swietokrzyskie.info

Niedziela, 28 czerwca 2026, Do końca roku 186 dni Imieniny: Florentyny, Ligii, Leona

Wiadomosci

Busko: Niewybuch w centrum miasta.

Dodane: MC Data: 2011-08-31 08:28:57 (czytane: 17346)  Wersja do druku

Podczas prac związanych z rewitalizacją miasta, dziś rano na ulicy St.Batorego ekipy remontowe natrafiły na zardzewiały przedmiot przypominający pocisk.

Prawdopodobnie jest to niewybuch pochodzący z czasów II Wojny Światowej.

pocisk001.jpg


Miejsce jest zabezpieczane przez KPP Busko-Zdrój. Jak poinformował nas sierż. Marcin Ciszek informacja o znalezisku została przekazana do Patrolu Rozminowania z Kielc, saperzy mają dojechać ok. godz. 12.00.

/Red/

 

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (14)
     

- (2011-09-03 21:14:31)

bo Agent Tomek nie jest saperem i wykrywaczem metalu...

- (2011-09-02 06:29:03)

agencie tomku dlaczego nie szukasz ładunków ukrytych w naszym mieście
to zadanie dla prawdziwego bohatera....

- (2011-09-02 06:27:58)

no jak to co zrobił poprzednik
napewno podrzucił tą bombę żeby obecny władca miał kłopot

-xxxxxl (2011-09-01 12:23:46)

Ale z was debile niemacie co pisac tylko caly czas czepiacie sie wladz ciekawe co poprzednik takiego zajebistego zrobil dla naszego miasta ?:(

-To jest ruski niewybuch (2011-08-31 23:03:25)

Ukryli takie ladunki w wielu miastach jako tzw. śpiochy. Macierewicz wie o tym. Kiedys sam jako dziecko odkopał ładunek 9A52 Smiercz, ktory mu wybuchl w rekach i od tego momentu doznal olsnienia i mamy to co mamy. W samolot Tu-154 podobno walneła BUŁAWA przenoszaca 6 głowic jadrowych.

- (2011-08-31 14:53:13)

powinni znaleźć bombę atomową , zeby tak pożądnie pisła , i rozwaliła to całe miasto z władzami na czele !

-Marian- saper (2011-08-31 14:38:05)

Procedury związane z zabezpieczeniem odkrytego NIEWYBUCHU określone są w Ustawie o Broni i Amunicji , oraz w Rozporządzeniach M.S.W i A więc POLICJA jak również inne służby winny wiedzieć jaka jest procedura.

-ppppppp (2011-08-31 13:46:26)

tomahawk :p

-Antek (2011-08-31 13:16:47)

Najlepszy to jest Pan Milicjant co pilnuje już bomby od 9 rano żeby nie wybuchła. A bomba w łyżce od koparki leży na wierzchu. Idąc chodnikiem można ją nawet dotknąc.

-do poniżej (2011-08-31 13:11:33)

Władze miasta i KPP Busko-Zdrój są zainteresowane mandacikami dla tych co nie wiedzą. To podnosi efektywność wykrywalności i daje dobry budżet na nagrody i dodatki służbowe

- (2011-08-31 13:00:30)

Niewypał to jest na jakiej wysokości zakłada się dodatkowe znaki drogowe związane z pracami remontowymi.Umieszczony znak zakazu skrętu z ulicy Boh.W-awy w Pl. Zwycięstwa pod znakiem oznakowanego przejścia zasłania widoczność przechodzącym przez to przejście nie widać nadjeżdzających pojazdów od strony ul.Boh.W-awy.jest to nie jedyna taka pułapka na przechodniów.Jutro zaczyna się rok szkolny,a z nim zwiększony ruch dzieci i młodzieży. Czy władze miasta są zainteresowane ich bezpieczeństwem.

- (2011-08-31 09:19:17)

święta prawda

-Niewybuch a nie Niewypal (2011-08-31 08:50:37)

Niewypal to gdyby nie wystrzelil np z lufy a to co znalezli nazywa sie niewybuch. Niewypal to ten artykul
nieskonczony.

-Er (2011-08-31 08:40:10)

Pierwszy o którym powiedzieli...?

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry