swietokrzyskie.info

Niedziela, 28 czerwca 2026, Do końca roku 186 dni Imieniny: Florentyny, Ligii, Leona

Wiadomosci

Nowe mieszkania

Dodane: MC Data: 2011-08-02 00:54:08 (czytane: 16088)  Wersja do druku

Dobiegają końca prace przy modernizacji bloku po dawnym „Makadamie". Budynek przygotowywany jest do potrzeb mieszkalnych.

Nowe mieszkania Kompleksowy remont bloku „Makadamu" ma na celu jego adaptację na mieszkania socjalne i komunalne, powstanie ich 23.

 blok_makadam.jpg

Prace przy modernizacji budynku idą pełną parą. Największe z nich zostały już wykonane, m.in.: wybudowano nową klatkę schodową, przebudowano dach łącznie ze zmianą stropów w rejonie przebudowywanej klatki schodowej, wymieniono pokrycie dachu na całym bloku. Budynek wyposażono w szereg instalacji, wykonano ocieplenie i elewację budynku.

Obecnie trwają prace wykończeniowo-montażowe, zagospodaro -wywany jest również teren wokół budynku.

Gmina pozyskała dofinansowanie na realizację tej inwestycji ze środków pochodzących z Banku Gospodarstwa Krajowego. Prace modernizacyjne potrwają do końca września 2011 r.

Tekst i fot. EHR

 żródło: www.busko.pl

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (28)
     

- (2011-08-05 19:44:42)

ja tam bym chciała takie mieszkanie....Ci co uczciwie pracują i płacą podatki nic nie mają, Ci co pracują na czarno mają wszystko -bo nie płacą podatków.

-młody piesek szuka nowego domu (2011-08-05 07:58:56)

Szukam nowego właściciela dla pieska wyrzuconego z samochodu na oś. Andersa. Pies jest młody, średniej wielkości, sierść krótka, czarna z jasnymi łapkami. Pies jest ułożony i grzeczny. Zostanie zaszczepiony i odrobaczony. Wiadomości Mariusz tel. 606-304-488

-W. Sikora (2011-08-03 21:16:00)

Szanuję ludzi i cenie ich mądrość - tylko przed wyborami ;))

- (2011-08-03 15:23:58)

informuję decydentów że zgodnie z polskim prawem nie wolno aby w jednym budynku były lokale socjalne i komunalne. ktoś musi zacząć czytać w gminie ustawy związane z gospodarką nieruchomościami.

-DRAGON (2011-08-03 08:19:01)

Ciekawe kto te mieszkanka capnie i za ile ?? Odpowiem sami gminni kolesie !! Jeśli miesięczny czynsz w okrąglalku został ustalony na niecałe 2 tys. zł za grubo ponad 100 m do (cel biznesowy) to za wyremontowane klitki powinien wynieść nie więcej niż 50 zł/m-c (cel mieszkalny)I jeszcze jedno pytanie, kto te mieszkania kupi za przysłowiową złotówkę ??? Może ktoś spróbuje rozwiązać tą zagadkę. W sumie buskie głąby już kiedyś wysprzedawali za psie pieniądze swoim mieszkania wyremontowane z naszych podatków !!! Czekamy na kolejne tego typu inicjatywy, najpier remontujemy nie za swoje a później rozdajemy swoim, których jest pełno wokół i biznes się kręci :-))))

-zaesperowani (2011-08-02 22:28:27)

co z pawilonami na gorce? bedzie wkoncu jakis remont,wygladaja okropnie,a w MPGK remonty na biezaco!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

-zdesperowani (2011-08-02 22:11:10)

z eksmisji to gdzie na Górke do pawilonów do 1 pokoju zeby zbiorowisko pijorów było,a przeciez w pawilonach to tez normalne rodziny mieszkaja i wcale nie jest bezpiecznie,kiedys to super sie mieszkalo.Sama wilgoc w tych mieszkaniach a czynsze sa kosmiczne,zaprosic burmistrza do takich warunkow niech sam zobaczy na wlasne oczy jak ludzie mieszkaja.A pozatym gdzie sa jakies parkingi na gorce?czy tak moze byc zeby blisko pod oknami byly samochody nawet nie mozna przejsc?a dopiero była kostka zrobiona....chyba dla pieszych tak mi sie przynajmniej wydaje!!!!!!!!!!!

-zdesperowani (2011-08-02 21:58:34)

ja jestem ciekawa czy te mieszkania jak zwykle juz sa zaklepane po znajomasci,bo zazwyczaj jest tak ze jeszcze budynek nie powstanie a juz sa wlasciciele mieszkan.....to jest qrwa tak niesprawiedliwie a pozatym to z GÓRKI zrobiliscie osiedle pełne pijaków a przeciez tam jest osrodek dla niepelnosprawnych ruchowo a z drugiej strony szpital dzieciecy nooo ladnie ludzie maja co ogladac tak nasz zarzad zrobil wielkie posmiewisko !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

- (2011-08-02 18:26:00)

obecny Burmistrz narazie pokazał rozmach przy Okrąglaku, ciekawe co będzie następne???

- (2011-08-02 18:25:04)

kolejna inwestycja która jest w toku dzięki staraniom POPRZEDNIEGO Burmistrza ...

-Do karinki (2011-08-02 18:00:41)

Odsetki hmm nie masz pojecia o tego typ.. Inwestycjaxh to sie nie odzywaj .wszyscy by kase chcieli a do roboty niema nikogo

-Leon Do df (2011-08-02 15:47:56)

Przeczytaj sobie w słowniku(jeśli posiadasz takowy)znaczenia słowa getto.Przydałby Ci się także słownik poprawnej interpunkcji bo owej nie stosujesz.Co do górki, to faktycznie spokojnie tam...można dostać po gębie w biały dzień.

- (2011-08-02 15:44:13)

Ciekaw jestem kto otrzyma te mieszkania,czy młode małżeństwa z dziećmi które nie mają mieszkania i inni ludzie którzy są w trudnej sytuacji mieszkaniowej czy też pijaki,lumpy i nieroby których eksmituje komunalka i spółdzielnia mieszkaniowa za nieopłacany czynsz...Jeśli była by to ta druga grupa to szkoda tego remontu i naszych publicznych pieniążków...

-Karina (2011-08-02 15:33:22)

No właśnie, a co z terminem zakończenia, bo chyba miał być nieco krótszy? Kto to wykonuje? Termin nie dotrzymany, to chyba naliczy się odsetki za zwłokę? Zawsze to jakiś wpływ do budżetu...

-do znajomego (2011-08-02 14:09:21)

to ze na Gorce pija to wina burmistrza ? trzeba byc skonczonym idiota zeby tak twierdzic,

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry