swietokrzyskie.info

Niedziela, 28 czerwca 2026, Do końca roku 186 dni Imieniny: Florentyny, Ligii, Leona

Wiadomosci

59 Mistrzostwa Polski w Castingu.

Dodane: AT Data: 2011-08-29 10:38:59 (czytane: 16010)  Wersja do druku

Na Mistrzostwach Polski w wędkarstwie rzutowym, które odbyły się w dniach 27-29 sierpnia 2011 r. w Szamotułach, reprezentacja okręgu kieleckiego Polskiego Związku Wędkarskiego zdobyła 11 medali (6 złotych, 2 srebrne i 4 brązowe), wygrywając po raz czwarty z rzędu klasyfikację medalową mistrzostw przed Poznaniem (2 zł.-1 sr.-3 br.) i Bydgoszczą (1 zł.-2 sr.-1 br.).

Komplet złotych medali tj. trzy zdobyła najlepsza nasza juniorka Magdalena Kuza (Koło PZW w Busku-Zdroju), okraszając sukces rekordem Polski juniorek w rzucie na odległość linką muchową, uzyskując przy dopuszczalnym wietrze 0,6 m/s - 50,03 m.


Największą niespodziankę w naszej drużynie sprawił junior, 15-letni Maciej Kuza (Koło PZW Busko). Debiutując w wyższej kategorii wiekowej (15 – 18 lat), zdobył komplet, tj. dwa złote medale (w 3-boju spinningowym i 5-boju).

mistrzostwa_casting003.jpg
Mistrz Polski juniorów`2011 - Maciej Kuza z Buska-Zdroju


Nie zawiódł najbardziej utytułowany zawodnik z Buska, senior Jacek Kuza, który po raz dziewiąty w karierze zdobył złoty medal w najbardziej prestiżowym 5-boju oraz srebrny w 2-boju odległościowym.

mistrzostwa_casting002.jpg
Reprezentacja Okręgu kieleckiego PZW na mistrzostwa Polski w Szamotułach; od lewej Magda Kuza, Maciej Kuza, Donata Żelazowska, Paweł Kita , Jan Kita, Jagoda Żebrowska i Renata Kuza


Srebrny medal dla kieleckich barw zdobył w trzecim seniorskim wieloboju tj. 2-boju multiplikatorowym, Jan Kita z koła PZW w Brodach.


Dwa brązowe medale (w 3-boju spinningowym i 5-boju) zdobyła druga nasza juniorka Jagoda Żebrowska z koła w Busku-Zdroju.


Ostatni medal dla naszych barw, również brązowy, zdobyła w 5-boju w kat. kobiet Renata Kuza – nauczycielka wychowania fizycznego w SG nr 3 w Busku-Zdroju.

mistrzostwa_casting001.jpg
Uczestnicy mistrzostw Polski w czasie uroczystego otwarcia mistrzostw na stadionie OSiR w Szamotułach


Od środy 31 sierpnia 2011 r. troje naszych najlepszych zawodników, będzie reprezentować Polskę na rzutowych mistrzostwach świata seniorów, które odbędą się w Czeskich Budziejowicach. Będą to Magdalena Kuza w kat. kobiet, Jacek Kuza w kat. seniorów (oboje będą bronić tytułów mistrzowskich wywalczonych przed rokiem w Chorwacji) oraz debiutant na imprezie tej rangi - Jan Kita.

Mistrzostwa świata zakończą się w niedzielę 4 września 2011 r.

 /J.K./

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (4)
     

-- (2011-08-31 14:24:42)

Dobrym miejscem na takie zwody mógłby być Radzanów.Takie sporty rodzinne są dobrym zwyczajem.Szkoda ,że Kuzowie nie mają większej rodziny bo wygralibyśmy drużynowo i rodzinnie

- (2011-08-30 08:35:32)

A komu to przeszkadza ?!!

- (2011-08-29 16:41:24)

Madziaaaaa, łej łej

-Piotrek (2011-08-29 16:33:31)

Fajnie, ale kogo to obchodzi?

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry