swietokrzyskie.info

Piątek, 29 września 2023, Do końca roku 93 dni Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała

'Z Miłości do Natury' - Wyjątkowa wystawa Anny Węgrzynowicz

Dnia: 01 09 2023, godz.

Miejsce: Busko-Zdrój

W tym miesiącu Dom Zdrojowy przy Tężni Busko stał się miejscem, gdzie natura spotkała sztukę w niezwykle inspirujący sposób. Wyjątkowa wystawa, której twórcą jest Anna Węgrzynowicz, weszła w interakcję z naturą, korzystając z soli jako głównego bohatera swoich dzieł.

Anna Węgrzynowicz to artystka, która od dawna z pasją zajmuje się różnorodnymi formami rękodzieła. Jej twórczość obejmuje malarstwo klasyczne, szkice, rzeźbę, projektowanie ubioru oraz ręcznie malowane tkaniny. Jednak przez wiele lat poszukiwała swojego wyjątkowego medium artystycznego, które pozwoliłoby jej wyrazić swoją naturę i w pełni oddać jej kreatywność. Ostatecznie, odkrywając żywicę epoksydową, znalazła swoje miejsce i stworzyła markę AnquaArts.

Zobacz

W swojej twórczości Anna Węgrzynowicz często wykorzystuje naturalne materiały, takie jak kamienie, bryłki soli, piasek, szkło oraz suszone rośliny. To wszystko, co w trakcie jej spacerów czy podróży zwróciło na siebie jej uwagę, staje się częścią jej dzieł. Jej prace są inspirowane głównie naturą, uważaną za najlepszego designera świata.

Każda rzecz stworzona przez Annę jest unikatowa i wykonana ręcznie, a powstawanie jednego dzieła wymaga wielu godzin pracy. Wyroby artystki zachwycają pigmentami, które mienią się różnymi odcieniami w słońcu, metalicznymi barwami widzianymi z różnych perspektyw oraz oryginalnym połyskiem, co nadaje projektom głębi i wyjątkowego uroku.

Wystawa "Z miłości do natury" przenosi nas w fascynującą podróż, gdzie możemy odkrywać wnętrze ziemi, podziwiać niebo pełne gwiazd lub spacerować po plaży. To miejsce, gdzie chciałoby się na chwilę zatrzymać i pobudzić swoją wyobraźnię.

Serdecznie zapraszamy na tę wyjątkową wystawę, która trwa od 1 do 30 września 2023 roku. Szczególnie zachęcamy do spotkania z autorką, które odbędzie się 7 września 2023 roku o godzinie 18:00 w Domu Zdrojowym #TężniaBusko, przy ul. Waryńskiego 5.

To niepowtarzalna okazja, aby poznać artystkę, zrozumieć jej twórczy proces i cieszyć się pięknem jej dzieł. Przyjdźcie i podzielcie się tą niezwykłą podróżą!

Źródło: Tężnia  Busko-Zdrój


Odslon: 4402

Powrót do spisu


Dodaj nową imprezę
Jeśli wiesz o imprezie/wydarzeniu którego tu nie ma - dodaj je do naszej bazy!

Nasz patronat

Data: 2023-09-29, godz:

Terminarz Kina 'Zdrój'

Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem filmowym Kina "Zdrój" w Busku-Zdroju.

Wróć do góry