Dodane: AT Data: 2011-07-18 10:13:57 (czytane: 18230) 
Poseł Marek Kwitek uprzejmie zaprasza mieszkańców Buska-Zdroju na otwarte spotkanie z Posłem na Sejm RP Beatą Kempą i Posłem Grzegorzem Tobiszowskim, specjalistą w sprawach dotyczących spółdzielczości mieszkaniowej.
Parlamentarzyści wielokrotnie otrzymywali od mieszkańców podlegających pod Spółdzielnię Mieszkaniową w Busku-Zdroju informacje o problemach dotyczących zbyt dużych opłat za ogrzewanie naliczane wg. odczytów podzielników ciepła, sposobu przeprowadzania tych odczytów, jak również w kwestiach rozliczania wody przez Spółdzielnie Mieszkaniową .
Spotkanie rozpocznie się w poniedziałek 18 lipca o godz. 17.00 w auli Domu Kultury (Buskie Samorządowe Centrum Kultury 28-100 Busko-Zdrój, al. Mickiewicza 22).
Zapraszamy!
Czym jest wspólnota mieszkaniowa i jak działa?
Policjanci odkryli hodowlę skorpionów. W akcji uczestniczył biegły od zwierząt egzotycznych
Udar cieplny może zagrozić życiu. Jak rozpoznać niebezpieczne objawy i skutecznie się chronić?
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (39) |
-limo (2011-07-18 16:50:17)
Wspólnoty to już mieliśmy !!!!!!!!!!!!!
- (2011-07-18 16:31:55)
w Busku s JUŻ POZAKŁADANE WSPÓLNOTY MIESZKANIOWEI LOKATORZY TO CHWALĄ .SĄ MNIEJSZE OPŁATY ZA MIESZKANIA GDYZ NIE MA AKIEJ DUŻEJ "ARMII PRACOWNIKÓW" JAK W SM.
-mądra (2011-07-18 12:55:50)
Przecież wspólnota to to samo co Spółdzielnia. Tworząc nowe wspólnoty stworzymy wiele nowych miejsc pracy dla nowych prezesów, księgowych, sprzątaczek, elektryków, hydraulików i innych. Nie sądzę, aby takie cos było korzystne dla mieszkańców. Napewno nie będzie taniej, przypuszczam nawet , że bedzie drożej. Ale cóż , Polak musi sie przekonać na swojej skórze, wtedy jest dopiero mądry. Niestety po szkodzie. Jeżeli ktokolwiek sądzi, że jakiś tam poseł karierowicz z PIS czy innej formacji chce Waszego dobra to stuknijcie sie w głowy. On poprostu miesza ludziom w głowach w celu osiągnięcia korzyści dla siebie. Mówię o korzysciach wyborczych. Przypomnijcie sobie jak Kaczynski porozdawał nie swoje bo nasze dobra spółdzielcze w postaci mieszkań za 1 zł. Nie uważam, aby to było sprawiedliwe, gdyż sama zaciągnęłam na ten cel 30 000 kredytu. Teraz znowu chcą nas uszczęśliwić nie wiadomo czym. Oni sami nie wiedzą czym. Każdy chyba ma juz dosyć pomysłów PIS-owców. Przynajmniej ja mam dosyć. Wszędzie widzą tylko afery i przekręty. Taka to juz ich taktyka działania. Po trupach do celu.
-... (2011-07-17 21:34:29)
To może niech się wiecznie niezadowoleni mieskzańcy chociaz raz stawią w komplecie na walne zgromadzenie i wybiora zarzad taki jaki bedzie im odpowiadal. W gębie wszyscy mocni, tylko sala świeci pustkami jak trzeba głosować. To czemu się dziwicie?
-... (2011-07-17 19:56:00)
Zróbcie w końcu coś z tą Spółdzielnią. Przecież można pozakładać wspólnoty i wynająć firmę która będzie zarządzała. Przecież już klika bloków w Busku tak zrobiło.
-do Jot Ka (2011-07-17 17:01:33)
Woda z Nidy dla Buska i okolicznych gmin to sztandarówka naszych zielonych braci od wielu lat.Jak to się ma do perspektyw rozwojowych powiatu, konkurencji i dywersyfikacji cen wody.Otóż ma się. Ciekawe czy tematy te wrócą w kampanii bo obecnie jakoś ciszej na ten temat.Chmielnik za drogo sprzedaje nam wodę i tu jest pies pogrzebany,wystarczy udać się do Zrecza i porozmawiać z załoga GKM z Chmielnika, wiele mogą Wam powiedzieć dla czego i jak się to robi.Ciekawe jak się to kontroluje, co wlicza się do tej ceny i dla czego,a po drodze kto w dziki sposób wodę kradnie dzikie ujęcia itp.
-- (2011-07-17 16:47:02)
Piejo kury piejo ni majo koguta
Łoj wesoło ci wesoło peeselowsko nuta.
Piejo kury piejo ni majo kaczora
Łoj wesoło ci to wesoło pisiosko obora
Piejo kury piejo pypcie połapały
Pisjaki ruszyły do nas przyczłapały
Piejo kury piejo ,że ceny za wysokie
Czeka harcownika sondowanie głebokie
Zajrzą do odbytu przejrzą mu dochody
Na rentę go wyślą pomimo ,że młody.
łoj piejo kury piejo dolo nasza dolo
Piejo ,ze nie długo Jarka wypie......
-JotKa (2011-07-17 16:00:06)
Opłaty za wodę to przecież wypociny z posiedzeń radnych - nieprawdaż? Oto informacja z grudnia 2009roku:
"Informujemy, że zgodnie z Uchwałą nr XXXIII/383/09 Rady Miejskiej w Busku-Zdroju z dnia 3.12.2009r. w sprawie zatwierdzenia taryf... a) cena wody 3.21 zł/m3 (netto)
b) cena ścieków 3.93 zł/m3 (netto)
-i Salomon nie poradzi (2011-07-17 14:19:58)
Lokatorzy nadają na Spółdzielnię od lat. Nikt z notabli się tym nie zajął. Pierwszy Kwitek zainteresował się sprawą i co? no i jest be bo pisior i obcy. I bądź tu madry!
-zdziwnienie (2011-07-17 13:28:59)
Nie mogę zrozumieć jak ludzie będący członkami spółdzielnie mieszkaniowej nie są w stanie rozliczyć zarządu. A czy to nie członkowie wybierają zarząd ? Jak wam się nie podoba do dlaczego go nie zmienicie. Chyba że jesteście tylko mocni w gębie przed komputerem.
- (2011-07-17 12:29:13)
haha,jedynie nadzieja w Palikocie...ONI wszyscy już byli,z zawodu są juz posłami,prezesami,dyrektorami,ze stołka na stołek,czas na nowych...
- (2011-07-17 12:18:26)
zieloni czy czerwoni oni nas ludzi w dupie mają dla nich liczą się ich własne układy, rady nadzorcze i stołki.I jak zajdzie potrzeba to się dogadają między sobą aby nas ludzi dalej skrobać.
- (2011-07-17 11:03:39)
Większość z Tu piszących najeżdża na układy szczególnie PSL - owskie. Mi również to nie odpowiada i powoduje odruch wymiotny jak dowiaduję się że wybitny buszczanin Legawiec Wojciech Ludwik spuszczony na spadochronie uszytym przez Siekierskiego wylądowała w Uzdrowisku na stołku prezesa a obecnie wpychany jest do rad nadzorczych i wszędzie gdzie się da. A gdzie ta wspaniała inwestycja w Uzdrowisku na którą papiry podpisywali wszyscy naczelni z PSL łącznie z Jarubasem? Jakoś cicho jest. Reasumując trza się do PSL zapisać bo partia prorodzinna i swoim krzywdy nie zrobią ! Żygać się chce ale mam nadzieję że nadejdzie kres działalności starych wyjadaczy partyjo-układowo-kolesiowych.
-- (2011-07-17 10:58:05)
Co na to Ha...uk, pupile i pupilki Prezesa? Przecież o naliczaniu za podzielniki i trującym ich wpływie ,bardzo drogich opłatach za wodę i c o , lokatorzy mówią od wielu wielu lat.Teraz zasra.. pis tym ma się zająć bo samemu nie można było.Może by tak Zarząd wyjawił dlaczego to prawie co roku są poprawiane wejścia do klatek schodowych,wymiana dobrych metalowych drzwi i zamiana ich na plastykowe.Kto utrzymuje drogi osiedlowe i dlaczego tak fatalnie się je remontuje, że te same dziury w nich wybijają się po miesiącu.Spółdzielcom nie zależy nie zależy na rozpier....... Spółdzielni a nawet odwrotnie -więc trzeba mniej czasu poświęcać prywatnej budowie i ochronie funkcji a więcej w/w problemom o czym wiadomo jest od lat
-peeer (2011-07-17 10:37:27)
Ja tam kwitka odsyłam z kwitkiem. PIS niech dzieli swoje od majątku spółdzielni wara
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.