swietokrzyskie.info

Niedziela, 28 czerwca 2026, Do końca roku 186 dni Imieniny: Florentyny, Ligii, Leona

Wiadomosci

Nie ma chętnych na zakup świętokrzyskich PKS-ów. Inwestorzy wycofali się z przetargu.

Dodane: AT Data: 2011-08-04 11:21:34 (czytane: 21810)  Wersja do druku

Dwie firmy, które były zainteresowane przejęciem świętokrzyskich PKS, po zapoznaniu się z ich sytuacją finansową wycofały się. Oznacza to, że wciąż nie wiadomo jaki los czeka przewoźników z Buska - Zdroju, Ostrowca Świętokrzyskiego, Jędrzejowa i Końskich. Wszystkie PKS, za wyjątkiem ostrowieckiego, są w bardzo trudnej sytuacji finansowej.

Maciej Wewiór, rzecznik Prasowy Ministerstwa Skarbu Państwa poinformował, że do końca lipca zainteresowani mogli składać wstępne oferty. Firma "Rafmal" z Włoszczowy wyraziła chęć przejęcia Jędrzejowskiego PKS-u, natomiast spółka Retail Provider z Warszawy chciała zakupić akcji przewoźników z Buska - Zdroju, Ostrowca Świętokrzyskiego, Jędrzejowa i Końskich. Ostatecznie obie firmy wycofały się. W przewidzianym terminie nie złożyły wiążącej oferty.

 

pks_busko.jpg


Maciej Wewiór dodał, że dziś ciężko powiedzieć co dalej z prywatyzacją czterech świętokrzyskich przewoźników. Ministerstwo Skarbu potrzebuje czasu na przeanalizowanie sytuacji.

Świętokrzyskie PKS znajdują się w trudnej sytuacji finansowej. Brakuje pieniędzy na wypłaty dla pracowników, a w wyniku oszczędności likwidowane są kolejne, nierentowne połączenia. Wyjątkiem jest tylko ostrowiecki przewoźnik, który jako jedyny ma dobre wyniki i nowoczesny tabor.

Michał Michta
Źródło: Radio Kielce 101.4 MHz - aktualności z regionu świętokrzyskiego i wiadomości sportowe, giełda pracy, radio internetowe

 



 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (35)
     

- (2011-08-05 15:04:53)

PKS wkrótce padnie,ludzie pójdą na bruk,syndyk wyprzeda co zostanie,zniknie konkurencja dla busów ku uciesze ich właścicieli a uderzy to w pasażerów bo bilety pójdą w górę. Potem na placu po PKSie powstanie kolejny market (czytaj:obóz pracy)...Ku chwale ojczyzny!

- (2011-08-05 10:24:01)

czyżby po buskim zoz-ie pks padał????
zdjąc psl-owców!! pokazali jak uzdrowic gospodarke!!!czas na zmiany!!dosc PO i PSL!!!!

-To się nazywa demokracja! (2011-08-05 10:08:15)

co chcieliśta, to teraz mata!
Sami swoi.
Niech przewodniczący ogłosi strajk!!
Teraz na pewno pomoże.

-To się nazywa demokracja! (2011-08-05 10:05:16)

co chcieliśta, to teraz mata!
Sami swoi.
Może strajk?

- (2011-08-05 10:05:02)

skoro taka rada nadzorcza "swoich" brała po 3,5 tys miesiecznie to czemu zacny prokurator Kiszka siedzi cicho jak przy staroscie kazimierskim?
Ma Pan teraz pole do popisu zacny i broniący sprawiedliwości Panie prokuratorze Kiszka.

-mieszkaniec Buaka (2011-08-05 08:59:09)

Zoch, Miodowicz-żadnej aktywności, p.Korubowa to dzięki tym ludziom buski PKS został za sprawą Pęcherskiego ekonomicznym bankrutem, oraz tz "swoich" w Radzie Nadzorczej za 3,5 tyś zł miesięcznie.ŻADNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI za spółkę, pracowników. Czas by PO-myją utrzeć nosa dn. 09.10.2011 r.

- (2011-08-05 07:57:44)

Przeciez po wyborach miał byc cud , no i jest nie jeden a cała masa cudów !:)

- (2011-08-05 07:28:48)

O święta to prawda! Nasz zacny Burmistrz to specjalista od wyłapywania prawdziwych talentów! A "komunalka" to najlepszy tego przykład. A kolejny krok to Szkoła i Gimnazjum w Zbludowicach - tam też nasz Burmistrz poczynił kroki!
Tak dalej, i zejdzie to Busko na psy!! A oczywiście dzięki naszemu niezastąpionemu Burmistrzowi!!!!

- (2011-08-04 23:15:34)

szkoda słow banda złodziejiiiiiiiiiii

- (2011-08-04 22:16:16)

Tu potrzeba naszego łowcy talentów tj. Pana burmistrza nam panującego! Toć to prawdziwy łowca talentów (winien zasiąść w Mam talent jako jury). Tak sprytnie wyłowił eksperta od spraw komunalnych wyciągając go z gumiaków na kopalni w i obsadzając bez konkursu na fotelu dyrektorskim...
Może gdzieś i w tej sytuacji znajdzie fachowca (może w pamięci telefonu...)
Buah ha ha

-a po za tym (2011-08-04 22:11:28)

to PKS jak by 15 lat temu posprzedawał pare dużych autobusów i kupił pare busów to by była konkurencja taki bus pali duzo mniej i jego utrzymanie jest tańsze i jeszcze do tego wykończył by busy zwłaszcza MUSZKIETERA bo można obniżyć bilet o 1 zł i już by bylo taniej !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

-pewnie (2011-08-04 22:01:43)

prywaciarze chcieli by mieć wszystko cacy i najlepiej żeby PKS-y znosiły złote jaja

-pies szuka domu (2011-08-04 19:51:01)

Szukam nowego właściciela dla pieska wyrzuconego z samochodu na oś. Andersa. Pies jest młody, średniej wielkości, sierść krótka, czarna z jasnymi łapkami. Pies jest ułożony i grzeczny. Zostanie zaszczepiony i odrobaczony. Wiadomości Mariusz tel. 606-304-488
ZDJĘCIE

-Pani Nurek na Prezesa (2011-08-04 17:47:17)

Pani Nurek na Prezesa
Albo ŻURKA wspaniały fachowiec - da rade

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry