Dodane: MC Data: 2011-08-19 19:25:10 (czytane: 14751) 
Na dobre rozpoczęły się prace przy budowie pasażu uzdrowiskowego przy ul. 1-go Maja w Busku-Zdroju. Przystąpiono do robót mających na celu przygotowanie placu pod budowę.
Położono już przyłącza: energetyczne i wodociągowe. Obecnie układane są obrzeża i krawężniki.
Prace przy budowie pasażu przy ul. 1-go Maja prowadzi Spółdzielnia
Rzemieślnicza w Busku-Zdroju, zgodnie z założeniami potrwają one do
końca września 2011 roku.
Inwestycja ma na celu uporządkowanie handlu w części uzdrowiskowej
Buska-Zdroju. Zgodnie z art. 38 ustawy z dn. 28.07.2005 r. o
lecznictwie uzdrowiskowym, uzdrowiskach i obszarach ochrony
uzdrowiskowej oraz o gminach uzdrowiskowych, w części zdrojowej miasta
zabrania się prowadzenia handlu w innych miejscach niż na obszarach do
tego wyznaczonych.
Rozwiązanie jakim jest skupienie handlujących w jednym miejscu, będzie
praktyczne zarówno dla samych sprzedających, jak i dla kupujących.
Wszelkie dodatkowe udogodnienia mają za zadanie poprawę bezpieczeństwa,
komfortu i estetyki handlu w strefie uzdrowiskowej.
Tekst i fot. EHR
źródło: www.busko.pl
Czym jest wspólnota mieszkaniowa i jak działa?
Policjanci odkryli hodowlę skorpionów. W akcji uczestniczył biegły od zwierząt egzotycznych
Udar cieplny może zagrozić życiu. Jak rozpoznać niebezpieczne objawy i skutecznie się chronić?
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (15) |
-ela (2011-08-23 21:06:50)
[b]właśnie WOLNY masz racie. Nie chodzi tu o mode lecz konkretny sposób zadbania o kilka zespołów mięśni.W sposób prosty i jakże przystępny dla każdego. Jestem za chodzeniem z kijami i każdemu polecam.Na początku zacznij wolno a po kilku dnach prawie biegasz :) NAPRAWDĘ WARTO!!!Pozdrawiam Trekingowców:))))
-wolny,, (2011-08-23 13:15:32)
do ignoranta politycznego: chłopie twoje amatorskie narciarstwo jest gównno warte,tym bardziej iż nie potrafisz odróżnić kijów Nordic od zjazdowych(narciarskich).Te twoje narciarstwo daje mniej pożytecznego organizmowi jak szybkie chodzenie właśnie z kijami trekingowymi i do Nordic.Proponuję zapoznaj się pierw z tematem a potem rób z siebie głupa.....
-wolf (2011-08-23 13:06:49)
kolejna poroniona inwestycja! zamiast robić bazar w strefie uzdrowiskowej zróbcie tam parkingi,których tak brakuje. A handel niech tak zostanie jak jest teraz, prócz straganów z ciuchami, majtkami itp.,źle to wygląda w tych miejscach
-Ignorant polityczny (2011-08-22 23:41:45)
Nie pieklij się niepotrzebnie misio, kijaszków nie potrzebuję bo mam swoje, które wykorzystuję w okresie zimowym na swoje amatorskie śmiganie po stokach.
Nie chodzi tu także o ich wygórowaną cenę, kto chce, kupuje.
Po prostu śmieszy mnie to chodzenie kuracjuszy z kijkami, ale cóż taka moda :)
-om (2011-08-22 22:38:20)
Zgodnie z art. 38 ustawy z dn. 28.07.2005 r. o lecznictwie uzdrowiskowym, uzdrowiskach i obszarach ochrony uzdrowiskowej oraz o gminach uzdrowiskowych, w części zdrojowej miasta zabrania się prowadzenia handlu w innych miejscach niż na obszarach do tego wyznaczonych.
Gówno prawda to co piszą w tym artykule.
Ktoś tu ma złe info .
proponuje lekture :
Ustawa z dnia 4 marca 2011 r. o zmianie ustawy o lecznictwie uzdrowiskowym, uzdrowiskach i obszarach ochrony uzdrowiskowej oraz o gminach uzdrowiskowych .
Wszystko będzie po staremu na 1-go maja tylko miasto wyda pół miliona na 19 drewnianych budek .
Ciekawe dlaczego nigdzie niema projektów ani wizualizacji tej inwestycji . Wypadało by się pochwalić . tylko o tym gadają .
Ja widziałem projekt i wizualizacje .Są dostępne w UMiG Następny poroniony pomysł 150 cm / 200cm to powierzchnia boksu . po co to i dla kogo? Jak wydawć Pół miliona to na coś co w przyszłości będzie funkcjonowało . No chyba , że kolejny burmistrz planuje tam ściągnąć bułgarów tym razem do zdrojowej cześci miasta.
-jan (2011-08-22 20:29:46)
Dali by sobie spokój, zamiast wydawać pieniądze na głupoty niech zrobią kilka miejsc do parkowania aut.Teraz jest tam b.trudno zaparkować a co będzie później?!
-misia (2011-08-22 20:13:24)
koleżkę sprzed Gomexu nikt nie wywiezie ,ma podpisaną umowę i będzie tam pracował aż usuną ostatniego sprzedawcę z ul. 1 Maja .A może i dłużej.....Jak ci "ignorancje polityczny" nie pasują u niego ceny to kupuj u koleżki sprzed apteki za Oblęgorkiem. Tam kupisz właściwe kije dla siebie........;)
- (2011-08-22 16:51:50)
Oni chodniki mają chyba wykupione na te stragany.
-hmm (2011-08-22 16:27:28)
Oczywiście deptak zamiast jezdni od Gomeksu do Mikołaja!!! W parku jest już za ciasno!!! A samochody powinny jeździć objazdem przez Pińczów, no za wyjątkiem samochodów Państwa Kuracjuszy bo im się należy!!!
-ehh (2011-08-22 09:23:28)
Ano i w runku powinno być to jakoś rozwiązane, wynoszenie całego sklepu przed budynek nie wygląda estetycznie. Chodnik jest dla pieszych a nie dla sprzedających z całym kramem.
--------------- (2011-08-21 15:10:39)
no ...i wreszcie ktoś mądrze o tym pomyślał...ale jeszcze gdyby ktoś usunął sprzedających w rynku a zwłaszcza za ,,jarmark,, u meska bo cały chodnik zastawia różnym badziewiem no i za reklamy które stoją na środku chodnika i trzeba obchodzić je dookoła
-mieszkanka uzdrowiska (2011-08-20 22:32:47)
No wreszcie coś w tym zdroju się zaczyna dziac,dwa dzwigi stoja,smaciarzy przenosza.Jeszcze trzeba uporządkować ul.Grotta ,wymienic chodnik,odremontowac przystanki i wyposażyć w tablice rozkładu jazdy,uporządkować te chaszcze po obydwu stronach jezdni i ten zagajnik z tymi starymi wierzbami obok cieku wodnego.
- (2011-08-20 22:19:13)
miałam kiedys poruszyc ten temat.Dobrze ,że przeniosą tych kramarzy ,wygląda to bardzo dziadostko.Ul.l-go Maja to główna ulica uzdrowiska, powinna byc ukwiecona i zrobiony deptak z jezdni od Gomeksu po sanatorium Mikolaj.
-Ignorant polityczny (2011-08-20 15:07:51)
To i koleżkę, który w lecie sprzedaje za 180% ich wartości kijki narciarskie także wywiozą sprzed Gomexu ;)
- (2011-08-20 10:25:55)
NO i dobrze nie beda chodnikow zastawiac.
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.