Dodane: AT Data: 2011-07-01 10:51:46 (czytane: 17597) 
Z okazji dnia dziecka w niedziele 5.06.2011 roku nad zbiornikiem retencyjnym w Zbludowicach odbyły się zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka pod patronatem Starosty Buskiego i Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój.
Pierwszy raz takie zawody zorganizował zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej ze Zbludowic.
Impreza przyciągnęła dzieci i młodzież z całej gminy Busko-Zdrój. Wcześniejsze ogłoszenia w szkołach sprawiły, że nad zbiornikiem, o godzinie 10.00 zameldowało się ponad trzydzieści dzieci w wieku od 2,5 do 12 lat. Bardzo miłym zaskoczeniem były rzesze opiekunów oraz kibiców.
Po powitaniu zawodników i gości przez Starostę Jerzego Kolarza, Burmistrza Waldemara Sikorę i prezesa OSP druha Rafała Paradzieja przystąpiono do losowania stanowisk.
O godzinie 11.00 padł sygnał przez Sędzie Głównego Dariusza Żmudę do rozpoczęcia zawodów. Choć nastroje u wszystkich były bojowe zauważyliśmy, że kilkoro uczestników właśnie dzisiaj ma pierwszy raz wędkę w ręku i nie do końca radzi sobie z wędkowaniem. Tu do pomocy ruszyli Sędziowie pomocniczy Tadeusz Szymczak, Grzegorz Binio i Jacek Cedzyński, którzy również pilnowali by zawody odbywały się prawidłowo i sprawiedliwie.
W trakcie zawodów druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej serwowali maluchom różne smakołyki w postaci lodów galaretek czy cukierków.
Po
dwóch godzinach zaciętej rywalizacji koniec zawodów i komisja
sędziowska ruszyła do pracy w liczeniu i ważeniu ryb, zaś zawodnikom i
opiekunom organizatorzy zapewnili gorącą grochówkę, kiełbaskę do
pieczenia na ognisku i pyszny smalec.
Po posileniu się czas na wyniki zawodów:
1 miejsce Roksana Zygan -70 ryb
2 miejsce Kamil Mazur -59 ryb
3 miejsce Tymek Panek -30 ryb
4 miejsce Stasiu Wacławik -29 ryb
5 miejsce Kowal Sławek -26 ryb
6 miejsce Maja Cedzyńska -24 ryb
7 miejsce Wiktor Walocha -22 ryb
8 miejsce Mateusz Kokot -22 ryb
9 miejsce Maja Sikora -20 ryb
10 miejsce Piotr Mierzwa -19 ryb
Puchar Starosty Buskiego za największą rybę zdobył Dawid Polniak łapiąc karpia o wymiarach 26 cm .
Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Busko dla najmniejszego zawodnika zdobyła Kaja Sztuk która miała 2,5 roku.
Na
dalszych pozycjach zakwalifikowali się Łukasz Ciepliński 18 ryb,
Krystian Warzecha 13 ryb, Hubert Skiba 12 ryb, Bartosz Ptas 12 ryb,
Dominik Łuszcz 12 ryb,Kuba Sikora 10 ryb, Mikołaj Morus 10 ryb, Marcin
Seweryn 10 ryb, Dominik Stolarski 9 ryb, Patryk Socha 8 ryb, Robert
Nizioł 7 ryb, Kaja Stuk 7 ryby, Oliwier Odrobina 6 ryby, Hubert Adamczyk
5 ryby, Dawid Polniak 5 ryby, Damian Korczak 4 ryby, Dominik Piwowarski
4 ryby, Albert Żak 3 ryby, Bartek Hamułko 1 ryba, Madzia Marzec 1 ryba,
Kuba Górniak 1 ryba.
Puchary za pierwsze trzy miejsca ufundował
zarząd OSP w Zbludowicach. Burmistrz Miasta i Gminy ufundował puchary za
największą rybę oraz Starosta Buski dla najmłodszego zawodnika.
Puchary
w imieniu Burmistrza i Starosty wręczali Za-ca Burmistrza Miasta i
Gminy Henryk Radosz, i Sekretarz Powiatu Buskiego Jerzy Służalski.
Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody w postaci zabawek, piłek, rolek i
sprzętu wędkarskiego, słodyczy i innych prezentów, które udało
się pozyskać od wspaniałych i hojnych sponsorów.
I dzieci i rodzice mobilizowali organizatorów aby w przyszłym roku zorganizować podobną imprezę. Było to miłe zaskoczenie dla strażaków ze Zbludowic, ponieważ nie spodziewali się, podziękowań i słów uznania ze strony mieszkańców.
Potwierdziły się, również słowa Starosty Jerzego Kolarza, że straż nie tylko umie działać w akcjach ratowniczo gaśniczych ale również umie zorganizować wspaniałą zabawę dla dzieci.
Na koniec strażacy zaskoczyli wszystkich uczestników pokazem sprzętu pożarniczego, używając armatki wodnej tak aby opryskać uczestników co było dla dzieci wielką atrakcją.
Zarząd OSP w Zbludowicach wraz ze wszystkimi strażakami pragną gorąco i serdecznie podziękować wszystkim sponsorom, którzy włączyli się w organizacje zawodów, fundując wszystkim uczestnikom cenne nagrody. A w szczególności: właścicielom sklepów wędkarskich Wojciech i Jerzy Kostera, firmie EKOKANWOD Krzysztof Półtorak, Piotr Czyszczoń, PPUH Plas-Bud Tadeusz Gręda, ZiWK c.o. i Gaz Leszek Skórski, Gospodarstwo Ogrodnicze Florek, ZIEiT Tadeusz Kaszuba, Hurtownia KIM , Hurtownia STEKPOL, PUPH Zygmunt i Stefan Para, ZiE Grzegorz Gorgoń, Serwis Opon Magdalena Wach, Stacja Paliw BP, WITAMED, Willa Natura, DEXWAL, Hurtownia SAWA, Zakład Poligraficzny STEMAG, SULPHUR Zdrój, Studio VIKAM, Bank Spółdzielczy w Busku-Zdroju, MOTOZBYT Tadeusz Krzemiński, Portal busko.com.pl, Telewizja PONIDZIE, Sztuk Piotr, Szymczyk Tadeusz, Paw Paweł, Zdzisława Kryczka, Stacja Paliw ORLEN, PPUH MEGAN Zenona Sikora.
Czym jest wspólnota mieszkaniowa i jak działa?
Policjanci odkryli hodowlę skorpionów. W akcji uczestniczył biegły od zwierząt egzotycznych
Udar cieplny może zagrozić życiu. Jak rozpoznać niebezpieczne objawy i skutecznie się chronić?
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (9) |
-do przedmówcy (2011-07-06 19:23:00)
nie jestem znawcą ale z tego co wiem obiekty takie nazywa się zbiornikami retencyjnymi i jest ich bardzo wiele na terenie polski pod opieka OSP poszukaj w googlach.
Tak jak napisałem nazywa się je zbiornikami retencyjnymi służą jeszcze w wielu miejscach po to aby STRAŻ mogła zaopatrywać się w wodę gdy
dojazd do najbliższego hydrantu zajmie za dużo czasu lub ciśnienie jest za słabe lub wogóle nie działa zatem można skorzystać wówczas z takiego zbiornika.Jest- zle bo jest gdy go nie bedzie a okaże się że był i mógł pomóc wtedy bedzie dlaczego go nie ma.A jak widać moze służyć do wielu celów.Ale jak widać chytry pewnych rzeczy nie zrozumie
-- (2011-07-06 18:06:42)
Nie rozumiem jak to zbiornik straży i ,że straż sobie tam puszcza rybki i pewnie nim handluje a jeśli tak to ciekawe czy podatek odprowadza i czy jest to rejestrowane.
-Do Jerzego (2011-07-04 07:59:12)
Nie bij Pan piany. To nie jest zbiornik PZW, a rybki jak by Pan widział były zaraz wypuszczone do wody z powrotem, więc nie ma po co pisać bzdur. Zbiornik jest OSP i my sami ustalamy sobie zasady drogi Jerzy. To była zabawa dla dzieci i chodziło nam o spędzenie tego dnia w rodzinnej i wspaniałej atmosferze. Czy zawsze musi się znaleźć jakaś osoba której coś nie pasuje. Ustalaj sobie drogi Panie zasady ale u siebie w domu.
-Jerzy (2011-07-03 21:03:55)
Organizatorzy powinni ponieść konsekwencje za pozwolenie trzymania ryb w wiadrach,
a w komisji sędziowskiej przecież byli
wędkarze, a ci powinni znać przepisy.
Szanowni organizatorzy i wy szanowna komisjo w zawodach spławikowych liczy się
punkty za wagę, a nie za sztuki.
- (2011-07-03 18:20:04)
redaktor faktycznie dał ciała.
co do reszty przemawia prez was zazdrośc ze wiocha w której też mieszkam mogła sobie zorganizowac impreze z prawdziwego zdarzenia a wasze dzieci muszą siedziec w betonowych blokowiskach.
-:) (2011-07-02 22:43:24)
dzieci patrzyły jak dorośli za nich łowią :)
----- (2011-07-02 11:34:17)
a dzieci łapały bo na zdjęciach to tylko dorośli
-Marcin Kąkol (2011-07-02 11:10:17)
"ponad trzydzieści dwoje dzieci", znaczy 32.2 dziecka?
Pomijam już fakt, że informujecie o zawodach, które odbyły się miesiąc wcześniej i styl zamieszczonej relacji.
Jeśli coś się robi trzeba choć trochę się starać i prezentować choćby zadowalający poziom.
Życzę profesjonalizmu.
- (2011-07-02 10:49:48)
redaktor sie obudzil rycho czas a z walentynek nie ma pan jakis info
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.