swietokrzyskie.info

Niedziela, 28 czerwca 2026, Do końca roku 186 dni Imieniny: Florentyny, Ligii, Leona

Wiadomosci

Nowe mieszkania

Dodane: MC Data: 2011-08-02 00:54:08 (czytane: 16087)  Wersja do druku

Dobiegają końca prace przy modernizacji bloku po dawnym „Makadamie". Budynek przygotowywany jest do potrzeb mieszkalnych.

Nowe mieszkania Kompleksowy remont bloku „Makadamu" ma na celu jego adaptację na mieszkania socjalne i komunalne, powstanie ich 23.

 blok_makadam.jpg

Prace przy modernizacji budynku idą pełną parą. Największe z nich zostały już wykonane, m.in.: wybudowano nową klatkę schodową, przebudowano dach łącznie ze zmianą stropów w rejonie przebudowywanej klatki schodowej, wymieniono pokrycie dachu na całym bloku. Budynek wyposażono w szereg instalacji, wykonano ocieplenie i elewację budynku.

Obecnie trwają prace wykończeniowo-montażowe, zagospodaro -wywany jest również teren wokół budynku.

Gmina pozyskała dofinansowanie na realizację tej inwestycji ze środków pochodzących z Banku Gospodarstwa Krajowego. Prace modernizacyjne potrwają do końca września 2011 r.

Tekst i fot. EHR

 żródło: www.busko.pl

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (28)
     

-znajomy (2011-08-02 13:50:41)

na gorke to burmistrza zaprosic jak reprezentuje strefe uzdrowiskowa

-robo (2011-08-02 13:35:37)

jak tam socjalny zrobia to pilsudskiego i tamte rejony to już w ogole patologia sama bedzie

-df (2011-08-02 13:33:40)

leon wez nie gadaj glupot bo nawet nie wiesz co to getto cale zycie na gorce mieszkam tu jest wieczny spokój nic sie nie dzieje a to ze ktos wodki sie napil...to nic wszedzie pija

-df (2011-08-02 13:32:23)

leon wez nie gadaj glupot bo nawet nie wiesz co to getto cale zycie na gorce mieszkam tu jest wieczny spokój nic sie nie dzieje a to ze ktos wodki sie napil...to nic wszedzie pija

-leon (2011-08-02 12:27:47)

Dokładnie,górka to nie melina a prawdziwe getto!Byłem na spacerze z żoną ostatnio to o mało butelką po wódzie w głowę nie dostałem na tym osiedlu.

-nie mam gdzie mieszkać (2011-08-02 10:35:48)

Do kogo się udać żeby tam dostac mieszkanie,rozumię że te mieszkania beda rozdzielane dla mlodych bo w Busku nic sie nie buduje dla młodych żeby tu się osiedlali i zostali.

-zdzichu (2011-08-02 10:24:13)

te mieszkania miały byc gotowe do konca czerwca zgodnie z umowa a tu juz sierpien i co? i co? qrwa

-x (2011-08-02 09:38:53)

Też chcę mieszkanie za darmo.

-do poniżej (2011-08-02 08:51:54)

Ale wszyscy którzy przybyli ze wsi do Buska po II wojnie dostawali mieszkania za darmo.Następnie wykupywali je za 1% wartości,by sprzedać za 3,5-4 tys,za metr i wrócić do siebie na wieś.Co też czynią do dziś.

- (2011-08-02 08:30:32)

mieszkania komunal;ne znowu bedą sprzedawać po 10% wartości. może radnym obniżymy diety do 10% WARTOŚCI

-Architekt (2011-08-02 08:09:53)

A gdzie mota balkony ?

-MAX (2011-08-02 08:09:25)

Proszę o pokoik dla bezdomnego COLOMBA!
Może w końcu ten burmistrz ,,zaatwi mu socjalne mieszkanie'' albo ten ,,RADNY''

-Xenia (2011-08-02 07:42:44)

Tylko dajcie te mieszkania ludziom którzy płacą! Bo na Górce daliście już samych pijaków i zrobiliście z tego miejsca melinę. I nikt z nich nie płaci. Ciągle alkohol i policja. A przecież w okolicy jest Szpital dla dzieci.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry