Na Mistrzostwach Polski w wędkarstwie rzutowym, które odbyły się w dniach 27-29 sierpnia 2011 r. w Szamotułach, reprezentacja okręgu kieleckiego Polskiego Związku Wędkarskiego zdobyła 11 medali (6 złotych, 2 srebrne i 4 brązowe), wygrywając po raz czwarty z rzędu klasyfikację medalową mistrzostw przed Poznaniem (2 zł.-1 sr.-3 br.) i Bydgoszczą (1 zł.-2 sr.-1 br.).
Komplet złotych medali tj. trzy zdobyła najlepsza nasza juniorka Magdalena Kuza (Koło PZW w Busku-Zdroju), okraszając sukces rekordem Polski juniorek w rzucie na odległość linką muchową, uzyskując przy dopuszczalnym wietrze 0,6 m/s - 50,03 m.
Największą niespodziankę w naszej drużynie sprawił junior, 15-letni Maciej Kuza (Koło PZW Busko). Debiutując w wyższej kategorii wiekowej (15 – 18 lat), zdobył komplet, tj. dwa złote medale (w 3-boju spinningowym i 5-boju).

Mistrz Polski juniorów`2011 - Maciej Kuza z Buska-Zdroju
Nie zawiódł najbardziej utytułowany zawodnik z Buska, senior Jacek Kuza, który po raz dziewiąty w karierze zdobył złoty medal w najbardziej prestiżowym 5-boju oraz srebrny w 2-boju odległościowym.

Reprezentacja Okręgu kieleckiego PZW na mistrzostwa Polski w Szamotułach; od lewej Magda Kuza, Maciej Kuza, Donata Żelazowska, Paweł Kita , Jan Kita, Jagoda Żebrowska i Renata Kuza
Srebrny medal dla kieleckich barw zdobył w trzecim seniorskim wieloboju tj. 2-boju multiplikatorowym, Jan Kita z koła PZW w Brodach.
Dwa brązowe medale (w 3-boju spinningowym i 5-boju) zdobyła druga nasza juniorka Jagoda Żebrowska z koła w Busku-Zdroju.
Ostatni medal dla naszych barw, również brązowy, zdobyła w 5-boju w kat. kobiet Renata Kuza – nauczycielka wychowania fizycznego w SG nr 3 w Busku-Zdroju.

Uczestnicy mistrzostw Polski w czasie uroczystego otwarcia mistrzostw na stadionie OSiR w Szamotułach
Od środy 31 sierpnia 2011 r. troje naszych najlepszych zawodników, będzie reprezentować Polskę na rzutowych mistrzostwach świata seniorów, które odbędą się w Czeskich Budziejowicach. Będą to Magdalena Kuza w kat. kobiet, Jacek Kuza w kat. seniorów (oboje będą bronić tytułów mistrzowskich wywalczonych przed rokiem w Chorwacji) oraz debiutant na imprezie tej rangi - Jan Kita.
Mistrzostwa świata zakończą się w niedzielę 4 września 2011 r.
/J.K./