swietokrzyskie.info

Niedziela, 28 czerwca 2026, Do końca roku 186 dni Imieniny: Florentyny, Ligii, Leona

Wiadomosci

Busko: Zatrzymanie z narkotykami. (audio)

Dodane: MC Data: 2011-08-16 10:16:06 (czytane: 28293)  Wersja do druku

Buscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 25 i 26 lat i 25-letnią kobietę, podejrzewanych o posiadanie dużej ilości marihuany. W czasie przeszukania samochodu i mieszkań w powiecie buskim i ostrowieckim, łącznie stróże prawa zabezpieczyli ponad 200 gramów suszu, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana.

Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Od dłuższego czasu buscy kryminalni przyglądali się mężczyźnie, który mógł posiadać przy sobie duże ilości narkotyków. Podejrzenia te potwierdziły się. Wczoraj po południu policjanci zatrzymali do kontroli volkswagena, którym kierował 25-letni mieszkaniec Buska- Zdroju.

 zatrzymanie_narkotyki01.jpg


W czasie przeszukania samochodu, stróże prawa znaleźli ukrytą torbę foliową, w której znajdowało się ponad 150 gramów suszu roślinnego. Wstępne badania wykazały, że jest to marihuana. Ponadto w mieszkaniu mężczyzny znaleziono 27 gramów zielonego suszu roślinnego, wagę oraz szklaną fajkę. Mężczyzna został zatrzymany, a jego pojazd zabezpieczony na policyjnym parkingu.

 zatrzymanie_narkotyki03.jpg


Dalsza praca policjantów doprowadziła do jednego z mieszkań w powiecie ostrowieckim. Tam funkcjonariusze zabezpieczyli 35 gramów suszu roślinnego, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana, urządzenie służące do rozdrabniania oraz wagę elektroniczną. Ponadto zabezpieczono 2700 złotych pochodzące prawdopodobnie z transakcji narkotykowej.

 zatrzymanie_narkotyki02.jpg


Kryminalni zatrzymali znajdujące się w mieszkaniu osoby, 26-letniego mężczyznę oraz o rok młodsza kobietę. Wszyscy zatrzymani nie byli wcześniej notowani. Zgodne z ustawą, za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Kliknij i słuchaj (mp3): 




Opr. KT
Źródło: KPP Busko- Zdrój
Dźwięk: st. sierż. Kamil Tokarski
żródło: www.swietokrzyska.policja.gov.pl

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (42)
     

-tak (2011-08-16 13:58:18)

kto chce pic niech pije a kto chce palić niech pali tylko że za wódke nie trafisz do więzienia i nie siedzisz w areszcie odciety od świata najpierw 24 godziny bez okien i dostepu do czegokolwiek za PÓŁ grama suszu:) i plądruja ci mieszkanie jakbyś był największym dealerem. ok rozumiem że trzeba to sprawdzać bo nie wiadomo czy akurat ten ktoś dilerem nie jest i nie rozprowadza świnństw po gimnazjach czego nie popieram w ogóle ale bez przesady ludzie to jest tylko mała zielona roślinka która czyni mniejszą szkode w organizmie niż wódka i to jest akurat potwierdzone tylko zastanówcie się dlaczego jest nielegalna...polecam film np na youtubie "Jack Cole o narkotykach" obejrzyjcie i zastanówcie się czy facet nie mówi prawdy. dajecie się oszukiwać i rządzić waszym życiem a czy nie człowiek powinien sam decydować o tym co może jeść pić palić brać???powinniśmy być wolni. prohibicja wcale nie rozwiązuje problemu narkomanii

----- (2011-08-16 13:53:44)

Wielka głupota w tym wieku jeszcze piepszyć się z takim czymś zamiast zająć się poważńą robotą
Głupota nic więcej

-xxxxl (2011-08-16 13:53:08)

Ale mialy forsy puste lby :) szczegolnie to 5 dolcow robi wrazenie :)

-bna (2011-08-16 13:52:37)

z dniem dzisiejszym czyli 16.08.2011 oglaszam caslkowita legalizacje marihuany na terenie calego powiatu buskiego dni wolnej konopii beda trwaly na terenie naszego powiatu do odwolania !! Pozdrawiam i zycze milego jarania bna madafaka narkoman ;d

-jojo (2011-08-16 13:45:24)

zamknąc ich wszystkich na 12 lat to sie nauczą

-BORIXON (2011-08-16 13:26:39)

Popieram Policję! Gonić dziadów!

- (2011-08-16 13:19:59)

i dobrze ***om

-do ananas (2011-08-16 13:15:53)

pod warunkiem że mówisz o osobach pełnoletnich dojrzałych umysłowo, a nie o 13 dzieciach którym gnoje gratisowo wciskaja to gówno na zachetę, za takie cos to tylko KS

-smieszek (2011-08-16 13:02:51)

misia gogo

- (2011-08-16 12:21:39)

wiecie moze kogo zatrzymali ?

-ananas (2011-08-16 11:19:44)

masz racje. kto chce niech pije, kto chce niech pali. Je*ie mnie to.

- (2011-08-16 11:10:29)

ZACZNA SIE GLUPIE KOMENTARZE ZE ZIOLO JEST LEPSZE OD WODKI ITP , ALE TO NARKOMANI BEDA SIE WYPOWIADAC

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry