swietokrzyskie.info


Niedziela, 28 czerwca 2026, Do końca roku 186 dni Imieniny: Florentyny, Ligii, Leona

Wiadomosci

Wąż w Kauflandzie!!!

Dodane: AT Data: 2011-09-02 10:59:37 (czytane: 27763)  Wersja do druku

W dniu wczorajszym około godziny 16 Powiatowe Stanowisko Kierowania w Busku-Zdroju otrzymało zgłoszenie o wężu, który jest na hali sprzedaży /dział owocowo-warzywny/ w markecie Kaufland w Busku-Zdroju przy ul. Boh. Warszawy.

Zadysponowany do akcji zastęp JRG po zlokalizowaniu go na podstawie informacji dyrektora marketu zabezpieczył miejsce gdzie schował się wąż i ostrożnie schwytał go do worka.

waz_w_kauflandzie001.jpg 

waz_w_kauflandzie002.jpg 

waz_w_kauflandzie003.jpg 

W związku z niemożliwością ustalenia gatunku przez miejscowe służby weterynarii został powiadomiony pracownik z Centrum Zoologicznego „Faun” w Kielcach, który po przybyciu stwierdził, że to gatunek z rodziny płozowatych i nie pochodzi z naszego kraju oraz, że nie jest jadowity. Wąż został przekazany do Centrum Zoologicznego w Kielcach gdzie zostanie poddany kwarantannie i przebadaniu przez lekarza weterynarii.

Skąd „zawitał” do licznie odwiedzających ten market klientów – na razie nie wiadomo, ale egzotyczny wąż chyba nie przyszedł tu na zakupy a miejsce, gdzie został zlokalizowany może sugerować, iż był po prostu głodny. 

 

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (30)
     

- (2011-09-02 20:22:22)

faktycznie w owczarach za kościołem jak się zjezdza w dol sa rozjechane weze z kad one tam sie wziely ???????

-tomassi (2011-09-02 20:12:50)

to zaskroniec...

-PAWEŁ (2011-09-02 19:56:57)

ten wąż był pewnie celowo puszczony żeby złapał mysz.

- (2011-09-02 18:20:12)

RAJSKI WONSZ

-Pikot (2011-09-02 15:57:10)

To dopiero sklep. Idziesz kupić owoce, a tam wąż doradza i pyta co podać. Nawet w Ameryce takich luksusów nie mają.

- (2011-09-02 14:34:26)

no i ***, w stanach czy w egzotycznych krajach to standard, a wy przeżywacie jak małe dzieci ;/

-Piotr (2011-09-02 14:21:38)

Zgadzam się z opinią o przywiezieniu w kontenerze tego węża gdyż z praktyki wiem co jest wożone na statkach w kontenerach. Oraz jakie robactwo podróżuje wraz z nimi.

- (2011-09-02 14:16:48)

Gady, pająki i inne owady często przewożone są wraz z towarem. Transport owoców egzotycznych odbywa się drogą morską w kontenerach chłodzonych ( tzw. RIFER ) temperatura w kontenerze utrzymywana jest ciagle w zakresie od 0 do 20 C zaleznie od produktu. Tak więc na 100% jest to przybysz z ciepłych krajów.

-hmm (2011-09-02 13:48:21)

o mrówkę chodzi?

-Zosia (2011-09-02 12:24:27)

Pracownicy innego dużego marketu w busku,który w logo ma robaczka,też opowiadali o podobnych przypadkach w ich
hali sprzedaży z owocami egzotycznymi.

-e (2011-09-02 12:14:31)

współczuję tej osobie która jako pierwsza go zobaczyła

- (2011-09-02 12:14:20)

Ten wąż do Kauflanda został przywieziony
w palecie owoców i warzyw z egzotycznych krajów,możliwe a raczej pewne że jest on jadowity,o tym służby które go łapały nie wiedziały,ale my klienci raczej uważajmy,prawdopodobnie to nie pierwszy przypadek w marketach,zdarzają sie też jadowite pająki w bananach.

- (2011-09-02 12:09:16)

a może to tryk konkurencji z tym wężem,żeby odploszyć klientów?

-x (2011-09-02 11:54:26)

Redaktor jeszcze nie jest pewien czy wąż aby czasem nie przyszedł na zakupy. Czy wąż miał przy sobie wózek?

-W OWCZARACH TEŻ SĄ WĘŻĘ (2011-09-02 10:54:39)

JADĄĆ DO OWCZAR ZARAZ ZA KOŚĆIOŁEM WIDZIAŁEM TRZY ROZJECHANE WĘŻE MOŻLIWE ŻĘ JAKIŚ DEBIL JE WYPUŚĆIŁ BO SIĘ ROZMNOŻYŁY I NIE MIAŁ CO Z NIMI ZROBIĆ TAKIE MAŁE ŚREDNICA OKOŁO 3 CENTYMETRY MOŻLIWE ŻE JEST ICH WIĘCEJ !!!!!!!!!!!!!!!

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry