swietokrzyskie.info

Niedziela, 28 czerwca 2026, Do końca roku 186 dni Imieniny: Florentyny, Ligii, Leona

Wiadomosci

Wąż w Kauflandzie!!!

Dodane: AT Data: 2011-09-02 10:59:37 (czytane: 27762)  Wersja do druku

W dniu wczorajszym około godziny 16 Powiatowe Stanowisko Kierowania w Busku-Zdroju otrzymało zgłoszenie o wężu, który jest na hali sprzedaży /dział owocowo-warzywny/ w markecie Kaufland w Busku-Zdroju przy ul. Boh. Warszawy.

Zadysponowany do akcji zastęp JRG po zlokalizowaniu go na podstawie informacji dyrektora marketu zabezpieczył miejsce gdzie schował się wąż i ostrożnie schwytał go do worka.

waz_w_kauflandzie001.jpg 

waz_w_kauflandzie002.jpg 

waz_w_kauflandzie003.jpg 

W związku z niemożliwością ustalenia gatunku przez miejscowe służby weterynarii został powiadomiony pracownik z Centrum Zoologicznego „Faun” w Kielcach, który po przybyciu stwierdził, że to gatunek z rodziny płozowatych i nie pochodzi z naszego kraju oraz, że nie jest jadowity. Wąż został przekazany do Centrum Zoologicznego w Kielcach gdzie zostanie poddany kwarantannie i przebadaniu przez lekarza weterynarii.

Skąd „zawitał” do licznie odwiedzających ten market klientów – na razie nie wiadomo, ale egzotyczny wąż chyba nie przyszedł tu na zakupy a miejsce, gdzie został zlokalizowany może sugerować, iż był po prostu głodny. 

 

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (30)
     

-tankowiec 3 coma 5 (2011-09-14 17:12:06)

A od kiedy to węże jedzą owoce panie autor textu?

-yeti (2011-09-07 08:47:13)

ale smakowicie wygląda.. mniammm

-jan (2011-09-06 13:11:02)

Może przypełzł od sąsiada z zachodniej strony?

- (2011-09-06 09:14:29)

w owczarach były weze ale ich tam juz nie ma chyba ze cos je zjadlo byly trzy rozjechane male weze albo zaskronce (male krotkie weze )

-jozia (2011-09-05 14:39:55)

szkoda ze nikt go nie zlapal a tylu tam panow pracuje i oglada dzial owocowo-warzywny.pewnie przyjechal z towarem bez paszportu.fajna sprawa.

- (2011-09-04 22:13:40)

Bidulek. Sensacja sensacją, ale wyobraźcie sobie tą sytuację z perspektywy tego stworzonka... Dla Niego to dopiero jest stresujące przeżycie.

- (2011-09-04 18:46:19)

szok

-Waz (2011-09-04 12:38:32)

Pewnie znanemu buskiemu przedsiebiorcy uciekl z kieszeni ;)

-bolo (2011-09-04 11:10:09)

ale faza

- (2011-09-03 16:19:15)

Niedługo zwiozą do nas wszystko robactwo i gady razem z tymi paletami owoców z tropików,a my biedny narodek i tak będziemy zanosić pieniążki do marketów i bogacić Niemców ,Portugalczyków i inne państwa,dopóki nie zniszczą całkowicie pojedynczych prywatnych polskich sklepów i polskiego handlu,a wtedy to oni nam dadzą odpowiednie ceny,odrobią sobie te wszystkie lata niskich cen a nas będzie stać wtedy na chleb i sól.

-ja (2011-09-03 11:26:27)

to byl waz z Edenu, mial kusic klientow do jedzenia zakazanych owocow.

- (2011-09-03 00:42:02)

mam nadzieje ze bedzie sroga zima to wymrozi wszystkie weze w owczarach a strach pomyslec co bedzie jak sie to rozmnozylo i jest tego wiecej

- (2011-09-02 21:53:09)

Tak sie zastanawiam... przeciez waz zostal znaleziony na dziale owocowo-warzywnym jak pisze powyzej wiec co w tym dziwnego? Bardziej zdziwil by mnie widok weza np w knajpie z szybkim jedzeniem

-muchozol (2011-09-02 21:23:12)

Ci co piszą o tych rozjechanych wężach w Owczarach, to pewnie są zaskrońce - niejadowite węże które mogą życ przy zabudowaniach,lasach i na podmokłych terenach. U mnie na wsi też ich pełno jest bo są blisko stawy.

-kikut (2011-09-02 20:37:27)

Ten wąż wypadł pewnie jakiemuś skąpemu klientowi z kieszeni!

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry