Ligii, Leona

Wiadomosci

Wraca sprawa drogi numer 73.

Dodane: MC Data: 2011-09-13 21:04:18 (czytane: 17113)  Wersja do druku

Poseł Marzena Okła Drewnowicz zapowiada, że w tym tygodniu powinny pojawić się nowe informacje na temat możliwości sfinansowania budowy miejskiego odcinka drogi nr 73.

Parlamentarzystka informuje, że w Ministerstwie Infrastruktury  ma dojść do spotkania w tej sprawie. Jak podkreśla, wezmą w nim udział także przedstawiciele władz Kielc.
Marzena Okła Drewnowicz tłumaczy, że podczas tej rozmowy powinno się wyjaśnić, jak kielecki projekt jest oceniany i czy ma szansę na dofinansowanie. Liderka PO w regionie zapewnia, że jest spokojna o tę decyzję. Jej zdaniem, pierwsza łopata przy tej inwestycji powinna zostać wbita w przyszłym roku.
    Starania o budowę miejskiego odcinka drogi nr 73 prowadzone są od kilku lat. Władze Kielc są gotowe do natychmiastowego rozpoczęcia prac, czekają tylko na dofinansowanie.

Anna Roży
źródło: Radio Kielce 101.4 MHz - aktualności z regionu świętokrzyskiego i wiadomości sportowe, giełda pracy, radio internetowe

 



  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (29)
     

-dofinasowanie (2011-09-14 07:11:38)

Przecież brak środków na budowę tej drogi to jest sprawa PO i Miodowicza, który głosował za zabraniem pieniędzy dla świętokrzyskiego, a teraz ma czelność kandydować z naszego województwa, wyborcy powinni mu pokazać czerwoną kartkę

-Co robiliście 4 lata? (2011-09-14 06:30:10)

Były już pieniądze, budowa miała ruszyć, ale co się okazało PO doszło do rządów i dla tych zw Świętokrzyskiego cofniemy, jak chcieli PiSu niech mają. Ogólnie to paranoja, ta droga już powinna być skończona ale cóż ktoś wybrał POrażkę,

-... (2011-09-13 23:52:03)

takie informacje w tym momencie, przed wyborami to żenada.. szlag mnie trafia jak widzę to ***enie na każdym kroku

-b (2011-09-13 23:15:12)

NO TAK, WYBORY IDĄ TO I KASA SIĘ ZNAJDZIE :-)

-henia (2011-09-13 23:02:03)

wybierać czy nie? czy to prawda że kasa do partii spływa za samą frekwencję w wyborach,

- (2011-09-13 22:08:03)

AŻ W KOŃCU MARSZAŁEK Z PSL WYBUDUJE DROGĘ.
i KTO TU JEST DEBEŚCIAK?

-NIE MAM WYBORA GŁOSUJE NA KACZORA (2011-09-13 22:07:02)

KOLEJNE OBIECANKI POPAPRAŃCÓW PRZED WYBORAMI TO WY JEŁOPY Z PO BYLISCIE I JESTESCIE ZA TYM ABY W SWIETOKRZYSKIEM NIC NIE BYLO BO NA WAS NIE GŁOSOWALI PRECZ MI Z OCZU POSRANCY

-TAK JEST OBIECANKI CACANKI (2011-09-13 22:02:49)

TO PLATFORMA BYŁA ZA TYM ABY NIGDY TA DROGA NIE POWSTAŁA A TERAZ PRZED WYBORAMI JESTEŚCIE ZA CWANIAKI Z PO I TAK NIE WYGRACIE W ŚWIĘTOKRZYSKIEM BO JESTESCIE NA 3 MIEJSCU TU NIE MA FRAJERÓW

- (2011-09-13 21:47:26)

O ile pamiętam to PiS chciał finansować tę drogę, a za sprawą PO pieniędzy nie przekazano...
Przecież za tą drogą chodził Przemek Gosiewski, a PO stale zamykało przed nim drogę do środków

-;;;; (2011-09-13 21:38:12)

ostatni z listy i tak daje glos pierwszemu i tu jest lipaaa..

- (2011-09-13 21:30:23)

głosujmy na ostatnie numery z list wyborczych

- (2011-09-13 21:28:02)

a po wyborach znów nie będzie tamatu ...

-Pani tytoniarzowa. (2011-09-13 21:25:13)

Co za hipokryzja i przedwyborcze mydlenie oczu!
Liderka PO w regionie, wraz ze wszystkimi posłami PO oraz PSL i SLD najpierw (w 2007 roku) głosowała za skreśleniem z budżetu dotacji na madernizację drogi 73, aby na miesiąc przed wyborami obiecywać gruszki na wierzbie. Tere, fere, paniusiu.

-HAHAHAHA (2011-09-13 21:21:38)

Kiedy Platfusy przejęli władzę w 2007 roku to przy konstruowaniu budżetu z Miodowiczem na czele głosowali za zabraniem pieniędzy na 73 o które walczył ŚP Gosiewski - teraz przed wyborami obiecują że droga będzie - Śmiechu Warte

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry