swietokrzyskie.info

Niedziela, 28 czerwca 2026, Do końca roku 186 dni Imieniny: Florentyny, Ligii, Leona

Wiadomosci

Nowy Korczyn wzbogaci się o kompleks rekreacyjno- sportowy.

Dodane: AT Data: 2011-07-15 00:51:08 (czytane: 14446)  Wersja do druku

Nowoczesny kompleks rekreacyjno- sportowy zostanie niebawem oddany do użytku w Nowym Korczynie, w powiecie buskim. Na stadionie przy ulicy Rzeźniczej będzie można korzystać z dwóch boisk sportowych: piłkarskiego i treningowego. Powstaje również zaplecze szatniowo - magazynowe, trybuny dla widzów, bieżnia, nowe oświetlenie i nagłośnienie.

Nowoczesny obiekt sportowy - jak mówi wójt, podniesie atrakcyjność turystyczną gminy Nowy Korczyn oraz stworzy warunki dla zwiększenia aktywności sportowej dzieci i młodzieży, a także osób starszych, czy niepełnosprawnych. Oferta sportowa będzie bardziej zróżnicowana, a członkowie KS "Wisła" Nowy Korczyn będą mieli dostęp do profesjonalnej infrastruktury sportowej.


Modernizacja stadionu rozpoczęła się w lipcu ubiegłego roku i jak do tej pory przebiega zgodnie z planem. Jak mówi wójt Paweł Zagaja, dotychczas wykorzystano połowę środków przeznaczonych na realizację tego zadania. Całkowita wartość projektu opiewa na ponad 2 mln złotych, z czego 60% to dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego.

Zakończenie prac przewidziane jest na koniec października.

Katarzyna Kozak

Źródło:Radio Kielce 101.4 MHz - aktualności z regionu świętokrzyskiego i wiadomości sportowe, giełda pracy, radio internetowe

 

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (10)
     

-Real (2011-07-21 01:20:13)

No zróbta Wiesławom jeszcze hale,trenera z Kielc za 4 tyś co miech i niech grają w B-klasie.

-kazmierz (2011-07-19 09:09:06)

most mostem ale jeden do czasu jesieni powinien być zrobiona,abyśmy moli zrobić dobrą robotę w polu itd..
PS:większym ciągnikiem strach jechać przez oba mosty!

-kazmierz (2011-07-19 09:04:31)

most mostem ale bez mostu się nie da dojechać na pola co my mamy robić?większym ciągnikiem przez most w czarkowach strach jechać!przydał by się szybko choć by jeden most abyśmy mogli zrobić porządek w polach itd...

-- (2011-07-18 08:29:42)

O moście przez Wisłę cisza i nic się już nie mówi a to był i jest wielki rozwojowy temat dla naszej gminy,powiatu a nawet województwa. Władze peselowskie obiecywały ten most w każdej kampanii.Dziwne most wysadzono w 1939 r i do tej pory go nie odbudowano.W Szczucinie też most był wysadzony i wybudowano nowy. Stadion był i jak na naszą zadłużoną gminę wystarczyłby. Nic się nie pisze jaki jest faktyczny stan zadłużenia gminy i co myśli wójt w tych sprawach zrobić w najbliższym czasie.Zadłużenie to nie dopust Boży i ktoś Gminę zadłużył więc jeśli to fakt to kto za to odpowiada.

-gosciu_bez_glowy (2011-07-16 18:25:56)

w żukowicach mostu nie ma;) to są jeszcze czarkowy "michał", paziu;)

- (2011-07-15 12:58:01)

moze jakies zdjecia z budowy stadionu ?

-grzyb (2011-07-15 09:38:39)

Robić coś źle nie robić jeszcze gorzej ;))))Cóż to chyba taka nasza cecha narodowa ;p

-Jacek (2011-07-15 09:17:08)

Tak to mówią ,że gmina niema na nic pieniędzy bo jest zadłużona dróg niema ale boiska są jest się czym pochwalić... parkingu też nie ma zbyt dobrego...

-michał (2011-07-15 09:11:50)

I poco to jest nam potrzebne lepiej żeby zrobili most w czarkowach i w żukowicach...

-kuba (2011-07-15 08:42:12)

ludziom trzeba wiecej chleba a mniej igrzysk

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry