swietokrzyskie.info

Niedziela, 28 czerwca 2026, Do końca roku 186 dni Imieniny: Florentyny, Ligii, Leona

Wiadomosci

Rusza nasza platforma wyborcza: Poznaj kandydatów do Sejmu i Senatu.

Dodane: MC Data: 2011-09-12 10:52:27 (czytane: 48902)  Wersja do druku

Wybory parlamentarne odbędą się 9 października. To od NAS zależy jaki będzie ich wynik, kto przez najbliższe 4 lata będzie decydował o losach naszego kraju. Z myślą o mieszkańcach naszego województwa uruchamiamy PLATFORMĘ WYBORCZĄ www.wybory.ponidzie.tv.

Po dużym sukcesie naszej telewizji wyborczej podczas wyborów samorządowych postanowiliśmy uruchomić:

Parlamentarną Platformę Wyborczą: www.wybory.ponidzie.tv


Wyborcom
dajemy możliwość świadomego dokonania wyboru odpowiedniej osoby na posła lub senatora RP
Kandydatom zaś możliwość zaprezentowania swojej osoby, przedstawienia programu wyborczego w formie tekstu, spotów wyborczych, relacji video ze spotkań z wyborcami.

http://wybory.swietokrzyskie.tv/pliki/platforma_wyborcza500.jpg

 

Jesteśmy w trakcie uzupełniania danych. Chętnych do zamieszczenia swoich prezentacji prosimy o kontakt:
tel. 604 509 169 od 8.00 do 22.00
41 378 17 27 od 9.00 do 17.00

Zapraszamy do sprawdzenia, kto już się odważył zaprezentować wyborcom na: www.wybory.ponidzie.tv

 

 

 

Zobacz platformę wyborczą na ubiegłoroczne wybory samorządowe:

http://swietokrzyskie.info/wiadomosci/foto/2010_11/platforma_wyborcza500.jpg

/red/




  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (45)
     

-robert (2011-09-14 22:13:28 - IP: ***.240.115.3)

ŚCIEMA PRZESTAŃCIE OSZUKIWAĆ NIEWAŻNE ILE WYBORCÓW BĘDZIE GŁOSOWAĆ WAŻNE KTO TE GŁOSY LICZYĆ BEDZIE

-NOWA PRAWICO MAM PYTANIE????? (2011-09-14 20:58:58 - IP: ***.116.213.244)

KOGO POPRZECIE W TYCH WYBORACH PIS CZY PO ????? BO PODEJRZEWAM ŻE JKM I NOWA PRAWICA NIE WEJDZIE DO SEJMU ?????? ODPISZ

-NOWA PRAWICA (2011-09-14 17:29:53 - IP: ***191.219.106)

do przedmówcy: Bo żeby zrozumieć sposób ekspresji Korwina, trzeba mieć odpowiedni intelekt. Ty go masz - ale masz też interes w tym, żeby inna partia zebrała żniwo.

-do nowa prawica (2011-09-14 17:03:07 - IP: ***75.183.3)

dobrze. ze nazwałeś te poglądy po imieniu czyli jako fanaberie. To sa poglądy Korwina Mikke z opublikowanego w necie manifestu sprzed kilkunastu tygodni.Cieszę się,ze podobnie oceniamy te poglądy.

-TYLKO PIS !!!!!!!!!!!! (2011-09-14 10:42:01 - IP: ***.116.213.244)

1) SLD RZĄDZIŁO KRADLI OSZUKIWALI POLAKÓW

2) PO RZĄDZIŁA KRADLI OSZUKIWALI POLAKÓW

3) PSL WSPÓŁRZĄDZIŁ POMAGAŁ KRAŚĆ I OSZUKIWAĆ POLAKÓW




4) P-I-S RZĄDZIŁO BYŁO OSKARZANE I DALEJ JEST OPLUWANE PRZEZ TYCH WSZYSTKICH WARCHOŁÓW ZŁODZIEJI ŻE........KRADNIE I OSZUKUJE A ..............NIC NIE UKRADŁO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! PRECZ Z PSL SLD PO I PALIKOTEM POSRANYM !!!!!

-mieszkaniec Buaka (2011-09-14 10:34:25 - IP: ***5.192.136)

Zoch, Miodowicz, Korubowa rękami Pęcherskiego zgnoili buski PKS ręce precz od nich przy głosowaniu tylko PIS jest wiarygodny. JAK WAM NIE WSTYD DRANIE111111111111111111111111111

-NOWA PRAWICA (2011-09-14 08:43:44 - IP: ***7.71.92)

[b] Pytanie do przedmówcy odsyłającego mnie do diabła: Drżysz o korytko :)? [/b]

-NOWA PRAWICA (2011-09-14 08:30:17 - IP: ***7.71.92)

Do przedmówców: Oczywiście przedstawiliście wyrwane z kontekstu poglądy-fanaberie poszczególnych przedstawicieli partii Nowa Prawica. Podobnych smaczków znaleźć można na pęczki w każdej innej partii - co nie oznacza oficjalnego stanowiska całej partii.

[b[Dlatego, żeby ukrócić manipulacje, prezentuję oficjalny program Nowej Prawicy.[/b]:

1. Dość grabieży podatkowej. Obniżymy i uprościmy podatki, zniesiemy PIT i wprowadzimy dobrowolne ubezpieczenia emerytalne oparte na skutecznym i uczciwym systemie kapitałowym.

2. Wzmocnienie i ochrona rodziny. Uznajemy rodzinę, rozumianą jako związek kobiety i mężczyzny, za podstawę życia społecznego. Nie pozwolimy na ingerencję biurokracji w wychowanie dzieci, przywrócimy rodzicom możliwości decydowania o ich edukacji.

3. Urzędy dla ludzi, nie dla urzędników. Uprościmy procedury i radykalnie ograniczymy biurokrację. Postawimy na niewielki lecz profesjonalny korpus przyjaznych urzędników. Ograniczymy liczbę ministerstw, agencji rządowych, posłów i senatorów. Wprowadzimy rzeczywistą odpowiedzialność urzędników za podejmowane decyzje.

4. Uwolnimy energię obywateli. Zniesiemy zakazy i koncesje duszące przedsiębiorczość, zadbamy o stabilność i jednoznaczną interpretację przepisów podatkowych.

5. Zrównoważymy budżet. Nie pozwolimy na dalsze zadłużanie państwa, nie pozwolimy by nasze dzieci i wnuki odziedziczyły po nas jedynie długi.

6. Wolny internet, wolne stadiony, wolny obywatel. Nie godzimy się na cenzurę sieci, zamykanie stadionów, traktowanie wszystkich jak potencjalnych przestępców. Swobodę krytyki władzy uznajemy za fundamentalne prawo obywateli.

7. Zapewnimy ochronę praw nabytych obywateli, w szczególności emerytów. Środki pozyskane z uczciwej prywatyzacji majątku narodowego przeznaczymy w całości na finansowanie zobowiązań systemu emerytalnego. Dokonamy jak najszybciej sprawiedliwej reprywatyzacji i uregulujemy stosunki własnościowe.

8. W polityce zagranicznej będziemy się kierowali rachunkiem korzyści i strat, a nie sympatiami i antypatiami. Skończymy z bezmyślnym podporządkowaniem naszego kraju brukselskim biurokratom. Będziemy dążyć do przywrócenia Unii Europejskiej jej pierwotnego sensu jako obszaru wolnego handlu i swobodnego przemieszczania się obywateli, bez instytucjonalnej nadbudowy i biurokratycznych absurdów.

9. Zwiększymy rolę samorządów lokalnych, zapewnimy prawdziwą autonomię wszystkich regionów, upraszczając jednocześnie strukturę samorządową. Nie dopuścimy jednak, by przepisy ustanawiane przez samorządy miały pierwszeństwo przed prawem państwowym. Autonomia nie oznacza suwerenności. Wszelkie próby kwestionowania jedności państwa będą ostro zwalczane.

10. Zadbamy o bezpieczeństwo obywateli. Zracjonalizujemy system kar za przestępstwa - kary będą adekwatne do czynu, będą przede wszystkim uwzględniać interes pokrzywdzonego. Będziemy dążyć do przywrócenia kary śmierci dla morderców. Zadbamy o właściwe finansowanie policji. Służby specjalne, zamiast prześladować kibiców i krytyków władzy, będą służyły walce z terroryzmem i ochronie żywotnych interesów państwa.

-co oferuje Nowa Prawica? (2011-09-13 20:36:46 - IP: ***75.183.3)

- przywrócenie kary śmierci
- wprowadzenie kary chłpsty
- kobiety w wojsku wyłacznie sanitariuszki
- szkolenie wojskowe od 14 roku zycia
- przywrócenie pojęć nonor męski i
cześć niewieścia /?/
- obrona praw ludzi wierzących

i parę jeszcze podobnych dziwactw

-NOWA PRAWICA (2011-09-13 17:30:44 - IP: ***191.215.87)

[b]ZOBACZ CO MAJĄ TOBIE DO ZAOFEROWANIA: PO, PSL, SLD i PiS: [url]www.youtube.com/watch?v=CB3pgot8hHU [/url]

Nie daj się zmanipulować! Zagłosuj na Nową Prawicę! [/b]



-NOWA PRAWICA (2011-09-12 22:54:57 - IP: ***10.247.179)

Do przedmówcy: Skoro tak lubisz być okradanym i cenisz sobie nieefektywność - nie głosuj na Nową Prawicę. Polska gospodarka musi zwiększać konkurencyjność, żeby zachęcać inwestorów prywatnych, a nie utrzymywać skostniałą sferę publiczną, [b[ na którą niedługo nie będzie miał kto pracować. [/b] Prawda w oczy kole.

-NOWA PRAWICA (2011-09-12 22:27:39 - IP: ***10.247.179)

Oczywiście, że mamy we współczesnej Polsce do czynienia z Keynsizmem. Spójrzmy o co toczyły się zawzięte spory przez okres III RP - o dopłaty do kopalń, stoczni, PKP. Teraz keynsizm przybrał w Polscę formę bardziej subtelnego interwencjonizmu - rozrost administracji publicznej (Keynsa - prace interwencyjne). [b] Problemem jest tworzenie miejsc pracy, które nie służą zaspokajaniu potrzeb konsumentów w sposób rynkowy. Taką pracę wykonuje w Polsce 4 miliony Polaków, zatrudnionych w sferze publicznej. Problemem jest to, że zatrudniane są tam osoby "po znajomości" - co nie tylko jest bandytyzmem, ale przekłada się też na słabszą jakość jakość i wyższą (choć ukrytą, bo opłacaną w podatkach) cenę usług [/b]

-olo (2011-09-12 21:22:20 - IP: ***75.183.3)

obecny kryzys to porażka monetaryzmu a nie keynesizmu. Takż porażka neoliberalizmu w gospodarce. Wraca się obecnie do Keynesa szczególnie jego analiz wielkiego kryzysu. Chcę zaznaczyć,ze wiele róznych teorii nazywa się dziś keynesizmem, nie zawsze słusznie łącząc je z nazwiskiem Keynesa
Keynezizm w USA zarzucono w latach 70.

-NOWA PRAWICA (2011-09-12 20:51:44 - IP: ***10.247.179)

[b] Do poprzednika: To odejście od zasad gospodarki wolnorynkowej na rzecz gospodarki mieszanej (Keynsistowskiej), doprowadziło do obecnego kryzysu finansowego! Keynsizm zakłada napędzanie gospodarki poprzez powiększanie długu - państwowego i prywatnego. Na krótką metę się to sprawdza - wzrost konsumpcji, tworzenie dodatkowych państwowych posadek. Na dłuższą metę prowadzi do pęknięcia konsumpcyjnej bańki i niewypłacalności państwa. Kapitalizm w czystej postaci zakłada zrównanie wydatków z przychodami budżetowymi, pełną swobodę działalności gospodarczej, niskie podatki - i tego chce NOWA PRAWICA. Posłuchaj tego (tylko bez uprzedzeń do formy, nie ma środków na fajerwerki): [url]www.youtube.com/watch?v=B1DcXLsrnRQ [/url] [/b]

-olo (2011-09-12 20:37:55 - IP: ***75.183.3)

Index wolności gospodarczej w rankingu 2010 na jednym z czołowych miejsc w świecie umieścił Irlandię.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry