swietokrzyskie.info


Niedziela, 28 czerwca 2026, Do końca roku 186 dni Imieniny: Florentyny, Ligii, Leona

Wiadomosci

Nie ma chętnych na zakup świętokrzyskich PKS-ów. Inwestorzy wycofali się z przetargu.

Dodane: AT Data: 2011-08-04 11:21:34 (czytane: 21809)  Wersja do druku

Dwie firmy, które były zainteresowane przejęciem świętokrzyskich PKS, po zapoznaniu się z ich sytuacją finansową wycofały się. Oznacza to, że wciąż nie wiadomo jaki los czeka przewoźników z Buska - Zdroju, Ostrowca Świętokrzyskiego, Jędrzejowa i Końskich. Wszystkie PKS, za wyjątkiem ostrowieckiego, są w bardzo trudnej sytuacji finansowej.

Maciej Wewiór, rzecznik Prasowy Ministerstwa Skarbu Państwa poinformował, że do końca lipca zainteresowani mogli składać wstępne oferty. Firma "Rafmal" z Włoszczowy wyraziła chęć przejęcia Jędrzejowskiego PKS-u, natomiast spółka Retail Provider z Warszawy chciała zakupić akcji przewoźników z Buska - Zdroju, Ostrowca Świętokrzyskiego, Jędrzejowa i Końskich. Ostatecznie obie firmy wycofały się. W przewidzianym terminie nie złożyły wiążącej oferty.

 

pks_busko.jpg


Maciej Wewiór dodał, że dziś ciężko powiedzieć co dalej z prywatyzacją czterech świętokrzyskich przewoźników. Ministerstwo Skarbu potrzebuje czasu na przeanalizowanie sytuacji.

Świętokrzyskie PKS znajdują się w trudnej sytuacji finansowej. Brakuje pieniędzy na wypłaty dla pracowników, a w wyniku oszczędności likwidowane są kolejne, nierentowne połączenia. Wyjątkiem jest tylko ostrowiecki przewoźnik, który jako jedyny ma dobre wyniki i nowoczesny tabor.

Michał Michta
Źródło: Radio Kielce 101.4 MHz - aktualności z regionu świętokrzyskiego i wiadomości sportowe, giełda pracy, radio internetowe

 



 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (35)
     

- (2011-08-08 13:15:24)

Jak PKS padnie to dopiero busy odżyją...I wtedy do Kielc to nie 8zł ale ze 12zł będzie bilet kosztował...Ale cóż,ludzie wspierają busy i jeżdżą nimi.Jeźdźcie dalej a wkrótce będziecie bulić jak za zborze...

- (2011-08-08 13:11:15)

Ano był taki kurs do Krakowa przez Stopnicę,Solec,Zielonki,Nowy Korczyn,Koszyce

-abe (2011-08-08 09:41:12)

kamyk tam nie ma w niczym żadnej ekonomii. Jak kierowca jest działaczem i należy do przewodniczącego TM to jeżdzi bez względu czy ta trasa jest opłacalna czy nie. Jak chcieli odwołać komunikacje a kierowca sie zapisał do S to dalej jeżdzi a przewodniczący ma jednego członka więcej i "tak to leci"

-kamyk ale jaja (2011-08-07 23:48:27)

hehehehe do krakowa przez........ stopnice to jak do kielc przez wiślice <<<<<<<<<<<<<<

-kamyk (2011-08-07 12:56:37)

Autobus z Buska do Krakowa przez Stopnice przestał dawno jezdzić co było w nim kilka osób a Korczyn Busko jezdzi pusty i nadal kursuje !I gdzie ta ekonomia ?????

-Smerf (2011-08-06 13:46:27)

To po jakiego ch..a budowany był dworzec pks.Mieszkań się nie buduje a tyle kasy włożone jest w bezużyteczność.Gdzie mlodzi mają mieszkać,pod mostem w Korczynie.Wydaje sie publiczne pieniądze na to co jest niepotrzebne;jakąs rewitalizacje,ścieżke rowerową w tym miejscu co mało kto korzysta,teraz bedzie kasa szla na jakies zadłupie na zimnych wodach,komu po co na co tao potrzebne.Myście urzędasy co jest najbardziej potrzebne mieszkańcom i przyjezdnym bo to dzięki nim Busko jeszcze zipie!!! Dokładnie potrzebujemy rozwoju turystyki nowych miejsc pracy i normalnych warunków życia a nie rozkopanych chorymi ambicjami ulic wystarczyło zieleń i ukwiecić miasto. A za te pieniądze uzbroić działki zrobić strefę ekonomiczną dla przedsiębiorców oraz odbudować na miejscu basenu letniego baseny termalne. Za co wy bierzecie pianiadze urzedowy matrixie:)????

- (2011-08-06 00:25:43)

zmniejszyc pensje prezesowi i innym z rady i pieniadze sie znajda na zmiane taboru.pracownicy maja pensje w ratach a prezes jak sadze dostaje w całosci,a co robi nic................prezes to ma byc prezes a nie ciepłe piwo

- (2011-08-06 00:01:59)

podziękujcie Baranowi

-godoo (2011-08-05 23:42:29)

yyy jak ma się utrzymać pks jak brak jest tego najważniejszego czyli pasażera ludziaki nakupowały złomu za grosze się wożą blokując zastawiając wszystko co się da to i autobusy jeżdżą puste yyy chcecie ratunku pks-u to zacznijcie lub wródźcie do jazdy autobusami...

-tylko w POlsce takie cosik (2011-08-05 21:34:53)

jechalem swoim samochodem w piątek kolo 17 do kielc na zakupy i jechal bus byl caly przepelniony a za jakies kilkanaście minut minąl mnie pks buski i wiecie co ..........jechalo nim kilka osob a przeciez bilet w tej samej cenie ALE TEN GŁUPI NARÓD WCIĄŻ MA UŁANSKIE NAWYKI WOLI JECHAĆ W ŚĆISKU NIZ POCZEKAC NA WYGODNIEJSZY SRODEK TRANSPORTU ZA TE SAMA KASE OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO TYLE POWIEM GLUPIE POLAKI BEDZIECIE ZALOWAC ZE NIE MA PKSÓW

- (2011-08-05 20:34:13)

O kogo chodzi z tą komunalką,jaki górnik?

- (2011-08-05 20:30:05)

To po jakiego ch..a budowany był dworzec pks.Mieszkań się nie buduje a tyle kasy włożone jest w bezużyteczność.Gdzie mlodzi mają mieszkać,pod mostem w Korczynie.Wydaje sie publiczne pieniądze na to co jest niepotrzebne;jakąs rewitalizacje,ścieżke rowerową w tym miejscu co mało kto korzysta,teraz bedzie kasa szla na jakies zadłupie na zimnych wodach,komu po co na co tao potrzebne.Myście urzędasy co jest najbardziej potrzebne mieszkańcom i przyjezdnym bo to dzięki nim Busko jeszcze zipie!!!

- (2011-08-05 17:54:15)

zeby sie nie okazalo ze bilet do kielc bedzie kosztowal ze 10zl jak nie bedzie konkurencji PKS bo wtedy nie bedzie wyjscia i trzeba bedzie kupic w busie HEHEHEHEHEH zeby znowu nie bylo zalu za glupote

-związki pomogły MAKADAMOWI, (2011-08-05 17:11:55)

pomogły również PKS-owi

-W CZYM PROBLEM ????????? (2011-08-05 15:59:09)

WYSTARCZY ZAMIENIĆ AUTOSANY NA BUSY SĄ EKONOMICZNIEJSZE DZISIAJ W KIELCACH WIDZIAŁEM BUSA Z NAPISEM PKS STASZÓW DO KIELC JECHAŁEM PKS-EM BUSKIM TYM O 9.30 (WOLĘ PKS -EM BO TEŻ KOSZTUJE 8 ZŁ A JEST WYGODNIEJSZY ZWŁASZCZA NOGI I JEST LEPSZA WĘTYLACJA BO SĄ ODSUWANE OKIENKA ) PYTANIE CZYM SIĘ RÓŻNI BUSKI PKS OD STASZOWA TYM ŻE STASZÓW CHCE I DZIAŁA A W BUSKU SIEDZĄ I LICZĄ PIENIĄDZE CZY SIĘ ROBI CZY SIĘ LEŻY PARE TYŚIĘCY SIĘ NALEŻY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry