Nowy pasaż uzdrowiskowy.
2011-08-19 19:25:10

Na dobre rozpoczęły się prace przy budowie pasażu uzdrowiskowego przy ul. 1-go Maja w Busku-Zdroju. Przystąpiono do robót mających na celu przygotowanie placu pod budowę.

Położono już przyłącza: energetyczne i wodociągowe. Obecnie układane są obrzeża i krawężniki.
Prace przy budowie pasażu przy ul. 1-go Maja prowadzi Spółdzielnia
Rzemieślnicza w Busku-Zdroju, zgodnie z założeniami potrwają one do
końca września 2011 roku.

pasaz_uzdrowiskowy.jpg




Inwestycja ma na celu uporządkowanie handlu w części uzdrowiskowej
Buska-Zdroju. Zgodnie z art. 38 ustawy z dn. 28.07.2005 r. o
lecznictwie uzdrowiskowym, uzdrowiskach i obszarach ochrony
uzdrowiskowej oraz o gminach uzdrowiskowych, w części zdrojowej miasta
zabrania się prowadzenia handlu w innych miejscach niż na obszarach do
tego wyznaczonych.



Rozwiązanie jakim jest skupienie handlujących w jednym miejscu, będzie
praktyczne zarówno dla samych sprzedających, jak i dla kupujących.
Wszelkie dodatkowe udogodnienia mają za zadanie poprawę bezpieczeństwa,
komfortu i estetyki handlu w strefie uzdrowiskowej.



Tekst i fot. EHR

źródło: www.busko.pl

 




https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=10148