swietokrzyskie.info


Niedziela, 28 czerwca 2026, Do końca roku 186 dni Imieniny: Florentyny, Ligii, Leona

Wiadomosci

X Zjazd Sprawozdawczo - Wyborczy Oddziału Gminnego OSP RP

Dodane: MR Data: 2011-07-01 10:54:17 (czytane: 11694)  Wersja do druku

26 czerwca odbył się X Zjazd Sprawozdawczo - Wyborczy przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej gminy Pacanów. Podsumowana została ubiegająca w tym roku pięcioletnia kadencja pracy Zarządu Oddziału Gminnego OSP, praca i działania naszych gminnych jednostek ochotniczych, współpraca z Komendą Powiatową PSP w Busku-Zdroju i innymi podmiotami.

Z przedstawionego przez wójta gminy Wiesława Skopa sprawozdania wynika, że:
Dzięki inicjatywie w ubiegającej kadencji Zarządów poszczególnych jednostek gminy przeprowadzono remonty strażnic z dofinansowaniem zewnętrznym z Urzędu Marszałkowskiego i pozyskanym na podstawie złożonych wniosków ze środków unijnych:
Oblekoń 19 500 tyś.zł., Kępa Lubawska 14500, Wójcza 19 500, Pacanów 19 500, Komorów 19 500, Słupia 8 000, Sroczków 15 000, Rataje Karskie 15 000 + 4000 Zarząd Wojewódzki OSP RP, ze środków przekazanych przez gminę i sponsorów: Słupia 4 500, Zborówek 5 000, Biechów 15 000, Rataje Karskie 2 300, Wójcza 5 000 (na wymianę okien), Wójcza 3 000. Łącznie jednostki OSP pozyskały poza budżetem gminy pomoc na powyższy cel w kwocie: 134 500 zł. Z budżetu gminy dołożono do remontów strażnic kwotę 37 000 zł. Środki własne jednostek OSP przeznaczone na remonty budynków to kwota 67 000 zł.

Wymieniony został na nowy i uzupełniony o brakujące elementy sprzęt bojowy za kwoty: Wójcza 40 000, Komorów 19 000, Wójcza 20 000, Rataje Karskie 3 217 (remont darowizny z policji), Sroczków 1 760 (remont darowizny z policji), Zborówek 12 555 (Peugeot Boxer 27.08.2006r.).

Doposażenie sprzętu bojowego w oparciu o sponsoring, środki własne OSP i darowizny. Oblekoń- pompa szlamowa WT30X- 4 980 (WOŚP), Wójcza- agregat halogenowy 5 600, Pacanów- pompa szlamowa- 5 600( WOŚP), Rataje Karskie- pompa szlamowa – 5 600, Słupia- pompa szlamowa WT30X 4 980 (WOŚP), Komorów – agregat prądotwórczy 4 000 ( WOŚP), Kępa Lubawska – pompa szlamowa 4 980 (WOŚP) +  motopompa P05 1 600,
Zborówek – motopompa P05 1 400. Dodatkowo na powyższy cel  Zarząd jednostki OSP Oblekoń pozyskał 50 000 zł jako dofinansowanie zakupu pojazdu bojowego ze środków marszałkowskich.

Z budżetu Gminy wydano na działalność OSP następujące kwoty w latach: 2006-96 000 zł, 2007-101 721 zł, 2008-126 048 zł, 2009-115 673 zł, 2010-114 615 zł. Razem za 4 lata: 554 057 zł.

W 2008 roku z Świętokrzyskiego Zarządu Melioracyjnego Urządzeń Wodnych w Kielcach Oddział w Busku- Zdroju umową użyczenia pozyskano 7 pomp ssąco-tłoczących Honda WH-20X oraz 3 pompy wysokiej wydajności Honda QP-402. Z PZU SA w Busku- Zdroju w 2007r. i 2010r. pozyskano łącznie kwotę 10 000zł na zakup ubrań koszarowych dla jednostek OSP.

Zjazd po podsumowaniu działalności w ubiegającej kadencji Zarządu udzielił mu absolutorium.

W wyniku przeprowadzonych wyborów do Zarządu Oddziału Gminnego OSP RP naszej gminy na kadencję 2011-2015 weszli druhowie:
Marek Matyjas, Józef Zaród, Andrzej Nega, Adam Zębala, Stanisław Korbaś, Stanisław Kłusek, Wiesław Skop, Jerzy Zasucha, Marek Rachuna, Artur Mormel, Zbigniew Studziżór, Marek Skwara, Leszek Bielaszka, Robert Zagrajek, Henryk Kwas, Jan Nowicki, Halina Smysło, Eliasz Krzysztof, Wiesław Czapla, ksiądz kapelan strażaków Kajetan Burzyński, Krzysztof Dziekan.

Zjazd2.jpg 

Z tego grona prezesem został wybrany Józef Zaród, wiceprezesami- Marek Rachuna i Wiesław Skop, Komendantem Gminnym – Zbigniew Studziżór, sekretarzem- Halina Smysło, skarbnikiem- Stanisław Kłusek, członkami prezydium- Krzysztof Dziekan, Jan Nowicki, Henryk Kwas.
Delegatami na Zjazd Powiatowy OSP zostali wybrani: Józef Zaród, Wiesław Skop, Marek Poniewierski, Marek Rachuna, Zbigniew Studziżór, Henryk Kwas.

Zjazd delegował do składu Zarządu Oddziału Powiatowego OSP RP Wiesława Skopa i Józefa Zaróda.

Zjazd1.jpg 

Serwis Informacyjny UG

foto: Robert Gwóźdź



  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry