swietokrzyskie.info

Wtorek, 30 czerwca 2026, Do końca roku 184 dni Imieniny: Arnolda, Emiliany, Lucyny

Wiadomosci

Życzenie od MIŁOŚNIKA BUSKA-ZDROJU Z MELBOURNE.

Dodane: AT Data: 2011-01-03 15:28:30 (czytane: 15378)  Wersja do druku

Zdrowia Życzę w Nowym Roku, dla Ciebie, Najbliższych i dla wszystkich Przyjaciół i Znajomych z Buska, całego Ponidzia od Pińczowa po Chroberz, Wiślicę, Korczyn, Solec-Zdrój, aż po Pacanów.

Jak wiesz myślami w czasie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku jestem zawsze w naszym ukochanym Busku Zdroju.


Wspominam buskie koncerty i festiwale z udziałem gwiazd minionego lata. Ale to już było.  


Od 30 lat ciałem jestem na końcu świata w australijskim Melbourne, gdzie o tej porze roku jest środek lata i stary rok żegnaliśmy wczoraj przy temperaturze +41 stopni ciepła.


Dlatego nie mogłem odrzucić propozycji starszego syna Maćka, który zaproponował mi wycieczkę swoją wyścigową łódka /taka Formuła 1 na wodzie/, która pędzi 95 km/godz. z dzielnicy St. Kilda, gdzie po godzinie pluskania się w falach Port Phillip Bay wpłynęliśmy spokojną rzeką Yarra River do samego centrum, aż pod sam stadion olimpijski MCG.

imosa_zyczenia001.jpg 

imosa_zyczenia002.jpg 

imosa_zyczenia003.jpg 

imosa_zyczenia004.jpg 


Wspaniała sprawa, bo to blisko 4-ro milionowe miasto oglądam przeważnie z za kierownicy samochodu, wygląda jak dziesiątki innych miast, tym razem zobaczyłem zupełnie inny świat który fotografowałem z łódki, a ta okazała się najlepszym środkiem lokomocji na noworoczne zatłoczone ulice Melbourne.


Pomyślałem, że brakuje w tym żeglarskim składzie naszego przyjaciela Piotra Kalety, który ze swym fotograficznym talentem i doskonałym sprzętem pokazałby to miasto jeszcze inaczej. Może kiedyś?


Noc Sylwestrową spędziliśmy również w centrum miasta podziwiając wspaniałe pokazy fajerwerków, a dziś zapraszam na wycieczkę do mojego drugiego miasta,  które pragnę pokazać od zupełnie innej strony.


Nie muszę dodawać, że na takie uroczystości zakładam koszulkę "Powiat Buski" i reklamuję swój rejon na antypodach.


Oczywiście poza tym, co wybudował człowiek, staram się fotografować tutejszą faunę i florę, ale to juz więcej zamieszczam na stronie internetowej: www.panoramio.com
 
Raz jeszcze najlepsze życzenia w Nowym Roku 2011.
Staszek Imosa

 

Źródło: www.tmb.busko.pl

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry