Dnia: 21 12 2025, godz. 17:00
Miejsce: Parrafia p.w. Św.Brata Alberta, ul. Lipowa 1, Busko-Zdrój
Wspólnota św. Brata Alberta oraz duszpasterze zapraszają na wspólną Wigilię przeznaczoną dla osób bezdomnych i samotnych, która odbędzie się w Busku-Zdroju. Spotkanie będzie miało charakter otwarty i skierowane jest do wszystkich, którzy w tym szczególnym czasie potrzebują bliskości, wsparcia i wspólnoty.
Uroczystość rozpocznie się 21 grudnia 2025 roku o godzinie 17:00 mszą świętą w kościele św. Brata Alberta w Busku-Zdroju. Bezpośrednio po liturgii zaplanowano wspólną wieczerzę wigilijną.
Organizatorzy
podkreślają, że wydarzenie nawiązuje do idei niesienia pomocy i
solidarności z osobami znajdującymi się w trudnej sytuacji życiowej,
szczególnie w okresie świąt Bożego Narodzenia. Wspólna modlitwa i
posiłek mają być okazją do spotkania, rozmowy oraz budowania poczucia
wspólnoty.
Wigilia u św. Brata Alberta od lat stanowi ważny
element świątecznego czasu w Busku-Zdroju, przypominając o wartościach
bliskości, empatii i otwartości na drugiego człowieka.
Powrót do spisu |
| Dodaj nową imprezę Jeśli wiesz o imprezie/wydarzeniu którego tu nie ma - dodaj je do naszej bazy! |
Zapraszamy do udziału w XXIX Ogólnopolskim Przeglądzie Fotograficznym PONIDZIE 2025, który odbędzie się 7 grudnia 2025 roku w Busku-Zdroju. To największe fotograficzne wydarzenie w regionie, od lat gromadzące pasjonatów fotografii z całej Polski.